Чек-лист: як підготуватися до установки брекетів

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Чек-лист: як підготуватися до установки брекетів. Автор Ірина Дибенко

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Плануєте поставити брекети? — відмінне рішення! Ортодонтична корекція прикусу досить фундаментальний процес, який зачіпає зуби, навколишні його тканини пародонту, та іноді вимагає хірургічного втручання. Триває лікування в середньому близько 1,5 — 2-х років і щоб процес пройшов без неприємних сюрпризів, до нього необхідно правильно підготуватися. Ортодонт відділення Porcelain на Печерську Ірина Дибенко підготувала для вас детальний чек-лист як підготувати зуби до брекетів: від першого прийому у ортодонта та до моменту установки брекет-системи.


Чек-лист: як підготуватися до установки брекетів. Автор Ірина Дибенко 1


Що потрібно для того щоб поставити брекети: 1. Пройти консультацію ортодонта та стоматолога-терапевта, а також, при необхідності, вузькопрофільних фахівців, оцінити варіанти і можливості лікування;

 2. Пройти діагностичне обстеження у ортодонта для планування лікування;

 3. Узгодити з лікарем план лікування;

 4. Зробити професійну гігієну порожнини рота, фторування (при необхідності);

 5. Провести санацію (лікування) порожнини рота;

 6. Якщо показано — видалити зуби мудрості за ортодонтичними показаннями;

 7. Пройти професійну гігієну порожнини рота перед установкою системи (якщо з моменту останньої гігієни вже пройшло більше 3-х місяців);

 8. Останній пункт — фіксація брекет-системи.


Навіщо такий довгий список маніпуляцій, якщо в інших клініках приклеїти брекети пропонують іноді вже на першому візиті? Кожен пункт даного чек-листа важливий і не може бути пропущений. Розберемо детальніше чому.


Ортодонтична діагностика та планування лікування


Якісне лікування неможливе без планування та розуміння до якого результату ми йдемо. Це як будівництво будинку — лікарю необхідний покроковий план, а вам — бюджет і термін.


Для цього ортодонт проводить серію досліджень, що включає фотографії, рентген-знімки, моделі щелеп, та комплексну розшифровку отриманих даних. Цю інформацію лікар перетворює в детальний план лікування, який презентує пацієнту з докладними роз'ясненнями.


Як проходить лікування зубів перед брекетами?


Санацією в стоматології називають комплекс лікувальних та профілактичних заходів, які включають лікування карієсу, пульпіту і періодонтиту, запалень, зміцнення емалі та ін.

Обов'язковою частиною підготовки до лікування є аналіз КТ щелеп пацієнта. На рентген-дослідженні стоматолог-терапевт перевіряє стан зубів, наявність прихованих каріозних утворень, запалень або інших проблем. Важливо перевірити стан вже встановлених пломб і конструкцій в порожнині рота — неспроможні реставрації, які вже не виконують свої функції необхідно замінити.


Чек-лист: як підготуватися до установки брекетів. Автор Ірина Дибенко 2


Чому проводити санацію порожнини рота потрібно до установки брекетів?


Запалення ясен, карієс та його ускладнення є одними з протипоказань до лікування на брекетах. Так як ортодонтичне лікування переміщує зуби, такі патологічні процеси з часом поглиблюються.

Крім цього, значно складніше проводити лікування з встановленою конструкцією в роті. У стоматолога утруднений доступ до деяких поверхонь зуба, ускладнюється ізоляція зуба від слини, що в результаті вплине на якість установки пломби. А оскільки середній термін лікування брекетами 1,5 — 2 роки, маленький карієс за цей час може стати великою проблемою і привести навіть до втрати зуба.

Другий момент — відновлення правильної анатомічної форми зубів. Це дозволить ортодонту спозиціонувати брекети належним чином та направити рух зубів.


Видалення зубів мудрості перед установкою брекетів


У випадках, коли є дефіцит місця в щелепі, ортодонт призначає видалення зубів мудрості перед брекетами. Коли таке показання присутнє в плані лікування, слід дотримуватися рекомендацій вашого лікаря. Не варто видаляти зуби мудрості завчасно, так як іноді тактика лікування може може припускати їх видалення вже після початку ортодонтичної корекції прикусу.


Чистка зубів перед установкою брекетів


Існує міф, що під брекетами зуби можуть псуватися. Насправді, емаль під брекетами герметично запечатана і єдине від чого на зубах можуть з'являтися каріозні процеси — це зубний наліт та низький рівень гігієни під час лікування. Тому починати корекцію прикусу можна тільки попередньо видаливши зубні відкладення у гігієніста. Пацієнтам, які носять брекети, візит до гігієніста показаний кожні 3-6 місяців.
Автор:

Чек-лист: як підготуватися до установки брекетів. Автор Ірина Дибенко 3 Дибенко Ірина Анатоліївна
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування