Зубний флюс - причини і лікування

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН, СР, ПТ, СБ: 9:00-16:00
  • ВТ, ЧТ: 12:00-19:00
  • НД: вихідний

Зубний флюс - причини і лікування. Автор Станіслав Базік

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Флюс на яснах або, якщо говорити правильно - періостит, важко сплутати з іншим захворюванням порожнини рота. Велика, опухла щока, біль, температура - все це вказує на гнійне запалення надкісниці щелепи. Приємного мало, тим паче, що вилікувати флюс в домашніх умовах не представляється можливим, і навіть навпаки - можна погіршити перебіг хвороби.


Причини виникнення


Періостит в народі називають по-різному: флюс, абсцес, нарив, свищ і т.д. Правильно це захворювання називається - гострий одонтогенний періостит. Виникнення цього недугу, пов'язане з наявністю хворого зуба. Найчастіше "винуватцем" виступає непролікованний вчасно запальний процес в кореневих каналах або залишок корінця видаленого зуба.


Симптоми та стадії захворювання


Періостит можна розділити на дві основні стадії:



  • Серозний періостит (початкова стадія)

  • Гнойний періостит


Початкова стадія запалення може проходити безсимптомно в перші кілька днів. Далі, за відсутності лікування, з'являється біль, набряклість, на яснах утворюється "шишка", може підніматися температура тіла. Чим більше прогресує процес, тим більше загострюється симптоматика. При запущеному періоститі, спостерігається великий набряк щоки, і в залежності від локалізації - ока або підборіддя (деформується овал обличчя), збільшення лімфовузлів, сильний головний та зубний біль, висока температура тіла, рухливість ураженого зуба і навіть гнійні виділення з ясен. 


Діагностика та лікування флюса


Якщо пацієнт звертається до лікаря зі скаргою на флюс, це означає, що запалення прогресувало настільки, що хворий вже не може терпіти біль. Первинна діагностика обов'язково включає в себе огляд, збір відомостей від пацієнта, а також проведення рентген-дослідження. Таким чином, лікар визначає причину, в якій стадії періостит ясна і, відповідно - метод лікування.

У лікуванні флюсу у дорослих і дітей можуть бути застосовані як терапевтичні процедури, так і хірургія. Призначається медикаментозний супровід (антибіотики, знеболюючі, протизапальні, антисептичні препарати). Загальний курс лікування може тривати 5-7 днів, в залежності від характеру запального процесу.


Зубний флюс - причини і лікування. Автор Станіслав Базік 1
Якщо періостит щелепи досяг гнійної форми, лікування проводиться вже тільки хірургічним шляхом. Хірург-стоматолог проводить розтин флюсу і дає вихід гнійного вмісту. Рана промивається антисептичним розчином, дренуеться. Повторний огляд проводять через 7-10 днів.

Для того, щоб, процес одужання проходив ефективно, важливо дотримуватися наступних рекомендацій після хірургічного втручання:



  1. Утримайтеся від прийому їжі в перші пару годин;

  2. Якщо встановлений дренаж для відтоку залишкових виділень з рани, не можна намагатися його зрушити або витягнути раніше призначеного терміну; 

  3. Важливо приймати медикаменти, згідно з призначенням лікаря;

  4. У першу добу після операції, слід дбайливо проводити чистку зубів, без інтенсивного полоскання;

  5. Уникайте нагрівання місця операційної рани, гарячої їжі або напоїв;

  6. Відмовитися від алкоголю та куріння до завершення прийому призначених медикаментів;

  7. Також, до кінця лікування варто відкласти активні заняття спортом, банні процедури та солярій.


Якщо протягом декількох днів після розтину флюсу, ви не відчуваєте полегшення або температура піднімається до 38-38,5С - негайно зверніться до свого лікаря.


Ускладнення періоститу


При перших ознаках флюсу, необхідно звертатися до стоматолога. Спроби зняти запалення самостійно компресами, полосканням або прийомом антибіотиків без призначення лікаря, лише відтермінують надання кваліфікованої допомоги. Самолікування несе шкоду і підвищує ризик розвитку ускладнень, таких, як утворення свищевого ходу. Свищ - це канал, через який гнійні маси несуть інфекцію назовні.

Якщо лікування флюсу відкладено, наслідки не змусять себе чекати. Ціна такого рішення - втрата зуба або навіть зараження крові, в крайньому випадку. В результаті, небезпечні наслідки загрожують вже всьому організму, а не тільки порожнині рота.

Так як періостит виникає через запущених хвороб зубів, профілактикою є тільки своєчасне і регулярне звернення до стоматолога. Плановий огляд у лікаря дозволить виявити та усунути карієс або його ускладнення, і не допустити розвитку більш складних захворювань, як періостит ясна.

Здоров'я вам!




Автор:

Зубний флюс - причини і лікування. Автор Станіслав Базік 2 Базик Станіслав Іванович
ортопедична стоматологія, хірургія, імплантологія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.

Дізнатись більше про лікування

Лікування каналів під мікроскопом – це точне дослідження ураженого зуба для швидкого усунення джерела болю. Ця технологія дозволяє ефективно працювати зі складними випадками та відновлювати зуб після неякісної роботи.

Дізнатись більше про лікування