Що не варто забувати про гігієну порожнини рота
Автор: Андрій Мирончук

Що не варто забувати про гігієну порожнини рота
Автор: Андрій Мирончук

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Думаю, багато хто з Вас не один раз звертався за допомогою до гігієніста. І Ви вже все знаєте про професійну гігієну зубів. Але найкращий спосіб не забути важливу інформацію - це повторити її.

Чистка просто необхідна навіть тим, хто регулярно (2 рази на день по 5 хвилин) чистить зуби. Запитаєте чому? Та дуже просто - самостійно складно ретельно почистити, особливо жувальні зуби. Ще одна причина - це неможливість самостійно очистити область під яснами від мікробів. Це може зробити тільки лікар, використовуючи професійні інструменти. Ми поговорили з лікарем Андрієм Мирончуком, і задали наступні питання:

Перше і дуже важливе питання - чи можна обійтися взагалі без професійного чищення зубів?
Взагалі без професійного чищення не можна обійтися. Причина появи карієсу і запалення ясен - це бактерії, чи не так? Чистячи зуби 2 рази на день, ми знищуємо їх, але частина з них «ховаються» в просторі між зубом і яснами - куди не завжди можна потрапити щіткою. Саме через неможливість ретельно провести гігієну і з'являється наліт і камені на зубах. Залежно від індивідуальних особливостей, чистку потрібно робити 1 раз в 3-6 місяців. Регулярність чистки залежить від того, який спосіб життя веде пацієнт - курить, або може п'є багато кави. Все це індивідуально.

Чи правда, що курцям потрібно робити професійну чистку зубів частіше ніж 1 раз на півроку?
Найчастіше так воно і є. Люди, які часто курять, піддають свої зуби додатковому негативному впливу. Як ми знаємо, смола осідає не тільки в легенях, а й на зубах. Смола і нікотин від сигарет сприяє швидкому утворенню нальоту. Такий наліт в кілька разів щільніше і швидше «прилипає» до зубів, і з часом може утворитися зубний камінь. У порівнянні з людиною, яка не курить, як правило, у людини, яка палить, необхідність в професійній гігієні в 2 рази більше. Іншими словами, потрібно звертатися до стоматолога-гігієніста 1 раз в 3-4 місяці, а не, як зазвичай, - 1 раз в 6 місяців.

Андрій Анатолійович, а чи дійсно, найшкідливішим продуктом для зубів є шоколад?
Це міф! Насправді шоколад дуже навіть корисний для організму (тільки в розумних кількостях). Як і будь-який інший продукт харчування, шоколад в роті створює сприятливі умови для розмноження мікроорганізмів - змінюється рівень рН в роті (іншими словами, середовище стає кислою - а це ідеальне місце проживання і розмноження мікроорганізмів). Самі по собі мікроби не руйнують зуби і не залишають наліт, а от продукти їх життєдіяльності, як раз і сприяють утворенню нальоту на зубах і подальшого утворення карієсу і запалень. Тому важливо після вживання шоколаду просто прополоскати рот звичайною водою (якщо немає зубної щітки під рукою). І тоді рівень рН прийде в норму, що не дозволить розмножуватися мікробам так швидко.

Якою зубною пастою потрібно користуватися?
Головне чистити зуби 2 рази на день і користуватися зубною ниткою, та ополіскувачем. І тоді все буде в порядку. А якій марці зубної пасти Ви віддасте перевагу - це вже не так важливо.

Лікарю, а чи правда те, що не рекомендується весь час користуватися тільки відбілюючими зубними пастами?
Це правда. У складі відбілюючих паст містяться речовини, які агресивно видаляють зубний наліт і проникають у верхні шари зуба, відбілюючи їх. Застосування таких паст 2 рази в день на протязі довгого періоду часу може призвести до підвищеної чутливісті. Ми рекомендуємо своїм пацієнтам користуватися такими пастами 3 рази в тиждень, що дозволить уникнути негативних наслідків. З цієї ж причини слід уникати частого використання спеціальних паст для курців.

Ще дуже часто переживають майбутні мами, чи можна робити професійну чистку зубів під час вагітності?
Професійну гігієнічну чистку не просто можна, а й потрібно робити. Якщо у майбутньої матусі буде запальний процес у ротовій порожнині або зубні камені, які провокують розмноження мікроорганізмів, тоді це набагато небезпечніше для здоров'я малюка.

А чи потрібно робити професійну чистку зубів дітям?
Це просто необхідно. Потрібно привчити дитину з найперших років життя до гігієни порожнини рота і вчасно звертатися до стоматолога. Багато пацієнтів помиляються в тому, що ніякої користі від молочних зубів немає і особливо не потрібно за ними стежити. Це не правильно! Адже молочні зуби, можна сказати, «прокладають дорогу» постійним зубам. Якщо в ранньому віці позбавити малюка молочних зубів, то в майбутньому виникнуть проблеми з появою постійних зубів, їх розташуванням і станом. Саме тому варто робити чистку зубів і зберегти здоровими молочні зуби. А з появою постійних зубів, можна приводити дитину на звичайну чистку з використанням Air Flow.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування
image

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування