Виправлення прикусу хірургічним шляхом

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-16:00
 • СБ-НД: вихідний

Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Всі ми знаємо про стандартні методи корекції прикусу - брекети, пластинки, елайнери. Можливості сучасної стоматології посилив ще один окремий напрям - ортогнатична хірургія, або ж ортохірургія. Багатьох пацієнтів може налякати необхідність подібного хірургічного втручання, і пов'язано це зазвичай з браком інформації. Що це за процедура, як проводиться та які проблеми прикусу вирішує, розповів ортодонт Андрій Дмитренко.


Що таке ортохірургія? 


Операція призначена для корекції прикусу, зовнішнього вигляду обличчя, його симетрії та створення гармонійного профілю. Досягається це через вплив на кістки щелеп: їх укорочення, подовження, або переміщення. Проводить операцію ортогнатичний хірург або рідше - щелепно-лицьовий хірург.


Коли потрібно виправлення прикусу хірургічним шляхом?


При значних скелетних аномаліях, традиційного ортодонтичного лікування буде недостатньо. Грубо кажучи, можна пересунути, вирівняти зубний ряд за допомогою брекет-системи, але змінити профіль обличчя, розмір і форму вже сформованої щелепи у дорослої людини - ні. У таких випадках, лікар-ортодонт направляє пацієнта до ортогнатичного хірурга.

Показання до хірургічної корекції в ортодонтії: • Деформація щелепи, підборіддя

 • Асиметрія обличчя

 • Дефіцит зростання верхньої або нижньої щелепи

 • Непропорційність щелеп

 • Важкі форми неправильного змикання

 • Скелетні порушення

 • Функціональні проблеми щелеп, дисфункція СНЩС (скронево-нижньощелепного суглоба)

 • Травми


Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко 1


Всі перераховані аномалії прикусу, якщо не усунути їх, призводять до багатьох неприємних наслідків, про які ми вже писали раніше в цій статті.


Протипоказання


Є вікові обмеження, операція може проводитися тільки дорослим з 18 років, коли закінчився період формування щелеп.

Стандартними протипоказаннями в хірургічному втручанні є: • Хвороби кісткової системи, порушення кісткового обміну, а також захворювання скелетних тканин

 • Онкологічні захворювання, період проведення хіміотерапії

 • Захворювання нервової і серцево-судинної систем

 • Порушення згортання крові

 • Цукровий діабет, якщо впливає на загоєння кісткових і м'яких тканин

 • Психічні розлади


Види операцій


Існує декілька технік проведення корекції. Це може бути часткове, сегментарне або повне переміщення щелеп в потрібному напрямку. Всі дії виконуються через прихований доступ (всередині порожнини рота) без видимих зовнішніх надрізів. Така методика є малоінвазивною та найменш травматичною - виключені післяопераційні шрами, скорочений період відновлення.


Підготовка до операції


Операція по виправленню прикусу не є самостійною процедурою та вимагає довгострокового планування і спільної роботи ортодонта та ортохірурга. Розділимо цей процес на три етапи.


Етап 1 - ортодонтична підготовка


Перед оперативним втручанням необхідно створити "фундамент" - вирівняти зубні ряди ортодонтичною апаратурою. Для цього ортодонт проводить повну діагностику прикусу, що складається з рентгенографії, фото та діагностичних моделей. Після розшифровки даних і визначення тактики лікування, фіксується оптимальний інструмент для корекції - брекет-система.


Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко 2
Перед установкою брекет-апаратури обов'язково проводиться лікування карієсу, запалень в порожнині рота, професійна гігієна.
Цей підготовчий етап може тривати від 1 року до 2-х.


Етап 2 - діагностика та планування хірургії


Коли лікар-ортодонт виконав передопераційну підготовку, за справу береться ортогнатичний хірург. На цьому етапі проводиться ще одна, вже повністю цифрова діагностика та віртуальне моделювання майбутньої операції. На комп'ютерній моделі хірург відпрацьовує обраний протокол операції, прогнозує результат, який потім узгоджує з пацієнтом. Брекети при цьому не знімають, вони залишаються "працювати" на зубах і після операції.


Етап 3 - хірургічне виправлення прикусу


На даному етапі виконується підготовка до загального наркозу - пацієнт виконує передопераційний пакет аналізів, проводить консультацію з анестезіологом. Після всіх підготовчих процедур, проводиться сама операція. Залежно від виду і складності вона може тривати від 2 до 6 годин.


Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко 3
Загальний час лікування, що описано в цих трьох етапах, становить від 2 до 3 років.


Реабілітація та рекомендації після хірургії 1. Відразу після закінчення операції, пацієнту накладають спеціальну охолоджуючу пов'язку для мінімізації набряку та запалення. Повністю набряк зійде протягом 2-4 тижнів;

 2. Пацієнт залишається в умовах стаціонару клініки ще 2-3 доби після операції, під наглядом лікарів;

 3. Хірург встановлює частоту контрольних оглядів. Зазвичай, в перший місяць після втручання їх потрібно робити 2 рази на тиждень;

 4. Через місяць після ортогнатичної хірургії, пацієнт продовжує планові візити до ортодонта для завершення лікування і контрольні огляди у хірурга.


Вартість 


Ціни на хірургічне виправлення прикусу можна зіставити з пластичною хірургією. Така операція не може бути дешевою, але якщо врахувати, що лікування проводиться в кілька етапів протягом декількох років, можна спланувати витрати заздалегідь.

У своїй практиці ми співпрацюємо з провідними ортохірургами, тому завжди можемо надати нашим пацієнтам пряму та перевірену рекомендацію.
Автор:

Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко 4 Дмитренко Андрій Сергійович
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування
Операція по виправленню прикусу в команді з ортогнатичним хірургом. Автор Андрій Дмитренко 5

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування