Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Ортодонтичні елайнери стали найпопулярнішою новинкою в світі стоматології в кінці 90-х років ХХ століття. Непомітні, прозорі і головне — знімні, вони дозволяють зробити зуби рівними, не вдаючись до допомоги брекет-систем.

Як стати володарем красивої усмішки без брекетів, розповідає лікар-ортодонт клініки Porcelain — Олександр Славушевич

Що таке елайнер?
Це знімний ортодонтичний апарат, який виготовляють з полікарбонату у вигляді прозорої капи на кожну щелепу.

Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 1

Показання до ортодонтичного лікування капами

Елайнери, як і брекет-системи мають ряд показань до застосування:

 • Неправильне положення зубів
 • Невідповідність взаємовідношення щелеп


Як працюють елайнери?

Кожна каппа — це маленький крок до рівних зубів. У капи закладено нове положення зубів, яке не відповідає попередьому, внаслідок чого при використанні, каппа створює тиск на зуби. Саме це і потрібно для руху / переміщення зубів.

Етапи лікування елайнерами

Етап 1: Діагностика і визначення методу лікування.
Етап 2: Після діагностики, ортодонту необхідно створити моделі щелеп. Зробити це можна через відбитки або ж за допомогою сканування. Моделі передаються в лабораторію. За технічним завданням доктора, технік за допомогою програмного забезпечення виготовляє віртуальну, фінішну 3D модель зубних рядів.
Етап 3: Візуалізація фінішного результату лікування, узгодження з пацієнтом. На цьому етапі можна оцінити майбутній результат, внести корективи.
Етап 4: Лабораторія запускає виготовлення кап. Кількість кап прораховується програмно по закладеному алгоритму з допустимим кроком переміщення та залежить від складності випадку.
Етап 5: По готовності кап, пацієнта запрошують в клініку, де він отримує інструкції по термінам носіння, догляду та самі капи.

Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 2

Плюси та мінуси елайнерів

У цього виду ортодонтичних апаратів є свої плюси та мінуси.

Плюси:

 • Висока естетичність — капи прозорі, щільно прилягають до зубів та практично непомітні.
 • Знімна конструкція — капи можна зняти в будь-який час, як, наприклад, під час їжі.
 • Відсутні обмеження по вживанню продуктів — з елайнерами не потрібно турбуватися про застряглі частинки їжі. А якщо порівнювати з брекетами, то у них відсутні еластичні лігатури (резиночки для фіксації дуг), які можуть забарвлюватись кольоровою їжею.
 • Зручність у проведенні гігієни порожнини рота. Якісна гігієна під час ортодонтичного лікування дуже важлива. Знімні елайнери дозволяють проводити щоденну гігієну без будь-яких перешкод.
 • Зручність і комфорт носіння. Пацієнти відчувають менший дискомфорт, в порівнянні з брекет-системою, яка може травмувати слизову порожнини рота в перший час.


Мінуси елайнерів:

 • Поступаються функціонально брекет-системі. Особливо у випадках з підвищеною складністю.
 • Обмежені в поєднанні з додатковими конструкціями. Використання брекетів дозволяє лікарю-ортодонту працювати точково з зубами, створюючи додаткові точки опори. А ось елайнери такої можливості позбавлені.
 • Вимагають високої самодисципліни від пацієнта. Все просто — капи працюють, поки ви їх носите. І чим менше годин на день вони на зубах, тим більше буде відстрочений результат. Для людей з дуже насиченим, активним ритмом життя, капи можуть бути не кращим варіантом. Є висока ймовірність їх забути, втратити в поїздці.
 • Необхідність зняти елайнери перед їжею, курінням, вживанням гарячих, фарбувальних напоїв — не завжди це доречно.
 • Можливі втрати і поломки однієї або декількох кап, для чого пацієнту необхідно виготовити їх заново. Іноді заміна займає всього кілька днів, а іноді до місяця, якщо елайнери виробляються в США.

Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 3

Invisalign — інноваційна технологія, що підкорила світ

Не секрет, що сьогодні ортодонтичні елайнери представлені десятками різних виробників. Однак, лідером ринку і першопрохідцем є компанія Align Technology (США).
Саме ця компанія є розробником і виробником найбільш популярної системи кап в світі - Invisalign.

У чому переваги Invisalign?

Американська компанія запатентувала свій винахід ще в 1998 році.

Сьогодні, відмітні переваги елайнерів Invisalign це:

 1. Використання оригінального матеріалу SmartTrack. Гіпоалергенний і еластичний матеріал не змінює форму під час носіння кап, завдяки чому досягається прогнозований результат.
 2. Висока науково-клінічна та інженерна база, а також власна дослідницька лабораторія. Компанія вкладає значні кошти в свої розробки і постійно вдосконалюється.
 3. Можливість комунікації з будь-якої країни.


Однак, у брендових елайнерів є і деякі недоліки, а саме:

 1. Чималі терміни виготовлення і доставки кап в Україну (до 1 місяця). Менш відомі компанії, що працюють за аналогічною технологією, можуть запропонувати більш стислі терміни виготовлення.
 2. Складність комунікації з техніками виробництва.
 3. Висока ціна в порівнянні з аналогами.

Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 4

Що краще — брекети або елайнери?

Обидва методи ефективні для корекції прикусу, але вибір, в першу чергу, залежить від складності випадку. Чим вища складність, тим більше лікарів оберуть лікування за допомогою брекет-системи.

Так само, вибір залежить від відповідальності пацієнта. У не надто організованих людей, найімовірніше, що метод лікування буде орієнтований на незнімну конструкцію.
Варто відзначити, що є випадки коли ортодонт, відштовхуючись від показань, рекомендує певний метод лікування на брекетах або капі.

ТОП-5 питань Олександру Славушевичу про елайнери:

 1. Скільки годин на день потрібно носити капи? — 18-20.
 2. Лікування елайнерами буде довше, ніж на брекетах? — Залежить від ступеня складності. У деяких випадках швидше, як правило якщо проводиться корекція одного-кількох зубів. У деяких довше.
 3. Як часто потрібно приходити на контрольний огляд? — В середньому, раз в два місяці.
 4. Чи болітимуть зуби? — Залежить від чутливості. В середньому, на кожній новій капі відчувається тиск 3-4 дні, далі адаптація.
 5. Чи є особливості роботи з елайнерами? — Віддаю перевагу замовляти тільки половину кап від загальної кількості, після їх використання проводжу повторне зняття відбитка і цифровий контроль. Таким чином зменшується похибка, ми отримуємо більш точний і передбачуваний результат на фініші.


Підводячи підсумки, елайнери можна розглядати не як альтернативу або заміну брекетів, а як відмінний інструмент корекції прикусу, в певних клінічних ситуаціях. Працювати з капами досить зручно, комфортно, як для лікаря, так і для пацієнта.

До зустрічі в Porcelain!


Автор - Ортодонт Олександр Славушевич. Лікар проводить корекцію прикусу у дітей та дорослих. Має сертифікацію по роботі з системою Invisalign.

Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 5

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Серія індивідуальних елайнерів чудово справляються зі збільшеними міжзубними проміжками, виправляють невелику скупченість, нескладні порушення прикусу в напрямку вгору-вниз і праворуч-ліворуч. Також є корисними в ситуації, коли потрібно змістити окремі зуби, долікувати або закріпити результати носіння брекетів.

Дізнатись більше про лікування
Елайнери — виправляємо прикус без брекетів Автор: Олександр Славушевич 6

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування