044 593-77-87
график работы
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Бруксизм у дорослих: діагностика та методи лікування

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Що таке бруксизм

Бруксизм - патологічний і мимовільний спазм жувальних м'язів, внаслідок перевантаження центральної нервової системи, який проявляється в неконтрольованому терті та стисненні зубів.

Всього розрізняють два види: скреготіння зубами один одного, та сильне стиснення зубів, без тертя - клінч. Бруксизм прийнято вважати нічною проблемою, так як часто він проявляється саме під час сну, проте не рідкість і прояви в денний час, як реакція на негативні фактори.На сьогодні, 75-80% міського населення старше 30-35 років страждають від бруксизма.Причини виникнення бруксизма у дорослих

Основною причиною вважається стрес. Сучасний прискорений ритм життя, часте нервове напруження та перевтома, страхи та переживання, які людина подавлює, виражаються скреготом зубів. Коли людина перестає контролювати стиснення зубів, це стає хронічним процесом: нервуємо - сильно стискаємо зуби.

Крім цього, поширеною причиною є патологія прикусу та неправильне положення зубів. Неправильний прикус у даному випадку є винуватцем неправильного розподілу жувального навантаження, що посилює проблему і несе для зубів руйнівні наслідки.

Чим небезпечний нічний скрегіт зубами?

Проблема нічного скреготу набагато небезпечніша та глибша, ніж може здатися та може викликати:


 • Стертість зубів

 • Проблеми скронево-нижньощелепного суглоба

 • Естетичні дефекти зубів та подальше зниження висоти нижньої третини обличчя, в результаті чого людина починає виглядати старше

 • Підвищена чутливість зубів

 • Особливо небезпечне поєднання бруксизма та апное

 • Головні болі, болі в шийному відділі

Діагностика при бруксизмі

Примітно, але сам пацієнт не завжди знає про наявність зубного скреготу у себе. В такому випадку, стоматолог призначає використовувати брукс чекер. Це спеціальна каппа, яку тимчасово, під час сну використовує пацієнт, з метою первинно визначити наявність бруксизму.

Бруксизм у дорослих: діагностика та методи лікування 1

У Porcelain ми одні з перших в Україні тепер використовуємо інноваційний OccluSense® - прилад для визначення та контролю оклюзії (змикання щелеп і зубів). Зміни та аналіз зубної оклюзії дають цінну інформацію для проведення лікування бруксизма.

Переваги апарату OccluSense® полягають в поєднанні традиційної та цифрової реєстрації розподілу тиску оклюзійних поверхонь.
Також прилад використовує інноваційні сенсори тиску OccluSense®, що дозволяє реєструвати 256 рівнів тиску жувальних сил. Інформація передається по бездротовій мережі та відображається в реальному часі.

Що нам дає OccluSense® в діагностиці бруксизму?


 • Визначить тип стертості зубів - рівномірна або нерівномірна

 • Покаже в реальному часі навантаження на окремі зуби або групи, які ділянки перевантажені

 • Покаже завищені контакти

 • Динаміка змін

 • Повторна діагностика після закінчення лікування для оцінки результату лікарем та пацієнтом.

Методи лікування

Метод лікування буде прямо залежати від причини виникнення скреготу.
Ортодонтичне лікування показано пацієнтам, у яких бруксизм з'явився внаслідок неправильного прикусу. Лікування може бути проведено як на брекетах так і на елайнерах (прозорих капах). Винятком можуть бути тільки дуже складні випадки - їх лікування ортодонт буде проводити на брекет-системах.

Завдання лікаря-ортодонта - нормалізація контактів зубів, а також правильної висоти прикусу.
Після закінчення ортодонтичного лікування, при необхідності проводиться відновлення зубів ортопедичними конструкціями - коронками, вінірами. Профілактикою бруксизма служить спеціальна захисна капа, яку пацієнт одягає на ніч.

Пацієнтам, у яких бруксизм став наслідком психо-емоційного перенапруження, призначається медикаментозне лікування, а також використання захисної капи на ніч. Таке лікування спрямоване насамперед на нормалізацію роботи ЦНС та зниження інтенсивності нападів скреготу.

Як видно, процес терапії при бруксизмі комплексний, включає роботу таких фахівців як ортодонт та ортопед. Саме такий підхід дозволяє домагатися відмінних і передбачуваних результатів для пацієнта.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування
Бруксизм у дорослих: діагностика та методи лікування 2

Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування