Активація брекетів — що це таке та як відбувається процедура?

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН, СР, ПТ, СБ: 9:00-16:00
  • ВТ, ЧТ: 12:00-19:00
  • НД: вихідний

Активація брекетів – що це таке та як відбувається. Автор Вікторія Фурман

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Завдання брекет-системи — переміщати зуби та міняти прикус. Але що буде, якщо просто встановити брекети та ходити з ними два роки? Відповідь — нічого. Без управління досвідченого капітана та налаштування курсу судно не попливе в потрібному напрямку. Саме лікар-ортодонт приводить систему в дію та робить це за допомогою активування елементів брекетів.

З чого складається активація, як часто її потрібно робити та чому не можна пропускати, розповіла ортодонт Porcelain на Лук'янівці Вікторія Фурман.


Що таке активація брекет системи


Активацією називають процес оновлення налаштувань елементів брекет-системи для створення правильної сили тиску на зуби та тяги.
Складається система з кількох основних елементів:



  • дуги

  • замки

  • додаткові елементи (еластичні ланцюжки, кнопки, пружинки, еластики та ін.)


Саме ортодонтичні дуги виконують всю основну роботу з переміщення зубів у потрібний напрямок. Вони бувають різної товщини та ширини. Лікування завжди починають із найтоншої та найеластичнішої дуги, яка запускає процес руху зубів. Під час активації лікар змінює її на більш “сильну”, щоб перейти на наступний етап лікування.

Можна порівняти процедуру з налаштуванням музичного інструменту — щоб кожна нота звучала правильно, майстер підтягує струни, перевіряє жорсткість клавіш та ін.


Активація брекетів – що це таке та як відбувається. Автор Вікторія Фурман 1


Як проходить процедура


Активація дуги брекетів відбувається у рамках регулярних контрольних оглядів.

У міру того, як зуби рухаються, ортодонтичні дуги змінюють на більш товсті та жорсткі. На завершальному етапі лікування, ортодонт використовує сталеві дуги, які позбавлені еластичності та утримують зуби в отриманому положенні. Усього за курс лікування лікар може змінити до 15 дуг різної сили.

Якщо ортодонт використовує додаткову апаратуру, яка допомагає в переміщенні зубів, вона також проходить етапи активації, відповідно до своїх завдань.


Як часто потрібно робити активацію брекетів


Активація брекетів — це планова процедура, яку ортодонт закладає у фінансовий план лікування ще на початковому етапі. Зазвичай середній рекомендований термін проведення контрольного огляду та активації апаратури — кожні 4-5 тижнів. Терміни можуть змінюватися, залежно від клінічних показань, тактики та терміну лікування, виду апаратури.

Існує думка, що виправлення прикусу на самолігуючих брекет-системах не вимагає частих візитів до ортодонту. Це твердження правильне лише частково. На безлігатурних брекетах дійсно можна відстрочити активацію, але на термін до 2-х місяців. Візити пацієнта до ортодонта все одно повинні проводитись на регулярній основі.


Активація брекетів – що це таке та як відбувається. Автор Вікторія Фурман 2


Чому не можна пропускати процедуру активації


Брекети не працюють самі собою. Лікарю необхідно постійно спрямовувати та контролювати рух зубів. Якщо пропускати заміну дуг та додатково не створювати рух — результату просто не буде.

У випадку, якщо пацієнт систематично пропускає візити активації, це суттєво збільшить термін ортодонтичного лікування.


Як зменшити дискомфорт після встановлення брекетів


Після активації брекетів ви можете зіткнутися із неприємними відчуттями. Вони є нормою, адже вся ортодонтична система починає заново чинити тиск на зуби, спрямовуючи їхнє переміщення в потрібний бік. Відчуття цього процесу можна порівняти з крепатурою м'язів після тренування. Найінтенсивніша болючість виражена у перші дні, після чого повністю проходить. Ось кілька порад, як зменшити ці відчуття після активації брекетів:



  1. У перші дні після активації необхідно знизити вживання твердої їжі або обмежити її обсяг. Знизити болючі відчуття під час жування можна, якщо пережовувати їжу не поспішаючи та без зусиль;

  2. Їжте морозиво. Так-так, холод має аналгетичну дію і допоможе притупити біль;

  3. Використовуйте захисний ортодонтичний віск. Він допомагає згладити замочки, що особливо випирають, і не допустити травм слизової;

  4. Якщо біль дуже сильний і ви не можете його терпіти, можна прийняти знеболювальні препарати.


Вчасно та регулярно відвідувати ортодонта для активації також важливо, як і доглядати за зубами під час лікування. Тому чекаю вас на контрольний огляд!




Автор:

Активація брекетів – що це таке та як відбувається. Автор Вікторія Фурман 3 Фурман Вікторія Сергіївна
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування
Активація брекетів – що це таке та як відбувається. Автор Вікторія Фурман 4

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування