Зламаний інструмент в каналі зуба: що робити?

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Зламаний інструмент в каналі зуба: що робити? Автор Андрій Колоша

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Наявність фрагмента інструменту в кореневому каналі — досить поширена ситуація. Виявити його найчастіше можна абсолютно випадково, під час рентген-дослідження. І якщо раніше, вилучення уламка інструменту було практично нерозв'язним завданням, за яке бралися одиниці фахівців, то сьогодні сучасне обладнання, знання і навички лікарів-ендодонтистів дозволяють вирішувати навіть найскладніші випадки.

Чи такою критичною э наявність інструменту в каналі і чи завжди пацієнту необхідно проходити цей процес вилучення? Про це розповів ендодонтист клініки Porcelain на Лук'янівці Андрій Колоша.


Чому в зубному каналі залишаються фрагменти інструменту?


На сьогодні сучасні стоматологічні інструменти виділяються високою міцністю. Але незважаючи на це, вони все ж мають ризик поломки. Причини цього можуть бути різні, це як сильно викривлені або складнопрохідні канали, так і втома металу — це коли один інструмент використовується тривалий час. Тому, як би це не лунало, але наявність стороннього тіла в каналі не таке страшне, як ми собі це уявляємо. 


Уламок інструменту в каналі зуба: можливі наслідки


Сам уламок не є небезпечним, так як це просто шматочок металу. Проблеми і ускладнення в майбутньому може створити наявність патогенних мікроорганізмів. Так як чужорідне тіло перекриває собою просвіт каналу — це ускладнює його обробку, що в свою чергу, може негативно позначитися на прогнозі лікування. Тому, наше головне завдання — це добре вичистити канали щоб в них не залишилася інфекція.


Видалення зламаного інструменту з каналу зуба


Ви здивуєтеся, але інструмент в каналі зуба не завжди обов'язково потрібно витягувати. Перш за все потрібно розуміти, що це досить складний процес, який найчастіше призводить до зайвої розробки каналу, тобто інструментальним витонченням його стінок.


Зламаний інструмент в каналі зуба: що робити? Автор Андрій Колоша 1


Якщо в каналі зуба залишився інструмент, рішення про те витягувати або залишити його, ми приймаємо в залежності від декількох факторів:  1. Якщо інструмент зламався на фінальному етапі обробки, в так званому «умовно стерильному» каналі, а витяг спричинить за собою значний збиток тканин зуба, ми йдемо шляхом залишення уламка в каналі. Обов'язково при цьому повідомивши пацієнта!

  2. Якщо ми бачимо, що уламок вийде без особливих складнощів і зайвої розробки, ми його дістанемо.

  3. Якщо ми розуміємо, що зламаний інструмент знаходиться в «брудному каналі» і він є перешкодою для якісної обробки, ми його видалимо.


Маніпуляція вилучення уламків проводиться ультразвуком і тільки з використанням мікроскопа. Складність полягає в тому, що зламані інструменти найчастіше дуже маленькі, їх розмір може варіюватися від 1-2 мм. Але іноді, навіть збільшення не може нам допомогти, якщо уламок знаходиться на верхівці вигнутого каналу. У таких випадках, якщо є показання, ми вдаємося до апікальної хірургії, видаляючи при цьому верхівку кореня разом з сепарованим інструментом.


Як ми уникаємо ризиків поломки інструменту


У нашій роботі ми всіляко уникаємо навіть мінімальної можливості поломки. Безумовно, наявність мікроскопа та якісної рентген-діагностики дозволяє проводити лікування каналів на найвищому рівні. Але крім цього, в нашому арсеналі тільки кращий інструментарій представлений на ринку ендодонтичних інструментів. В особливо викривлених каналах ми користуємося інструментами підвищеної гнучкості. Для того, щоб уникнути втоми металу у нас є спеціальний лічильник використання файлів — так звані "ромашки". Після кожного використання ми обриваємо пелюсток, а коли вони закінчуються — інструмент списується, як би він добре не виглядав візуально.


Зламаний інструмент в каналі зуба: що робити? Автор Андрій Колоша 2


До зустрічі в Porcelain Dent!
АВТОР:

Зламаний інструмент в каналі зуба: що робити? Автор Андрій Колоша 3 Колоша Андрій Олегович
ендодонтія

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Наші лікарі працюють із передовими мікроскопами, що дозволяє їм виявити самі непомітні проблемні ділянки та максимально акуратно провести необхідне лікування.

Дізнатись більше про лікування

Лікування каналів під мікроскопом – це точне дослідження ураженого зуба для швидкого усунення джерела болю. Ця технологія дозволяє ефективно працювати зі складними випадками та відновлювати зуб після неякісної роботи.

Дізнатись більше про лікування