Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-16:00
 • СБ-НД: вихідний

Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів. Автор Андрій Дмитренко

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Коли стоїть питання про виправлення прикусу, в першу чергу на думку спадають брекети. Але крім них, існує ще кілька різних ортодонтичних апаратів, які застосовуються в залежності від клінічної ситуації та віку пацієнта. Одними з таких пристосувань є ортодонтичні трейнери. Які бувають трейнери, кому вони показані і чи можуть вони бути альтернативою брекет-системам у виправленні прикусу - читайте в цій статті.


Що таке трейнери?Ортодонтичний трейнер — це спеціальний двощелепний апарат, призначений для корекції або профілактики неправильного положення зубів, язика та тренування лицьових м'язів.Трейнер виконаний у формі капи, яку виготовляють із спеціального гіпоалергенного матеріалу — частіше силікону. Залежно від призначення і показань, трейнер може бути різний по жорсткості: менш жорсткий і більш жорсткий.


Показання до застосування трейнерів


Трейнери для зубів від початку призначені для дітей раннього віку, в фазі молочного і змінного прикусу, коли кістки лицьового черепа знаходяться або входять в фазу активного росту. 


Показання • Аномалії прикусу;

 • Шкідливі звички у дитини (смоктання пальця, предметів та ін.);

 • Неправильне положення язика в роті;

 • Порушене носове дихання (ротове дихання);

 • Підготовчий етап перед початком ортодонтичного лікування;


Протипоказанння • Алергічна реакція на компоненти (матеріал) капи;

 • Вікові обмеження (не підходять пацієнтам з постійним прикусом);

 • Складні ЛОР-захворювання з обструкцією (непрохідністю) носових ходів;

 • Підвищена блювотна реакція.


Як працює ортодонтичний трейнер?


Трейнер для виправлення прикусу працює як тренажер, який змушує дитину ставити язик на піднебіння та змикати губи в фізіологічно правильному положенні, стимулюючи тим самим носове дихання. Також закачує круговий м'яз рота і створює умови для зростання щелеп в ширину і довжину.


Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів. Автор Андрій Дмитренко 1
Потрібно розуміти принципове призначення трейнера — він направляє зростання (відкриває вектори для зростання), але не може змінювати вже сформований лицьовий скелет. Коли у пацієнта постійний прикус (з 12-13 років) активного росту міжіклової зони вже немає, через що стимуляція трейнером вже неможлива. З цієї причини, вирівнювання зубів трейнерами у дорослих — протипоказане. Для цього використовують більш ефективну апаратуру — брекет-системи та елайнери. Тому, стверджувати, що трейнери можуть виступати альтернативою брекетам буде неправильно — кожна конструкція має своє призначення, показання та вік застосування.


Які існують види трейнерів для зубів?


Існує два основних види трейнерів Myobrace — м'які і більш жорсткі (каркасні).

На початку лікування застосовується більш м'який варіант, і як правило використовується до 6 місяців. Надалі, міотрейнер змінюють на більш жорсткий, розмір якого підбирають під пацієнта, з урахуванням розміру щелепи (міжіклової відстані).


Скільки та як потрібно носити трейнер для вирівнювання зубів?


До капи додається інструкція, і якщо лікар не дав інших рекомендацій, то активно носити трейнер потрібно мінімум 1-2 години на день і всю ніч під час сну. Вдень трейнер можна надягати під час перегляду мультиків, читання або інших спокійних занять, які не вимагають від дитини активних дій.


Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів. Автор Андрій Дмитренко 2
У випадку з будь-якими знімними ортодонтичними конструкціями працює правило дисципліни. Дітям складно дотримуватися графіка або режиму, вони можуть забувати надіти трейнер після їжі, губити його, випльовувати під час сну або недбало ставитися. Батьки повинні контролювати його використання і донести до маленького пацієнта, що трейнер — це перш за все медичний апарат і носити його потрібно так, як призначив лікар.

Тривалість лікування на трейнерах становить в середньому від 1 року до 2-х. Якщо трейнер виконував підготовчий етап, далі необхідно продовжити лікування на обраній ортодонтичній апаратурі — пластинках, брекетах або елайнерах.


Правильний догляд за трейнерами для зубів


Щоб трейнер служив весь термін експлуатації і не деформувався, дотримуйтесь простих правил: 1. Зберігати і транспортувати трейнер можна тільки в спеціальному захисному боксі (кейсі), в якому він поставляється;

 2. Трейнер вимагає простого догляду — мити його необхідно мінімум раз в день за допомогою щітки і простого мила;

 3. Не піддавайте трейнер впливу високих температур, щоб не деформувати капу;

 4. Перед тим як надіти трейнер на зуби, необхідно їх почистити та добре прополоскати рота;

 5. Стежити, щоб на конструкції не було тріщин, сколів або інших пошкоджень. Якщо трапляється поломка — трейнер необхідно замінити.


Підводячи підсумок, можна стверджувати, що ортодонтичний трейнер є ефективним інструментом для роботи з певними проблемами у дітей. Не забувайте регулярно відвідувати ортодонта з 5 років, щоб не пропустити початкові ознаки порушень формування прикусу у малюка.
Автор:

Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів. Автор Андрій Дмитренко 3 Дмитренко Андрій Сергійович
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування

Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).

Дізнатись більше про лікування

У батьків є один вибір: корекція знімними апаратами (пластинки) в віці від 6 до 10 років, або тривале лікування брекетами в старшому віці.

Дізнатись більше про лікування
Ортодонтичні трейнери для вирівнювання зубів. Автор Андрій Дмитренко 4

Обирайте з 5 видів брекет-систем: металеві, пластмасові, керамічні, самолігуючі та комбіновані (передні зуби – кераміка, бічні – метал). Система складається із замків (брекетів), які крі

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування