Як відбувається встановлення брекетів на зуби

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 9:00-17:00
  • СБ: 10:00-16:00
  • НД: вихідний

Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Брекети міцно увійшли в наше життя, ставши модним аксесуаром та індикатором людей, що піклуються про своє здоров'я та красу. Тих, кого така процедура ще тільки чекає, цікавить, скільки часу займає установка брекетів, чи боляче це та як відбувається весь процес. 


Що слід знати перед встановленням брекетів


Правильна підготовка важлива при будь-якому лікуванні й ортодонтія не виняток. Якщо ортодонт пропонує приклеїти вам брекети вже в першу зустріч — біжіть від нього. Дорослим, як і дітям, без ретельного обстеження, перевірки стану порожнини рота та професійної гігієни починати тривале та складне ортодонтичне лікування не можна. Про те, яка діагностика потрібна і що зробити перед установкою брекет-системи ми докладно описали в цій статті.


Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 1


Процес встановлення брекетів поетапно


Ортодонти Porcelain Dent встановлюють брекети прямим методом. Це означає, що замочки розміщуються відразу на підготовлену поверхню зуба, після чого ортодонт проводить позиціонування брекета і його фіксацію.


Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 2
Технічно, установка брекетів відбувається наступним чином:  1. Губи пацієнта зволожують бальзамом і потім фіксують спеціальний ортодонтичний ретрактор. Він забезпечує лікарю необхідний доступ до поверхні зубів та видимість, а для пацієнта служить захистом та дозволяє розслабитися — відкривати спеціально рот не потрібно;

  2. Далі лікарю потрібно підготувати поверхню зубів — очистити її, знежирити та добре просушити;

  3. В якості клею, на зуб наносять спеціальний ортодонтичний цемент. Кожен замочок (брекет) встановлюють по черзі, ретельно визначаючи його положення. Це ключовий момент, адже неправильно спозіціонований брекет просто не призведе до потрібного результату;

  4. Коли ортодонт розмістив замочок в потрібному положенні, матеріал, як пломбу, засвічують полімеризаційною лампою і вони з брекетом стають єдиним цілим;

  5. На останні моляри встановлюють спеціальні металеві замки;

  6. Після того, як всі замочки встановлені, лікар з'єднує їх дугою, кінці якої "ховає" в замки на останніх в ряду зубах. Лігатурні брекети вимагають додаткової фіксації лігатур (резиночок), в той час як самолігуючі брекети просто замикаються.


Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 3


Часто, можна почути поширений міф, що брекети псують емаль. Це просто неможливо, тому що поверхня під замочком ретельно оброблена та герметично запечатана. Найголовніше — вчасно і якісно очищати всі поверхні зубів та брекетів, щоб не допускати скупчення нальоту по периметру замків.


Як ставлять брекети дітям


Зазвичай, виправлення прикусу на брекетах дітям починають після зміни молочних зубів, у віці 12 років і старше. Відмінностей по установці конструкції з дорослими немає, проте ортодонти радять обирати для лікування дітей металеву систему. На відміну від кераміки, на ній краще видно зубний наліт, який погано вичищають і це дозволяє краще контролювати гігієну. Сучасні діти із задоволенням носять скоби і обирають найяскравіші резиночки-лігатури на них.


Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 4


Скільки часу займає установка брекет-системи?


Фіксація на верхню щелепу триває близько 1 години, на нижню зазвичай до 1,5 години.

Систему встановлюють спочатку на верхню щелепу, а через 1-2 місяці на нижню. Це пов'язано з тим, що верхня щелепа ширше нижньої і накриває її. Необхідно створити простір між ними, щоб верхні зуби не зачіпали брекети на нижніх. Ще одна причина фіксації системи в два етапи — це скорочує тривалість прийому і знижує навантаження для пацієнта. 


Як проходить адаптація та догляд за брекетами після установки?


Період звикання до брекетів викликає питань не менше, ніж підготовка. Перші кілька днів будуть найбільш неприємними, адже на зуби чиниться тиск, якого вони раніше не відчували. Хворобливі відчуття, подразнення слизової в роті, шепелявість — все це природна і абсолютно нормальна реакція.

Щоб замочки не травмували губи і щоки можна використовувати спеціальний захисний віск, яким закривають поверхню брекета. Віск абсолютно безпечний і чудово ізолює особливо випираючі елементи. Сильний біль від тиску на зуби можна усунути знеболюючим. Поступово дискомфорт буде зменшуватися і настане звикання.


Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 5
Також в перший тиждень необхідно знизити тиск на зуби і не вживати тверду їжу — сухарі, горіхи, жорстке м'ясо. Фрукти та овочі потрібно нарізати шматочками, уникаючи відкушування. На весь період лікування на брекетах ортодонти рекомендують відмовитися від тягучих солодощів типу ірисок, які можуть прилипнути до замків і навіть привести до їх відколу.

І останнє, але не менш важливе — чистка зубів з брекетами. З самого першого дня потрібно привчити себе якісно очищати не тільки зуби, але і всі елементи брекет-системи двічі на день. Протягом дня найкраще споліскувати рот кожного разу після їжі.

Лікуючий ортодонт надасть всі рекомендації по догляду за зубами, брекетами і прийому їжі.


Що робити якщо брекет відклеївся?


Скол брекета явище рідкісне, але цілком можливе. Якщо таке трапилося, необхідно звернутися до свого лікаря-ортодонта, який проведе фіксацію замку. Тягнути з цим не варто, адже тривала відсутність одиниці системи призведе до зміщення термінів лікування.

Ще більш рідкісний випадок, якщо брекет проковтнули. Це абсолютно безпечно, адже замочок маленький і не може пошкодити слизові. Якщо брекет загублений, проводиться його негарантійна заміна.

Тепер ви знаєте все про те, як ставляться брекети, а якщо у вас залишилися питання — наші фахівці з радістю дадуть на них відповідь.
До зустрічі в Porcelain!
АВТОР:

Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 6 Мазур Олена Сергіївна
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування
Як відбувається встановлення брекетів на зуби. Автор Олена Мазур 7

Обирайте з 5 видів брекет-систем: металеві, пластмасові, керамічні, самолігуючі та комбіновані (передні зуби – кераміка, бічні – метал). Система складається із замків (брекетів), які крі

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування