044 593-77-87
график работы
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Як вибрати зубну пасту - Porcelain

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Зубна паста є в кожному домі і давно сприймається як простий і звичний засіб для чищення зубів, який можна купити в найближчому магазині. При цьому, мало хто замислюється, що вона може мати різне призначення та властивості, і її, як і зубну щітку, слід підбирати індивідуально. Ми підготували гід для тих, хто піклується про здоров'я своєї усмішки та хоче знати як правильно вибрати зубну пасту.


Увага на склад


Хороша зубна паста матиме простий і зрозумілий склад з безпечних компонентів, необхідні маркування, знаки якості.


Традиційний комплекс активних компонентів з яких складається паста для зубів - це:  • Абразивні речовини - відповідають за механічний вплив на поверхню зуба та видалення нальоту. Абразиви умовно бувають грубі (карбонат кальцію) та м'які (діоксид кремнію). Неправильно підібраний абразивний компонент, може травмувати емаль та спровокувати чутливість зубів. Орієнтуйтеся на індекс RDA, який вказаний на тюбику або в описі продукту. В середньому, він не повинен перевищувати значення 60. Також зверніть увагу, якщо виробник зовсім не вказує індекс RDA на товарі, найчастіше це буває у паст низької якості.

  • Поверхнево-активні речовини - вони ж піноутворюючі хімічні речовини, які пов'язують жир і сприяють більш якісному очищенню та економній витраті засобу. Найчастіше в ролі цього компонента виступає sodium lauryl sulfate, або більш м'які його аналоги. Висока концентрація ПАР в зубній пасті небажана, це відразу дасть про себе знати сухістю і подразненням слизової в ротовій порожнині. Тому, якщо в складі засобу SLS на одному з перших місць - краще його не купувати. Дитячі пасти мають мінімальну частку ПАР, тому вони безпечні для проковтування.

  • Зволожувачі - відповідають за збереження вологи (гліцерин, поліетиленгліколь і ін.)

  • Різні ароматизатори та підсолоджувачі - допомагають надати смак і освіжити дихання.


Як вибрати зубну пасту - Porcelain 1
Крім основних активних компонентів, зубні пасти містять досить високу концентрацію фтору. Безумовно, фтор дуже важливий, як ключовий елемент з профілактики карієсу. Але такі пасти протипоказані тим, хто народився або проживає в місцях з підвищеною концентрацією фтору у воді або вже приймає препарати фтору під час курсу лікування. Тому бажано чергувати їх використання з пастами без фтору. Робити це можна щодня, наприклад вранці чистимо зуби зі фтором, а ввечері - без.


Які бувають пасти?


Лікувальні


Лікувальні пасти необхідно застосовувати тільки за призначенням лікаря. Призначати їх можуть при захворюваннях пародонту (гінгівіт, пародонтит, пародонтоз), та на час післяопераційного догляду. Вони повинні зменшувати кровоточивість та знімати набряклість. Для цього використовують такі компоненти, як лактат алюмінію, вітаміни С, D, В, А і гіалуронову кислоту. Остання надає регенеративну та зволожуючу дію на тканини пародонту, завдяки чому активізується робота клітин і зменшуються запальні процеси.
Антисептичний ефект надають хлоргексидин та чайне дерево. Важливо дотримуватися рекомендацій лікаря і використовувати пасту з хлоргексидином не більше двох тижнів.


Відбілюючі


Пасти для відбілювання мають високу абразивність та впливають на емаль механічним або хімічним способом. З цієї причини використовувати їх можна з 18 років, та не частіше одного-двох разів на тиждень. Їхньою метою використання є не відбілювання безпосередньо, а підтримуючий ефект після професійних процедур у стоматолога.
Якщо присутня чутливість зубів - така паста може її посилити. Щоб не пошкодити емаль, важливо при очищенні зубів здійснювати кругові рухи.


Органічні та натуральні


Відрізняються своїм безпечним складом без агресивних активних компонентів і домішок. Замість цього застосовуються натуральні компоненти і ароматизатори. Натуральні пасти не викликають алергічних реакцій, а ще підходять веганам, так як виробники піклується про природу і не тестують продукцію на тваринах. Мінусом органічних засобів є їх менш економічна витрата, а також більш висока ціна.

Як вибрати зубну пасту - Porcelain 2
Розібравшись в активних компонентах та видах, тепер вам буде набагато простіше підібрати і придбати зубну пасту за призначенням. І не забудьте, що паста є додатковим засобом очищення порожнини рота. Використовуйте індивідуально підібрану зубну щітку та дотримуйтесь техніки чищення зубів. У комплексі це дасть вам відмінні результати по догляду за посмішкою.


 

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування