Лікування зубів під мікроскопом Автор: Марія Імшенецька

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Важливість високого збільшення в клінічній медицині (за допомогою хірургічного мікроскопа) добре відома вже більше 50 років. У стоматології ж, це близько 20 років. Гаррі Кар, першим застосував в стоматологічному лікуванні мікроскоп, коротко і ясно обгрунтувавши принцип його необхідності: «Ви можете вилікувати тільки те, що здатні розгледіти».


Стоматологія неозброєним оком (без збільшення) або типові лупи (з низьким збільшенням) не забезпечують необхідну візуалізацію, яку дає стоматологічний операційний мікроскоп. А чим краще ми бачимо, тим менше здорових тканин знімаємо при роботі з зубом.


В яких випадках застосовується стоматологічний мікроскоп?


На сьогоднішній день важко уявити собі роботу сучасної стоматологічної клініки без клінічного мікроскопа. І якщо процедури по лікуванню каналів і періодонтальна мікрохірургія без допомоги стоматологічного операційного мікроскопа вже не викликає подиву, то ось навіщо мікроскоп для реставраційної стоматології розуміють не всі. Але ж ми вже давно використовує його при реставрації передніх зубів, установці вінірів, керамічних вкладок і коронок. Простіше кажучи, всюди, де важлива гранична точність.


Мікроскоп - розкіш чи необхідність?


Переваги використання стоматологічного мікроскопу давно відомі і добре описані. Одним з останніх досягнень є виявлення прихованих тріщин в тканинах зубів. Більшість цих типів тріщин не видно без великого збільшення, і тому вони не будуть виявлені навіть з лупами. Відповідно, конструкції зроблені на такий зуб можуть руйнуватися, відпадати або зовсім може статися перелом зуба. Вчасно виявлена і оброблена тріщина може продовжити життя зуба. Це класичний приклад того, як інформація, зібрана з використанням високого збільшення, важлива для повсякденної реставраційної стоматології.


Стоматологи проводять більшу частину свого часу, виправляючи існуючі невдалі реставрації. Багато разів ми переробляємо невдалі реставрації на нові композитні або керамічні. Ключ до успішного з'єднання кераміки або композиту з зубом є здорова структура останнього. Гарна здорова структура зубів є фундаментальною для адгезивних реставрацій, але без великого збільшення і відмінної візуалізації, яку забезпечує стоматологічний операційний мікроскоп, часто неможливо ретельне видалення інфікованих тканин.


Що вже говорити про мікроінвазивну стоматологію, тобто роботу з максимально щадним препаруванням тканин і відповідно виготовленням тонкостінних реставрацій.


Як ми освоювали збільшення в Порцелян


Лікування зубів під мікроскопом  Автор: Марія Імшенецька 1


Використання мікроскопа - революція в відношенні діагностики, лікування і контролю якості в реставраційній стоматології. Звичайно, ми не могли обійти стороною це досягнення науки.


Почалося все в 2008 році, коли ми одні з перших почали проводити лікування каналів з використанням мікроскопа в клініках на Отто Шмідта і Воздвиженській. З тих пір, ми відвідали не один десяток курсів та практикумів по роботі з мікроскопом і лупами, та накопичили дійсно прекрасний практичний досвід.


Вже в 2016 році ми поповнили наш арсенал ще двома надсучасними мікроскопами Carl Zeiss і зараз є референтною клінікою в Україн