044 593-77-87
график работы
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Глибокий прикус та особливості його лікування

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Однією з найпоширеніших аномалій порушення прикусу є глибоке перекриття - глибокий прикус. У цій статті ми розповімо як він виглядає, які ризики пов'язані з цією аномалією та як лікують глибокий прикус.

Ознаки глибокого прикусу

Глибокий прикус - порушення, при якому під час змикання щелеп верхні зуби закривають нижні на більш, ніж третину коронки.

Через подібне порушення контактів зубів, страждає функція жування, крім цього, людина з глибоким прикусом може хронічно отримувати травми слизової порожнини рота - ясен та щік.
Однак, найбільш небезпечними наслідками глибокого змикання щелеп є підвищена стертість зубів та перенапруження скронево-щелепного суглоба.
Глибокий прикус та особливості його лікування 1
Розрізняють декілька стадій цього порушення. Якщо початкова форма найменше позначається на організмі, то ось друга та третя стадії вимагають втручання ортодонта якомога раніше. Останню стадію ще називають глибоким різцьовим перекриттям.

Причини виникнення

Розглянемо детальніше, як і чому формується глибокий прикус.
Прийнято вважати, що формування цієї патології починається в дитинстві. Однак, у дорослого майже стільки ж шансів отримати глибокий прикус, як і у дитини.

Перший фактор - спадковість. Особливості будови зубощелепної системи передаються від батьків до дитини.

Крім цього, у дітей формується глибокий прикус як наслідок аномалій прорізування зубів, рання втрата (руйнування) молочних зубів.

Ротове дихання ще одна часта причина. При ротовому диханні, язик видається вперед, щоб не заважати потоку повітря, що стимулює зростання нижньої щелепи. Верхня щелепа не контактує з нижніми зубами, язик її не підтримує. Вона поступово звужується з боків та опускається вниз. Обличчя подовжується, а нижня щелепа зміщується назад.

Серед дорослих пацієнтів, глибокий прикус може бути викликаний втратою або руйнуванням зубів, проведеним неправильним протезуванням зубів.

Методи виправлення глибокого прикусу

Щоб правильно діагностувати проблему та спланувати метод її корекції, ортодонту не обійтися без комплексної діагностики.
Якісне дослідження включає в себе рентгени, обов'язково змикання щелеп в бічній проекції, фотографії, діагностичні моделі щелеп та аналіз їх роботи в артикуляторі (апарат симулює закривання рота).

Ортодонт аналізує отримані дані та підбирає оптимальний метод корекції глибокого прикусу,враховуючи при цьому і вік пацієнта.

1. Апарати-пластинки
Використовуються для корекції прикусу у дітей у віці 5-11 років. За допомогою апаратів, ортодонт може керувати напрямком зростання щелеп, створюючи їх правильну форму.

2. Брекет-системи
Є найбільш поширеною апаратурою при лікуванні глибокого прикусу у підлітків та дорослих пацієнтів.

3. Ортодонтичні елайнери
Прозорі капи дозволяють виправити глибоке змикання абсолютно непомітно для оточуючих, але показані в випадках простої та середньої складності.

4. Ортогнатична хірургія
Це операція по корекції прикусу, яка застосовується в складних випадках скелетних аномалій, коли одного тільки класичного ортолікування недостатньо.

Глибокий прикус та особливості його лікування 2
Після завершення корекції прикусу у ортодонта, може знадобитися відновлення зубів за допомогою ортопедичних конструкцій - коронок, вінірів.

Профілактика формування глибокого прикусу  • Перше, на що варто звернути увагу батькам - шкідливі звички у дитини. Якщо дитина спить, грає, дивиться мультики з відкритим ротом, якщо гризе ручки, нігті, смокче пальці. Це деформує щелепи - вони формуються навколо чужорідного предмету (соски, пальця) та прикус спереду розмикається.

  • Неправильна постава малюка - ще один дзвіночок для мами і тата. Слід з дитинства привчати дитину сидіти рівно

  • Не менш важливим є і правильне жувальне навантаження на щелепи. Дітям слід давати гризти яблука, морква та іншу тверду їжу.

  • Своєчасне звернення до стоматолога. Пошкоджені зубки обов'язково потрібно відновити. Сучасні методи лікування молочних зубів дозволяють навіть встановлювати керамічні коронки, в разі повного руйнування зубів.

  • Щоб не втратити дорогоцінний час - перший огляд дитини у ортодонта повинен бути у віці 5 років.


Будьте здорові!

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування

Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).

Дізнатись більше про лікування

У батьків є один вибір: корекція знімними апаратами (пластинки) в віці від 6 до 10 років, або тривале лікування на брекетах в старшому віці.

Дізнатись більше про лікування
Глибокий прикус та особливості його лікування 3

У батьків є один вибір: корекція знімними апаратами (пластинки) в віці від 6 до 10 років, або тривале лікування брекетами в старшому віці.

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування