044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН, СР, ПТ, СБ: 9:00-16:00
  • ВТ, ЧТ: 12:00-19:00
  • НД: вихідний

Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Вініри — на сьогодні все частіше можна почути від наших пацієнтів питання, які стосуються конкретно цього виду естетичної реставрації зубів. У цій статті ми розберемося в самих поширених питаннях про вініри, з'ясуємо в яких випадках вони використовуються, розповімо про особливості і нюанси, з якими стикаються пацієнти. Наша інформація буде актуальна для тих, хто про вініри вже щось знає, і для тих, хто вперше стикається з цим поняттям.

Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 1
Отже, що таке вінір?

Саме слово «вінір» походить від англійського дієслова «to veneer» - «облицьовувати», «покривати тонким шаром».

У випадку з зубами, «вінір» - це облицювання передньої поверхні зуба тонкою керамічною пластиною. Нині ми маємо можливість виготовити вінір товщиною від 0,2 мм. Це дуже тонко!



Для візуального розуміння, товщина класичного леза для гоління має товщину 0,1 мм.



Щоб домогтися такої тонкості, ми зобов'язані на всіх етапах роботи використовувати збільшення - працьювати через стоматологічний мікроскоп або стоматологічні бінокулярні лупи.

З чого виготовляються вініри?

У стоматології існує 3 види матеріалу, з якого можна виготовити вінір:



  1. Композит (фотополімер)

  2. Цирконій

  3. Кераміка (E.max)


Композитні вініри. Така конструкція славиться своєю недовговічністю, відносною крихкістю і нестабільністю кольору, тому в нашій практиці вона використовується тільки в якості тимчасової реставрації на етапі комплексного лікування.

Цирконієві вініри. Даний матеріал теоретично можна використовувати у виготовленні вінірів, але краще цього не робити з деяких причин. По-перше, цирконієвий вінір естетично і візуально програє вінірам з кераміки. По-друге, на виготовлення такого виду вініра потрібно більше лабораторного часу, а це не завжди зручно для наших клієнтів. І найважливіше: вінір з цирконію неможливо надійно приклеїти до поверхні зуба. На сьогоднішній день ми не маємо можливості хімічним шляхом прикріпити цирконій до емалі зуба, на відміну від кераміки. Це, по суті, основна причина, по якій ми не використовуємо вініри з цирконію.

Склокераміка E.max. Є найбільш практичним і довговічним матеріалом. Тільки цей вид матеріалу має можливість повністю повторити і зимітувати всі особливості кольору зуба, його прозорість і натуральність, при цьому зберігши природну міцність тканин зуба.


Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 2



Коли можна та коли не можна встановлювати вініри?

Незважаючи на стрімкий розвиток технологій, виготовлення вінірів має певні обмеження і умови для постановки такого роду реставрацій. Одним словом, не завжди вініри «здатні на диво», і вони не є абсолютною панацеєю у вирішенні всіх проблем із зубами.

Отже, розглянемо загальні показання і протипоказання.

Показання:



  1. Корекція форми зубів;

  2. Незначна корекція положення зубів;

  3. Зміни кольору і яскравості зубів;

  4. Подовження стертих зубів;

  5. Травматичні відколи вітальних (живих) зубів;

  6. Усунення проміжків між зубами;

  7. Усунення видимих ​​тріщин в межах емалі;

  8. Флюороз зубів (вроджена плямистість емалі);

  9. Корекція лінії усмішки;

  10. Додаткова підтримка губ, як профілактика виникнення вертикальних (кісетних) зморшок над губою.


Протипоказання:



  1. Неправильний прикус;

  2. Відсутність жувальних зубів;

  3. Тотальне стирання зубів;

  4. Хронічно погана гігієна;

  5. Захворювання пародонту (ясен);

  6. Значне потемніння кольору зуба;

  7. Зуби з пролікованих кореневими каналами;

  8. Відсутність шару емалі на передній поверхні зуба.


Етапи установки вінірів

Кожна зміна, починаючи від зміни форми одного зуба і закінчуючи тотальною реконструкцією усмішки, ми можемо порівняти з будівництвом будь-якого об'єкта. Важко посперечатися з тим, що будь-яке будівництво будинку повинно починатися з ідеї та проекту. За таким же принципом працюємо і ми. В першу чергу ми повинні вислухати всі побажання клієнта і визначитися з концепцією майбутнього зміни. Потім ми зі свого боку можемо починати планувати проект і пропонувати чинні варіанти вирішення поставленого завдання пацієнту.

Сьогодні в нашому розпорядженні багато інструментів для проектування майбутньої усмішки, починаючи від банальної фотографії зубів, закінчуючи створенням цифрового проекту (DSD) усмішки та примірки макету вінірів, який ми створюємо, спираючись на аналіз анатомічних особливостей обличчя та міміки пацієнта.

Обравши ту форму зубів, яка влаштовує пацієнта, ми переходимо до наступного важливого етапу - підготовки зуба до керамічного вініра. Наша клінічна задача - під збільшенням обробити емалевий шар зуба таким чином, щоб створити майбутній реставрації ложе, в яке вона буде поміщена та приклеєна, адже мова йде про обробку емалі на частки міліметрів. Що важливо, після обробки під вінір вся поверхня зуба залишається покритою своєї емаллю.

Потім ми передаємо в лабораторію відбитки, а також результати 3D сканування. На виготовлення вінірів необхідно від 3-х до 10 днів, в залежності від кількості реставрацій. Весь цей час пацієнт ходить з тимчасовими вінірами, які виготовляються заздалегідь.

Коли керамічні вініри готові, ми зустрічаємося з пацієнтом, знімаємо тимчасові накладки, приміряємо постійні, та оцінюємо результат. Якщо результат подобається клієнту, а також він влаштовує нас за клінічними показаннями, ми приступаємо до фіксації. Якщо ж потрібно внести корективи, ми оперативно займаємося цим.

Відразу ж після фіксації пацієнт має можливість насолоджуватися результатом реставрації, яка не вимагає особливого догляду і уваги.

Плюси і мінуси керамічних вінірів

Перш ніж прийняти рішення про установку керамічних вінірів - слід вивчити їх переваги та недоліки. Давайте з вами розглянемо їх:













Переваги Недоліки


  • Довговічність і міцність

  • Стабільність кольору протягом багатьох років

  • Повна імітація природного вигляду зубів

  • Міцний хімічний зв'язок з поверхнею зуба

  • Чудовий косметичний ефект

  • Швидкість виготовлення

  • Можливість планування остаточного вигляду зубів ще до початку лікування

  • Непомітність для оточення

  • Гіпоалергенність

  • Стійкість до зубного нальоту





  • Мала маскуюча здатність при дуже сильній зміні кольору зуба

  • В разі пошкодження через травму, вінір не підлягає ремонту, можлива тільки його заміна

  • Можливість виникнення чутливості на зубах у перші дні після установки вінірів

  • Неможливість встановлення вініра при сильному руйнуванні зуба




Вініри без попередньої обробки зуба - чи можливо таке?

Існує два варіанти виготовлення вінірів: з попередньою підготовкою зубів (препаруванням) та без препарування.

Вибір методики продиктований тільки клінічною ситуацією. Показання до виготовлення вінірів без препарування зубів вельми обмежені, а естетичний результат менш передбачуваний, ніж у вінірів з попередньою підготовкою поверхні зубів.

Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 3
При препаруванні зуба ми створюємо так зване ложе для майбутньої керамічної реставрації. Тому під час фіксації вініра є можливість якісно зіставити і заполірувати край реставрації та край попередньо підготовленого зуба. У випадку ж вінірів без препарування такої можливості немає - згодом буде утворюватися скупчення нальоту та потемніння на стику реставрації з зубом.

Існує ще одна значна естетична проблема, пов'язана з вінірами без препарування зубів: після фіксації таких вінірів зуби починають виглядати товстішими, а це часто виглядає неприродньо, виникає небажаний ефект «вставних зубів».

Чи можна досягти ефекту Anti-Age за допомогою вінірів?

Безумовно. Ні в якому разі не можна недооцінювати роль зубів у формуванні гармонії обличчя.

З часом зуби стираються, видозмінюються внаслідок щоденної життєдіяльності, каріозних уражень, неспроможних композитних реставрацій. У деяких випадках зуби необхідно видалити, оскільки вчасно не було проведено їх лікування. Все це згубно впливає на висоту прикусу, жувальні м'язи починають працювати некоректно, що в перспективі впливає на стан шкіри в нижній третині обличчя - з'являються виражені носогубні складки, заломи шкіри, мімічні і статичні зморшки.

За допомогою вінірів існує можливість застрахуватися від подібних проблем. Збільшуючи обсяг, довжину, ширину зубів, одним словом, змінюючи лінію усмішки, ми «примушуємо» м'язи працювати правильно, створюємо підтримку для кругового м'яза рота, тим самим займаємося профілактикою кісетних зморшок і в результаті отримуємо яскраво виражений Anti-Age ефект.

Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 4
Скільки служать вініри?

Напевно, це найпопулярніше питання в кінці кожної консультації. Прогрес не стоїть на місці, матеріали для вінірів, для їх фіксації постійно оновлюються та вдосконалюються. На сьогоднішній день прийнято вважати, що термін служби керамічних вінірів складає 10-15 років, але насправді це всього лише цифри. При правильному регулярному догляді за зубами, адекватному використанні своїх зубів, систематичних відвідуваннях лікаря-стоматолога, термін служби вінірів може значно збільшитися. У той же час ніхто не застрахований від травми зуба, або, наприклад, відколу вініра, адже іноді в клінічній практиці зустрічаються переломи абсолютно здорових зубів, на яких навіть пломба не встановлена.

Догляд за керамічними вінірами досить простий, але тільки для тих пацієнтів, які звикли доглядати за своїми зубами. Якщо ви хочете, щоб ваші зуби служили вам довго, незалежно від того, є на них вініри чи ні, потрібно виробляти в собі культуру догляду за зубами. А ми вам в цьому із задоволенням допоможемо!

Сподіваємося, що дана стаття була для вас пізнавальною і цікавою.На особистій консультації можна отримати набагато більше інформації, оскільки кожен випадок винятковий. У нашій справі головне - не працювати за шаблоном, а знайти індивідуальний підхід до кожного клієнта!




Автор:

Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 5 Клева Володимир Юрійович
Головний лікар "Порцелян Воздвиженська", ортопедична стоматологія

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Ми починаємо лікування з дизайну – створюємо ваш віртуальний прототип і «приміряємо» кілька видів посмішки. Разом обираємо найкращий варіант. Ви можете побачити, як будете виглядати ще до початку лікування.

Дізнатись більше про лікування
Керамічні вініри - переваги і особливості. Автор - Клева Володимир 6

Наші лікарі працюють із передовими мікроскопами, що дозволяє їм виявити самі непомітні проблемні ділянки та максимально акуратно провести необхідне лікування.

Дізнатись більше про лікування

Вініри — це щадна альтернатива коронкам. Їх установлюють на передню частину депульпованого або живого зуба за умови збереження достатньої площі його поверхні. Зішліфовується тільки мінімальна частина зуба для кращого прилягання до пластинки. У середньому, товщина вінірів становить від 0,3 мм до 1,5 мм.

Дізнатись більше про лікування