18 березня 2020
Зубний камінь по суті затверділий наліт, який з якихось причин не вдавалося вчасно знімати з зуба, поки він був м'який. Він складається із залишків їжі, бактерій та епітелію слизової. Поступово камені просочуються пігментами їжі, напоїв, сигаретного диму і зафарбовуються в темний колір. Наліт на зубах не просто погіршує естетику посмішки, але і викликає інші, більш неприємні наслідки.
Де можуть розташовуватися камені на зубах
- між зубами в області ясеневого сосочка
- по краю ясен, на поверхні зубів зсередини і зовні
- в зубоясеневих кишенях (під`ясеневий простір)
- в області кріплення імплантів та протезів
- навколо брекетів
Великі відкладення видно в дзеркало при самостійному огляді зубів вдома, хоча навіть для такої діагностики потрібен певний досвід. Але не завжди зубний наліт і камінь можна побачити без попередньої обробки поверхні зубів. Часто пацієнти дізнаються про цю проблему тільки при стоматологічному огляді.
Якщо ви не вживаєте нічого, що може забарвлювати наліт, а колір емалі від природи у вас жовтуватий, то навіть великий зубний камінь може залишатися вам непомітним.
Тому достовірно сказати чи є у вас зубний камінь, може тільки стоматолог після огляду в кабінеті. Але запідозрити, що десь між зубами або в зубоясеневому просторі є тверді відкладення, можна по періодичному відчутті смаку крові в роті або під час використання зубної нитки, коли вона чіпляється або рветься.
Чим небезпечний зубний камінь?
У тому місці, де камінь прилягає до шийки зуба, емалі і ясен, створені сприятливі для хвороботворних мікробів умови. Емаль і шийка в цих місцях з часом можуть уражатися карієсом: наліт порушує процес ремінералізації і створює умови для накопичення кислот. Ясна поруч з твердим нальотом запалюються і через час гострий процес переходить у хронічний.
Ознаками хронічного запалення можуть бути кровоточивість в першу чергу, та неприємний запах з рота. При пародонтозі в пародонтальних кишенях накопичується велика кількість відкладень, і єдина можливість вилікувати хворобу - почати з видалення каменів. Коли процес зайшов дуже далеко і вже оголені шийки коренів, зубні камені, в даному випадку, можуть спровокувати навіть втрату зубів.
Як позбутися зубного каменю: професійне зняття відкладень
Багато хто хотів би видалити зубний камінь самостійно. Але домашніх та безпечних для емалі способів не існує. Для цього використовують професійні методи, які ми розглянемо далі.
Ультразвук (скейлінг)
Прибрати камені з зубів допомагають ультразвукові коливання. Використовується спеціальна насадка - скалер, яка коливаннями впливає на тверді відкладення. Вплив скалера може бути болісним в пришийковій зоні або між зубами, але це короткочасний дискомфорт.
Видалення нальоту ультразвуком не має протипоказань, окрім першого та третього триместру вагітності. Вагітним планові процедури по зубам найкраще проводити в другому триместрі.
Air Flow
Цей спосіб підходить для видалення бляшок - м'якого нальоту. Роботу Air Flow часто порівнюють з піскоструєм, за схожий принцип дії. З насадки подається спеціальний стоматологічний порошок під напором води та повітря. Порошково-повітряна суміш безболісно видаляє наліт та є делікатна по відношенню до емалі. Даний метод безпечний та рекомендується всім дорослим пацієнтам, а також дітям із змінним прикусом.
Рекомендуємо проводити професійне зняття нальоту кожні півроку. Частіше, раз в три місяці відвідувати гігієніста слід власникам брекетів, а також завзятим курцям.
Індивідуальна гігієна в домашніх умовах
Ми вчимося чистити зуби з самого раннього віку, вранці та ввечері. Найбільш ефективною буде чистка тривалістю від 2-5 хвилин.
Основні засоби по догляду:
- зубна паста (гель чи порошок, таблетки)
- зубна щітка
Допоміжні засоби по догляду:
- зубна нитка (флос) або дентальний йоржик
- скребок для очищення язика
- ополіскувач
- спеціальна монопучкова щітка для брекетів
Профілактика появи зубного нальоту
Виконуючи ряд простих рекомендацій, можна істотно скоротити утворення зубного нальоту.
- Перш за все важливе не просто регулярне, але і правильне чищення зубів
- Використовуйте засоби для порожнини рота, які підходять саме вам
- Для зняття нальоту між зубами та очищення язика, використовуйте зубну нитку і скребок для язика. Попросіть лікаря порекомендувати ополіскувач, який підійде вам
- Уникайте тривалого перебування їжі в роті, особливо якщо це швидкі вуглеводи (карамель, білий хліб та вироби з білої муки, молоко, десерти). Солодкі напої найкраще вживати через трубочку, щоб вони менше контактували з поверхнею зубів
- Включіть в раціон продукти, які сприяють механічному очищенню зубів - сирі яблука, морква, селера та ін.
- Після їжі, ми рекомендуємо прополоскати рот простою водою. Це дозволить змити залишки їжі та вуглеводно-жирову плівку
- Профілактично відвідувати гігієніста та стоматолога двічі на рік.
Чекаю вас на плановій гігієні в клініці Porcelain!
ВАМ ТАКОЖ МОЖЕ БУТИ ЦІКАВО:
Чому жовтіють зуби та як це виправити
Як вибрати зубну пасту
Професійна гігієна порожнини рота
Автор:
ПОСЛУГИ З
СТАТТІ
Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.
Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.
Професійний догляд за зубами дозволяє впоратися з проблемами, які в домашніх умовах вирішити неможливо. Навіть якщо у вас немає помітних відкладень зубного каменю, на емалі, на шийках зубів може бути стійкий наліт, пігментація, які неможливо видалити за допомогою зубної щітки та флосу. Не завжди ці утворення можна помітити самостійно, але вони можуть нашкодити емалі та пародонту.
Чистка зубів ультразвуком застосовується для видалення затверділого нальоту (зубного каменю), а також як підготовка до інших професійних стоматологічних процедур. Ультразвукова хвиля дозволяє швидко видалити всі тверді відкладення, не травмуючи ясна та емаль, що не завжди вдається у разі механічного або хімічного чищення.
НЕ ЗАБУДЬТЕ ПІДПИСАТИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ