Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік

Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Мати здорові зуби, безумовно дуже важливо. Але не менш важливо, мати гармонійну і гарну усмішку в цілому. Адже саме посмішка грає важливу роль в нашій впевненості, особистому і професійному житті, кожен день. Ортодонт Дмитренко Андрій і хірург-стоматолог Базік Станіслав розповіли про причини появи "посмішки яснами" і про методи її корекції.


Краса в симетрії


Gummy smile являє собою усмішку, під час якої верхня губа оголює ясна на 2 і більше міліметра. Дрібниця, скажете ви? Давайте подивимося на фото:


Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік 1


Ясенева усмішка — не таке вже й рідкісне явище. Ця патологія зустрічається приблизно у 15% людей, і найчастіше у жінок. І хоча вона не несе прямої шкоди здоров'ю, все ж сильно позначається на естетиці усмішки. Ось ще кілька фото відомих людей, яких теж не оминула ця проблема.


Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік 2


Чи існує ідеальна усмішка? Фахівці відзначають, що такою можна вважати усмішку, в якій видимі ⅔ різців і верхня губа повністю закриває ясна, залишаючи видимими тільки ясеневі сосочки. Центральна лінія різців збігається, зубна дуга верхньої щелепи повторює вигин нижньої губи.

Чому з'являється ясенева усмішка?


Формування gummy smile починається в дитинстві і посилюється шкідливими звичками у дитини — смоктанням пальця, сторонніх предметів, ротовим диханням. Виділяють такі основні причини: скелетна аномалія, неправильний прикус і гіпертонус мімічної мускулатури.


Як можна скорегувати ясеневу усмішку?


На щастя, ясенева посмішка зовсім не вирок і є кілька способів її усунути.
Метод корекції безпосередньо залежить від причини виникнення патології. Давайте розглянемо основні.

Косметологія

Мабуть, найпростіший і найшвидший спосіб приховати gummy smile — це збільшення об'єму губ спеціальними філерами. Крім об'ємності, верхня губа стане менш рухомою, а значить при посмішці вона не буде підніматися, оголюючи ясна. Звичайно, такий метод не вирішує проблему повністю, але дає хороший естетичний результат.


Ін'єкції Ботокса - впливають на міміку усмішки, роблячи верхню губу менш рухомою. Уколи роблять в область носогубної складки, тому бонусом ви отримуєте позбавлення від зрадницьких зморшок;)


Ортодонтичне лікування


Найбільш правильний і дієвий метод — виправлення прикусу брекет-системами.


Андрій Дмитренко — коли ясенева усмішка сформувалася через неправильний прикус, брекети зможуть виправити становище і нахил фронтальної групи зубів. Це зменшить видиму частину ясен і створить гармонійну усмішку. Звичайно, такий процес більш тривалий, але в підсумку дає найкращий і довгостроковий результат.

Якщо ж присутня більш складна, скелетна патологія — зміщення щелепи, в цьому випадку слід звернутися до хірурга. Ортодонти Porcelain тісно співпрацюють з ортогнатичними та мукогінгівальними хірургами, та можуть надати необхідні рекомендації.


Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік 3


Хірургія м'яких тканин


За допомогою скальпеля, хірург знімає необхідну кількість м'якої тканини, створюючи правильну і натуральну форму ясеневого краю.

Станіслав Базік
— потрібно розуміти, що фінальний результат буде видно тільки після повного загоєння ясен. Також слід врахувати, що при великих і довгих різцях, цей метод не буде мати доброго естетичного результату без попередньої ортодонтичної підготовки.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Часто ми стикаємося з тим, що у клієнта зуби стоять рівно, мають гарний колір і форму, але на одному або двох зубах ясна нібито «підскочили» або «опустилися». Утворюється великий перепад, що сильно псує усмішку. У таких випадках ми радимо зробити пластику ясен – повернути їх до природного рівня.

Дізнатись більше про лікування
Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік 4

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

 

Цікаво: 80% людей потребують ортодонтичного лікування.

 

У дорослих пацієнтів та дітей з 12-річного віку, для корекції застосовується брекет-система, яка виправляє наступні проблеми:

 • - зубощелепні аномалії
 • - скупченість зубного ряду
 • - неправильне змикання щелеп
 • - зміщення зубів після видалення або при прорізуванні зубів мудрості
 • - дисфункція щелепного суглоба
 • - наслідки неправильного протезування зубів

 

Ортодонтичне лікування, нерідко готує "фундамент" для подальшої роботи хірурга-імплантолога та стоматолога-ортопеда.

 

Види брекет-систем

 Термін корекції прикусу від 1 року і до 3-х. Тому слід ретельно підійти до вибору апаратів.

 

Системи бувають:

 

Зовнішні та внутрішні (вестибулярні і лінгвальні)
Розрізняються за місцем кріплення. Класичні брекети кріпляться на зовнішню, передню сторону зубів.

Лінгвальні - на внутрішню сторону зубного ряду. Така новинка відразу знайшла прихильників, які хотіли б приховати вирівнювання зубів від оточення. Однак, невидимі брекети мають обмежені показання до установки, високу ціну, і ряд незручностей пов'язаних з їх носінням. Наприклад, дефект мови і підвищене слиновиділення в період звикання.

 

Лігатурні і самолігуючі

 Різниця цих апаратів полягає в методі кріплення дуги до замочку. Для цього застосовують спеціальні еластичні лігатури.

У самолігуючих брекетах (не плутати з саморегульованими), конструкція замку вже містить в собі кріплення. Таким чином, самолігуючі апарати відразу стали оптимальним варіантом поєднання естетики і ефективності лікування.

 

Gummy smile - як виправити ясеневу усмішку Автори: Андрій Дмитренко, Станіслав Базік 5

 

Матеріал

 

Сучасна ортодонтія пропонує широкий вибір матеріалів, з яких виготовлені замки. Це дозволяє вибрати брекети на будь-який смак і гаманець. Системи бувають:

 1. Металеві - класика, перевірена часом. Надійні і міцні замочки поступаються в плані естетики, натомість вони по кишені більшості пацієнтів.

2. Керамічні - виготовлені зі спеціальної кераміки, колір якої максимально наближений до кольору зубів. За рахунок цього, керамічні брекети майже непомітні на зубах.

3. Сапфірові - вважаються найбільш естетичними. Прозорий штучний сапфір має лише один недолік - крихкість. Крім цього, сапфірові брекети часто дорожче за керамічні.

4. Пластикові - бюджетний варіант для естетів. З мінусів - крихкість, забарвлення їжею. Виробники досі працюють над поліпшенням їх властивостей.

5. Комбіновані - поєднують в собі два матеріали: кераміку і метал. У зоні посмішки встановлюють керамічні замки, а на бічних зубах - металеві. Таким чином, досягається компроміс між красою і надійністю.

 

Плюси і мінуси брекет-систем

 

Брекети

Міцність

Естетика

Ціна

Надійність

Строк лікування

Металеві

++

--

++

++

++

Керамічні

+-

++

+-

+-

++

Лінгвальні

+-

++

--

+-

--

Самолігуючі

++

++

+-

++

++

Пластикові

--

+-

++

--

--

Комбіновані

+-

++

++

+-

+-

Сапфірові

--

++

--

--

++

 

Як відбувається фіксація брекетів

 Постановка брекетів викликає ряд питань у майбутніх "брекетоносців" - чи буде боляче, яка тривалість, що можна їсти, як чистити зуби та інші.

Процедура фіксації на одній щелепі займає від 1 до 1,5 годин, і є кропітким процесом. Ортодонт повинен розмістити брекет на зубі в особливе положення, тільки тоді вся система буде працювати правильно.

 

"Кожен брекет в конструкції визначений для певного зуба. Це пов'язано з анатомією зубів і їх положенням в щелепі".

 

Перед встановленням системи, важливо пролікувати карієс і його ускладнення, а також зняти зубний наліт у гігієніста.

Дізнатись більше про лікування

З віком зуби зношуються, змінюють колір, на них з’являються сколювання, тріщини. А так хочеться бачити в дзеркалі гарну посмішку. Особливо враховуючи, що сьогодні успішність людини визначається й за зовнішнім виглядом, а стан зубів —один із важливих критеріїв.

 

Вирішити цю проблему можна за допомогою встановлення вінірів — одного з видів незнімного протезування. Це індивідуально виготовлені накладки (мікропротези) на зуби у вигляді пластинок, які коригують дефекти коронкової частини зуба.

 

Накладки на зуби почали використовувати ще в 30-х роках минулого століття. Ідеально білі зубні пластинки кріпили так само, як і інші протези. Першими клієнтами були голлівудські зірки. Сучасну технологію фіксації було створено в 1982 році. Зараз це один із найбільш популярних і надійних методів в естетичній стоматології та anti-age протезуванні.

 

Коли показано встановлення вінірів

Вініри — це щадна альтернатива коронкам. Їх установлюють на передню частину депульпованого або живого зуба за умови збереження достатньої площі його поверхні. Обточується тільки мінімальна частина зуба для кращого прилягання до пластинки. У середньому, товщина вінірів становить від 0,3 мм до 1,5 мм.

 

Використання сучасних дентальних мікроскопів дає змогу працювати в межах емалі, у результаті чого глибину препарування можна зменшити до 0,2–0,7 мм. Водночас зберігається емаль, до якої прилягає вінір із зубною поверхнею, і досягається потрібний оптичний ефект, а термін служби досягає 10 років. Його можна подовжити, якщо виконувати рекомендації стоматолога, правильно доглядати за зубами й регулярно приходити на огляд.

 

Змінити колір зубів можна на 1–2 й більше тонів.

Дізнатись більше про лікування

Ми починаємо лікування з дизайну – створюємо ваш віртуальний прототип і «приміряємо» кілька видів посмішки. Разом обираємо найкращий варіант. Ви можете побачити, як будете виглядати ще до початку лікування.

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування