Як відбувається процедура імплантації Автор: Олександр Маліновський

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Після вимушеної втрати зуба, пацієнти стають перед вибором методу відновлення зубного ряду. І часто, обираючи між мостовидним протезом і імплантацією, обирають перше - як більш простий і швидкий варіант. У цій статті, ви дізнаєтеся, чому імплантація - найкраще рішення і як вона відбувається.


Чому важливо відновити втрачений зуб


Наші зуби - важлива частина всього організму, тому на їх втрату, він реагує негативними змінами. Чим довше відсутній зуб, тим більше це впливає на стан кісткової тканини. Без необхідного навантаження, вона починає зтоншуватися та зменшуватися в обсязі. Як наслідок - змінюється положення сусідніх зубів, прикус, страждає естетика посмішки, а також жувальна функція.


Як відбувається процедура імплантації Автор: Олександр Маліновський 1Щоб встановити мостовидний протез, необхідно залучити сусідні з відсутнім зуби - обточити їх і зробити опорними для конструкції. В результаті, мости призводять до перевантаження опорних зубів і передчасної їх втрати. Саме тому, протезування мостовидними коронками не вирішує проблему відсутніх зубів.


Імплантація - найсучасніший і ефективний метод відновлення втрачених зубів, шляхом встановлення титанового стрижня (імпланта) в кістку, і наступним протезуванням. По-суті, імплант - це штучний корінь нового зуба, який служить опорою для коронки.

Як вибрати імпланти


У «Порцелян» ми займаємося імплантацією вже більше 15 років, і завжди пропонуємо пацієнтам тільки якісні і перевірені досвідом імплантологічні системи.
На що треба звернути увагу при виборі?


 1. Відсоток остеоінтеграції (приживлюваності) і гарантії виробника

 2. Сертифікація системи

 3. Можливості для протезування

 


Швейцарська система імплантів Straumann (Штрауманн), за 60 років існування, показує найкращі результати за всіма вищевказаними критеріями. Імплантати приживаються в 96-100% випадків і бездоганно функціонують.


Як відбувається процедура імплантації Автор: Олександр Маліновський 2


Як проходить процедура


Імплантація складається з декількох етапів:


Етап 1. Консультація та планування - запорука успішної операції.
Хірург-імплантолог робить 3D-рентген і визначає тактику імплантації, необхідність підсадки кісткової тканини, а також всі етапи процедури. У Порцелян, ми проводимо віртуальну операцію в 3D моделі черепа. Це дозволяє точно відпрацювати процедуру перед самою імплантацією і уникнути будь-яких можливих помилок.


Етап 2. Кісткова пластика (за показаннями)
Збільшення кісткового об'єму, проводять пацієнтам, у яких товщина кістки недостатня для установки імпланта. Це пов'язано з особливостями кісткової будови людини або тривалою відсутністю одного або кілька зубів.


Етап 3. Постановка внутрикісткової частини імпланта.
Завдяки попередньому плануванню операції, процедура проходить безболісно і комфортно. Установка 1-го імпланта займає всього 15-20 хвилин, а установка 8-ми імплантів - 1,5 години. Операція з імплантації зубів проводиться під місцевою анестезією або в медикаментозному сні, під наглядом досвідченого анестезіолога. Адаптація імпланта в кістці триває до 3 місяців на нижній щелепі і до 6 місяців на верхній, що пов'язано з особливістю будови кістки.


Як відбувається процедура імплантації Автор: Олександр Маліновський 3


Етап 4. Розкриття імпланта і установка формувача ясен.
Хірург розтинає ясна і ставить на імплант ковпачок-формувач, який створить правильну форму ясна під майбутній зуб.


Етап 5. Встановлення коронки.
Лікар знімає класичні або цифрові відбитки для виготовлення коронки, і потім фіксує готову конструкцію на імплант, за допомогою індивідуального абатмена.


Як відбувається процедура імплантації Автор: Олександр Маліновський 4


Всі операції наші імплантологи проводять за міжнародними протоколами ІТІ (International Team for Implantology). Вони також регулярно підвищують кваліфікацію безпосередньо у творців технологій і виробників зубних імплантів.


Скільки коштує установка імпланта


Вартість імплантації залежить від багатьох факторів:


 • вид імплантації - одномоментна або класична

 • необхідність додаткового обстеження і попереднього лікування (карієс, пульпіт, періодонтит, ортодонтичне лікування)

 • стан кістки в місці установки імпланта (необхідність підсадки кістки)

 • обрана система імплантів

 • потреба в тимчасовій коронці на період приживлення імпланта і т.д.

 


Розрахувати вартість, можливо після аналізу 3D-рентгена та огляду в порожнині рота ще на першому етапі - плануванні.

На завершення, хотілося б відзначити, що успіх імплантації залежить як від професійних навичок хірурга-імплантолога, так і виконання пацієнтом всіх рекомендацій після операції. Після адаптації, імплант з встановленою керамічною коронкою, стає таким же природним, як і власний зуб.

Здорових посмішок і до зустрічі в "Порцелян"!

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Занурення в медикаментозний сон здійснюється за допомогою американського газу Севоран. В результаті досягається заспокоєння пацієнта, загальне розслаблення, стан легко переривається сну протягом всієї операції.

Дізнатись більше про лікування

Встановлення імплантів – це можливість відновити втрачений зуб, не зачіпаючи сусідні зуби. Їх використовують як корні для окремих коронок.

 

Зуб – це складна структура, яку можуть руйнувати різні захворювання. Найпоширеніші з них – карієс і його ускладнення, хвороби пародонта. Наразі розроблені цілі комплекси профілактичних і лікувальних заходів для попередження таких станів, а лікарі роблять максимум для того, щоб зберегти пацієнту його власні зуби, проте іноді їх видалення буває неминучим. У цьому випадку встановлення зубних імплантів може стати одним із способів вирішення проблеми відсутності одного або декількох зубів.

 

Важливо відновити цілісність зубного ряду якомога швидше. І справа не тільки в естетичному питанні. Хоча відсутність можливості повноцінно посміхатися, рання поява зморшок, втрата чіткості овалу обличчя та западання щік теж доставляють чимало неприємностей, особливо жінкам.

 

Втрата зуба може порушити й фізіологічні процеси, про які не замислюються 90 % людей, як то травлення. У ротовій порожнині відбувається механічна обробка їжі та формування харчової грудки, а це важливий перший етап травлення. Крім того, можуть зміщуватися та руйнуватися сусідні зуби, деформуватися щелепа. Це призведе до того, що поставити зубний імплант буде набагато складніше. 

 

Показання до імплантації

Сучасне протезування з опорою на імпланти можливе практично у всіх випадках, незалежно від місця розташування або протяжності дефекту зубного ряду.

 

Стоматологічна імплантація показана у разі:

 • - відсутності одного або декількох зубів;
 • - включених і кінцевих дефектів зубного ряду;
 • - повної відсутності зубів.

 

Особливо імплантати зубів необхідні у тих випадках, коли немає умов для якісного кріплення повних або часткових протезів, а також у разі непереносимості матеріалів, з яких виготовляють знімні протези.

Дізнатись більше про лікування