044 593-77-87
график работы
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Як користуватися зубною ниткою - Porcelain

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

В ідеалі щоденний догляд за зубами повинен складатися з чищення зубів щіткою та пастою, видаленням нальоту між зубами, очищенням язика та обробки порожнини рота ополіскувачем. Але багато хто все ще нехтує флосом та сподіваються тільки на щітку.
Чому чистити зуби ниткою важливо кожен день та як робити це правильно - читайте далі.


Для чого і кому потрібна зубна нитка?


У рекламних роликах про зубні щітки, ми звикли чути фразу про "важкодоступні місця", які вимагають посиленої гігієни. Насправді, міжзубні проміжки складають 40% поверхні зубів і наліт, який накопичується в них, не здатна вичистити жодна щітка. Для видалення зубних відкладень між зубами найкраще використовувати зубну нитку.


Користь зубної нитки полягає в ефективному очищенні бічних стінок зуба, без можливості бактеріям та залишкам їжі формувати наліт. Якщо регулярно не очищати проміжки між зубами, м'який наліт почне твердіти та перетвориться на зубний камінь, що зумовлює появу захворювань ясен в подальшому.


Вкрай важлива якісна гігієна в період ортодонтичного лікування, але в даному випадку флос буде менш зручний для використання. Людям з брекетами більше підійдуть дентальні йоржики, підібрані індивідуально.


Яка зубна нитка краще?


Сьогодні нитка для зубів представлена майже у кожного виробника засобів по дентальному догляду. Флоси виготовляють з різних матеріалів, вони мають різні форми, смак, аромат та покриття. Розглянемо основні види: 1. Нейлонова нитка - найбільш поширений вид, може бути з вощенням або без покриття воском. Мінусом нейлонових флосів є їх волокниста структура. Під час очищення щільних зубних контактів, може роз'єднати на волокна.

 2. Тефлонова нитка - має гладку поверхню, завдяки чому легко ковзає між зубами та майже не разволокняется. Вартість тефлонового флоса буде вище, але і користуватися ним легше.


Щоб флос ефективно виконував своє призначення, підбирайте його за розміром. Людям з великими зубними проміжками краще підійде суперфлос - кругла нитка, яка збільшується в обсязі при контакті зі слиною.
Навпаки, якщо зубні проміжки щільні, присутня скупченість зубів, віддайте перевагу плоскій нитці.


Правильна техніка: як користуватися зубною ниткою


Правильно чистити зуби ниткою зовсім нескладно, дотримуйтеся наступних правил.


Як користуватися зубною ниткою - Porcelain 1 • Використовуйте відрізок довжиною до 30 сантиметрів. Кінці намотуємо з двох сторін. Ліва рука - на середній палець, права - на вказівний. В результаті між руками має бути робоче поле 5-10 сантиметрів.

 • Великими та вказівними пальцями захопіть отриману робочу ділянку і введіть в проміжок між зубами. Дійте акуратно, без різких рухів і надлишкового тиску.

 • Направляйте нитку рухами рук по стінці зуба: нижня щелепа - від низу до верху; верхня - зверху вниз.

 • Використовуйте нову, чисту ділянку відрізка, переміщаючись від зуба до зуба.

 • Не намагайтеся заводити нитку під ясна - це може привести до подразнення або навіть травмі. У нормі, під час флоссингу не повинно бути кровотеч.

 • Рекомендуємо робити чистку міжзубних проміжків після основної вечірньої гігієни зубів. Завершити процедуру найкраще полосканням рота улюбленим ополіскувачем.Зверніть увагу, що часте розшарування флоса в одних і тих же ділянках, може бути сигналом до заміни пломби та приводом перевірити, чи немає карієсу на контакті зубів.Дентальна міжзубна нитка є практичним і недорогим інструментом щоденної гігієни порожнини рота. Достатньо лише правильно та регулярно її використовувати.


 

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування