044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Що не варто забувати про гігієну порожнини рота Автор: Андрій Мирончук

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Думаю, багато хто з Вас не один раз звертався за допомогою до гігієніста. І Ви вже все знаєте про професійну гігієну зубів. Але найкращий спосіб не забути важливу інформацію - це повторити її.


Чистка просто необхідна навіть тим, хто регулярно (2 рази на день по 5 хвилин) чистить зуби. Запитаєте чому? Та дуже просто - самостійно складно ретельно почистити, особливо жувальні зуби. Ще одна причина - це неможливість самостійно очистити область під яснами від мікробів. Це може зробити тільки лікар, використовуючи професійні інструменти. Ми поговорили з лікарем Андрієм Мирончуком, і задали наступні питання:

Перше і дуже важливе питання - чи можна обійтися взагалі без професійного чищення зубів?
Взагалі без професійного чищення не можна обійтися. Причина появи карієсу і запалення ясен - це бактерії, чи не так? Чистячи зуби 2 рази на день, ми знищуємо їх, але частина з них «ховаються» в просторі між зубом і яснами - куди не завжди можна потрапити щіткою. Саме через неможливість ретельно провести гігієну і з'являється наліт і камені на зубах. Залежно від індивідуальних особливостей, чистку потрібно робити 1 раз в 3-6 місяців. Регулярність чистки залежить від того, який спосіб життя веде пацієнт - курить, або може п'є багато кави. Все це індивідуально.

Чи правда, що курцям потрібно робити професійну чистку зубів частіше ніж 1 раз на півроку?
Найчастіше так воно і є. Люди, які часто курять, піддають свої зуби додатковому негативному впливу. Як ми знаємо, смола осідає не тільки в легенях, а й на зубах. Смола і нікотин від сигарет сприяє швидкому утворенню нальоту. Такий наліт в кілька разів щільніше і швидше «прилипає» до зубів, і з часом може утворитися зубний камінь. У порівнянні з людиною, яка не курить, як правило, у людини, яка палить, необхідність в професійній гігієні в 2 рази більше. Іншими словами, потрібно звертатися до стоматолога-гігієніста 1 раз в 3-4 місяці, а не, як зазвичай, - 1 раз в 6 місяців.

Андрій Анатолійович, а чи дійсно, найшкідливішим продуктом для зубів є шоколад?
Це міф! Насправді шоколад дуже навіть корисний для організму (тільки в розумних кількостях). Як і будь-який інший продукт харчування, шоколад в роті створює сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів - змінюється рівень рН в роті (іншими словами, середовище стає кислою - а це ідеальне місце проживання і розмноження мікроорганізмів). Самі по собі мікроби не руйнують зуби і не залишають наліт, а от продукти їх життєдіяльності, як раз і сприяють утворенню нальоту на зубах і подальшого утворення карієсу і запалень. Тому важливо після вживання шоколаду просто прополоскати рот звичайною водою (якщо немає зубної щітки під рукою). І тоді рівень рН прийде в норму, що не дозволить розмножуватися мікробам так швидко.

Якою зубною пастою потрібно користуватися?
Головне чистити зуби 2 рази на день і користуватися зубною ниткою, та ополіскувачем. І тоді все буде в порядку. А якій марці зубної пасти Ви віддасте перевагу - це вже не так важливо.


Що не варто забувати про гігієну порожнини рота Автор: Андрій Мирончук 1


Лікарю, а чи правда те, що не рекомендується весь час користуватися тільки відбілюючими зубними пастами?
Це правда. У складі відбілюючих паст містяться речовини, які агресивно видаляють зубний наліт і проникають у верхні шари зуба, відбілюючи їх. Застосування таких паст 2 рази в день на протязі довгого періоду часу може призвести до підвищеної чутливісті. Ми рекомендуємо своїм пацієнтам користуватися такими пастами 3 рази в тиждень, що дозволить уникнути негативних наслідків. З цієї ж причини слід уникати частого використання спеціальних паст для курців.

Ще дуже часто переживають майбутні мами, чи можна робити професійну чистку зубів під час вагітності?
Професійну гігієнічну чистку не просто можна, а й потрібно робити. Якщо у майбутньої матусі буде запальний процес у ротовій порожнині або зубні камені, які провокують розмноження мікроорганізмів, тоді це набагато небезпечніше для здоров'я малюка.

А чи потрібно робити професійну чистку зубів дітям?
Це просто необхідно. Потрібно привчити дитину з найперших років життя до гігієни порожнини рота і вчасно звертатися до стоматолога. Багато пацієнтів помиляються в тому, що ніякої користі від молочних зубів немає і особливо не потрібно за ними стежити. Це не правильно! Адже молочні зуби, можна сказати, «прокладають дорогу» постійним зубам. Якщо в ранньому віці позбавити малюка молочних зубів, то в майбутньому виникнуть проблеми з появою постійних зубів, їх розташуванням і станом. Саме тому варто робити чистку зубів і зберегти здоровими молочні зуби. А з появою постійних зубів, можна приводити дитину на звичайну чистку з використанням Air Flow.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування
Що не варто забувати про гігієну порожнини рота Автор: Андрій Мирончук 2

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування