Міфи і правда про лікування уві сні
Автор: Олександр Заславський

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Щодня до нас в клініку звертаються батьки з дітьми, яким за станом загального здоров'я, за віковими, поведінковими або за сукупністю місцевих показань ми рекомендуємо лікування під медикаментозним сном (глибока седація). У передових клініках Європи, Японії та США лікування з використанням глибокої седації є звичайною практикою протягом багатьох років. У клініці "Порцелян" ми використовуємо глибоку седацию для лікування зубів у дітей вже більше 5 років. Однак, на жаль, до сих пір багато батьків мають хибні уявлення про лікування з використанням седації. Нижче представлені найбільш поширені міфи, які я часто чую від батьків на прийомі.


Міф: Седація (медикаментозний сон) - це наркоз.


Правда: Різниця між глибокою седацією і наркозом полягає в тому, що під час наркозу відсутня больова і інша чутливість, повністю відсутня свідомість, дихання пацієнта забезпечує апарат. Глибока седація, яка використовується для лікування зубів в нашій клініці, - це медикаментозне пригнічення тільки свідомості, дитина спить, але самостійно дихає, може відчувати сильні подразники, її в будь-який момент можна розбудити.


Міф: Лікування під медикаментозним сном - це шкідливо.


Правда: Лікування уві сні не шкодить малюку. Газ «Севоран» (США) визнаний найбезпечнішим для дітей в усьому світі. Він вдихається через легені і так само через легені в незміненому на 95-97% вигляді видихається, не впливаючи на серце, печінку, нирки. Лікування уві сні в клініці «Порцелян» проводиться в спеціально обладнаному кабінеті, а всю процедуру контролюють три фахівці - анестезіолог, лікар і асистент. Це командна робота, де кожен відповідає за свою ділянку роботи і використовує кожну хвилину по-максимуму.


Міф: Седація протипоказана малим дітям


Правда: Вікових обмежень до проведення лікування під загальною анестезією не існує. Наприклад, під загальною анестезією з використанням «Севорана» проводяться операції у дітей перших місяців життя. Найменшим пацієнтом нашої клініки був малюк віком 1 рік, у якого скололися кілька зубів і йому було рекомендовано лікування уві сні.


Міф: Седація - це укол.


Правда: Для проведення лікування під медикаментозним сном не потрібно робити ніяких ін'єкції та уколів (яких діти бояться найбільше), дитина просто вдихає газ. Через кілька вдохів дитина поступово занурюється в солодкий сон.Міфи і правда про лікування уві сні <br>Автор: Олександр Заславський  1


Міф: Лікування під седацією уповільнює розвиток.


Правда: Лікування уві сні не робить негативного впливу на розвиток дитини. Навпаки, батьки відзначають, що після процедури їх діти стають більш зібрані, роблять ривок вперед в навчанні, на заняттях, спілкуванні з оточуючими.


Міф: Дитина погано «відходить» від седації.


Правда: «Севоран» - надійний, безпечний і перевірений препарат. Дуже рідко від його застосування можуть проявлятися будь-які побічні ефекти (швидкоплинна нудота, запаморочення, сонливість). Після припинення подачі «Севорана» в легені, пацієнт прокидається через 2-3 хвилини. Повне відновлення закінчується протягом 30 хвилин в комфортній палаті під наглядом медперсоналу. В значній більшості діти добре переносять медикаментозний сон із застосуванням «Севорана».


Міф: Седація протипоказана дітям з важкими загальними захворюваннями.


Правда: Навпаки, лікування уві сні з використанням газу «Севоран» є найбезпечнішим способом лікування для дітей з ДЦП, аутизмом та іншими складними захворюваннями, коли стандартне лікування пов'язане з ризиком для життя. Нами проведено більше сотні лікувань, і батьки відзначають, що це справжній порятунок для їхніх діток, які не можуть лікувати зубки звичайним способом.


Міф: Після лікування під седацією неможливо буде лікувати дитину в звичайному режимі в кріслі


Правда: Лікування уві сні проходить для дитини в спокійній обстановці. Ніяких фобій і істерик. Дитина пам'ятає тільки момент засинання і пробудження в приємній обстановці разом з батьками. Часто, після лікування уві сні страх стоматолога проходить і це дозволяє побудувати дружні відносини з доктором, а майбутні візити відбуватимуться спокійно.


Міф: Лікування зубів під седацією - це гарантія відсутності карієсу і проблем із зубами в майбутньому.


Правда: Використання седації дозволяє провести лікування всіх зубів, які цього потребують за один раз. Однак, седація - це не «щеплення від карієсу». Обов'язково необхідно визначити і усунути ті причини, які призвели до руйнування зубів. Після цього, тільки щоденна ретельна гігієна порожнини рота, раціональне і збалансоване харчування, а також регулярні огляди у стоматолога дозволять зберегти здоров'я порожнини рота на тривалий час.


Безсумнівно, лікування зубів під медикаментозним сном є процедурою непростою, однак використання сучасного обладнання і технологій дозволяє нашим досвідченим фахівцям проводити її максимально безпечно і спокійно.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Дитину занурюють не у повноцінний наркоз, а у початкову фазу (седацію). Її центральна нервова система не відключається, вона сама дихає, рухається та легко прокидається, як під час звичайного сну.

Дізнатись більше про лікування