044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Стоматологія для вагітних

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Здорова мама - здорова дитина. Це правило може бути застосовано і до стану здоров'я зубів і порожнини рота. У цій статті ви дізнаєтеся все про лікування зубів під час вагітності.


Як вагітність впливає на стан зубів?


У кожної жінки вагітність протікає по-різному. У цей особливий період змінюється гормональний фон, порушуються обмінні процеси в організмі, а слідом і кислотність в порожнині рота. Крім того, майбутня мама може недоотримувати необхідні вітаміни і мінерали. Все це впливає і на стан зубів і ясен. Нерідко, можуть загострюватися хронічні хвороби, з'явитися запалення, карієс, і як наслідок - зубний біль.

Саме через зміни гормонального фону, у жінок частіше за все розвивається, так званий "гінгівіт вагітних".
Чому це відбувається? Через набряк слизової оболонки, збільшуються міжзубні сосочки, створюючи прекрасні умови для скупчення зубного нальоту і життєдіяльності мільйонів мікроорганізмів, формуються ясенні кишені, які при відсутності лікування і профілактики можуть стати кістковими. В цьому випадку, гінгівіт переходить в пародонтит, при якому є ризик отримати рухливість, а пізніше і зовсім втрату зуба.

Гінгівіт вагітних найчастіше з'являється на 8-12 тижні вагітності і характеризується набряком слизової навколо зубів, хворобливістю, кровоточивістю, не тільки під час чистки зубів, але і під час їжі, неприємним запахом з рота. Слизова стає червоною або синюшного кольору (в нормі блідо-рожевого).
Залежно від форми гінгівіту, стоматолог обов'язково призначить відвідування гігієніста для зняття зубних відкладень і нальоту.


Стоматологія для вагітних 1


 


Харчування майбутньої мами


Під час вагітності, організм жінки потребує правильного, збалансованого харчування. Нестача вітамінів і мінералів може негативно позначитися не тільки на здоров'ї зубів, але і всього організму. Переконайтеся, що ваш раціон містить наступні продукти:


 • Нежирний йогурт і молоко, сири, біла квасоля, броколі, шпинат, кунжут - все це джерела кальцію, без якого не буває здорових зубів і кісток.

 • Магній - цей мінерал діє в співдружності з кальцієм, впливаючи на роботу кровоносних судин. Магнієм багаті пшеничні та рисові висівки, горіхи і насіння, спаржа, бобові.

 • Вітамін В9 - ще один важливий елемент в раціоні майбутньої мами. Його недолік позначається на органах травлення - запалення слизової в порожнині рота, стоматит, кровоточивість ясен. Вітаміном В9 особливо багаті овочі із зеленим листям - салат, шпинат, мангольд, петрушка, а також такі продукти як печінка, яйця і злаки.


 


Стоматологія для вагітних 2


Ось від чого варто утриматися в період вагітності, так це від жування ірисок і карамелі. І справа тут не стільки в кількості цукру, скільки в налипанні солодощів. Залишки тягучих ласощів можуть накопичуватися в зубоясневому просторі, провокуючи активне розмноження мікробів.


Є безліч вітамінних комплексів і добавок для вагітних, які допоможуть заповнити запаси мікроелементів. Головне, не забудьте перед початком прийому, проконсультуватися з вашим лікарем.

Профілактика і лікування

В ідеалі, зайнятися питанням здоров'я порожнини рота, краще за все на етапі планування вагітності. Тоді ризиків загострень менше.
Але, на якому б терміні вагітності не виник зубний біль, не відкладайте візит до стоматолога. Народні засоби і самолікування, можуть тільки нашкодити, на відміну від кваліфікованої допомоги фахівця.

Під час вагітності та годування груддю, дитина у мами забирає необхідні мікроелементи, тому дуже важливо проводити не тільки гігієну зубів, а й профілактичні заходи, такі як фторування зубів. Це може бути експрес-фторування або покриття зубів емаль-герметизуючим ліквідом.

Що стосується лікування - зуби вагітним лікувати не тільки можна, а й потрібно. Чому це важливо?
Карієс і його ускладнення - це постійна персистенція стрептококу в порожнині рота вагітної.


За статистикою, близько 40% вагітних страждають на карієс і захворюваннями ясен.

Гострі питання по зубам (пульпіт, періодонтит, пародонтит, травма зуба, перикоронарит і т.д.) під час вагітності можна вирішувати на будь-якому терміні, а планове лікування і профілактику потрібно проводити в другому триместрі вагітності.

Рентген зубів

Існує думка, що рентген зубів шкідливий. Сьогодні це всього лише міф. Цифрові рентгенівські установки, які сьогодні використовуються, дуже сильно відрізняються від своїх попередників. Відмінність полягає не тільки в якості отриманих даних, а й дозі опромінення, яка в кілька разів менше. Варто зауважити, що доза опромінення при рентгенівському знімку в кілька разів менше, ніж при флюорографії.

Рентгенографія хоч і досить безпечна, але під час вагітності проводиться виключно за суворими показаннями лікаря, а саме: при гострому болі, можливоу пульпіті, періодонтиті, гнійних процесах, необхідному видаленні зуба.
У сучасних клініках використовують всі можливі види захисту: надягають спеціальний свинцевий фартух на живіт і комір, що дозволяє захистити маму і малюка.


 


Стоматологія для вагітних 3


Анестезія

Якщо при лікуванні зуба, майбутній мамі потрібна анестезія, це не привід панікувати.
Під час лікування використовуються сучасні анестетики без або з мінімальним вмістом адреналіну, які практично не проникають через гематоплацентарний бар'єр, і відповідно, безпечні для дитини.


Перед проведенням лікування, повідомте лікаря про ваше положення і термін вагітності.

Рекомендації, які допоможуть уникнути проблем з зубами 1. Регулярна гігієна порожнини рота, двічі на день. Приділяйте чищенню зубів не менше 5 хвилин, ретельно очищуючи кожен зуб.

 2. Обирайте зубну щітку з м'якою щетиною, яка буде дбайливо знімати зубний наліт і не ушкодить чутливим, в цей період, яснам.

 3. Не забувайте про флос, адже між зубами скупчується величезна кількість нальоту.

 4. Виробіть корисну звичку - прополоскати рот простою водою після їди. Це прибере залишки їжі і відновить кислотність у роті.

 5. Рекомендовано відвідати гігієніста мінімум 2 рази за вагітність, а іноді, це потрібно в кожному триместрі. Ваш стоматолог допоможе спланувати і призначити візити, виходячи з Вашої ситуації.


 


Будьте здорові і до зустрічі в «Порцелян»!

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.

Дізнатись більше про лікування
Стоматологія для вагітних 4

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування