044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Перший візит дитини до стоматолога - 12 порад батькам Автор: Марина Вороніна

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Незважаючи на технологічний прогрес в стоматології, повністю безболісне і комфортне лікування - страх стоматолога, як і раніше, залишається однією з проблем сучасності. І найбільш яскраво він виражений у зовсім маленьких пацієнтів.


Варто розуміти, що дитина, яка вперше прийшла на прийом до стоматолога, не може боятися лікувати зуби сама по собі, так як це новий досвід для неї.


Нещодавно в США було проведене он-лайн опитування, під керівництвом однієї з найбільших стоматологічних корпорацій Delta Dental. В опитуванні брали участь 926 дітей віком від 0 до 11 років та їх батьки. Виявилось, 40% дітей боятися лікувати зуби, так само, як їх мами и тата. І майже 30% малюків відчувають страх, незалежно від того, бояться їх батьки стоматологів чи ні. Можна припустити, що діти боятися болю.Але ж ця та інші причини можуть виникнути лише внаслідок невдалого попереднього досвіду відвідування лікаря-стоматолога. А тим, хто з ним ще не знайомий, виходить, боятися нема чого.
Цій темі присвячено безліч досліджень. Було встановлено, що батьки, самі того не підозрюючи, передають страх своїй дитині. У психології цей ефект називається «проектування».


У цій статті, хочу звернутися до батьків маленьких пацієнтів з порадами на предмет того, як зробити перший візит дитини до стоматолога максимально позитивним, залишивши у нього на довгі роки тільки приємні емоції від спілкування з лікарем-стоматологом.


Перший візит дитини до стоматолога - 12 порад батькам Автор: Марина Вороніна 1 1. Батькам не варто обговорювати між собою і ділитися з дитиною негативними емоціями від відвідування стоматолога у минулому. Дитина все чує і сприймає.

 2. Не варто вживати фрази на кшталт «Не бійся», «Ніхто тебе не скривдить», «Ти навіть нічого не відчуєш», «Ми тільки подивимося". Якщо Ви так говорите, значить, все-таки чогось боятися варто.

 3. Запропонуйте малюкові гру, в якій надайте йому роль стоматолога, а самі побудьте його пацієнтами. У дитячих магазинах вже давно є стоматологічні набори. Дайте можливість покрутити іграшкові інструменти в руках, розглянути. У примітивній формі розкажіть, що повинен робити лікар-стоматолог, якщо в зубах «оселилися погані мікроби». Але тут теж будьте обережні! Замість слова «свердлити» - скажіть «пилососити, проганяючи тим самим мікроби», слово «укол» замініть поняттям «поливати навколо зуба спеціальною водичкою, від якої мікроби не можуть кусатися» і так далі.

 4. Можете розповісти дитині про те, що мама, тато, братик, сестричка або друг (той, кого дитина схильна наслідувати і на кого намагається орієнтуватися) теж завжди-завжди навідується до стоматолога.

 5. Якщо малюк вірить в супергероїв, то як варіант, піднесіть йому стоматолога, як борця, який рятує всіх дітей від злих бактерій і дарує їм красиву і білосніжну усмішку.

 6. Підберіть для візиту такий час, що не буде порушувати звичний розпорядок дня дитини. Вона має перебувати в бадьорому настрої і не бути сонною, втомленою або зголоднілою.

 7. Обов'язково захопіть з собою улюблену іграшку, яка теж отримає огляд зубів і рекомендації по догляду :)

 8. Намагайтеся не спізнюватися, але і занадто завчасно теж приходити не варто. Психологи рекомендують приходити в клініку за 5 хвилин до призначеного часу, так як при довгому очікуванні дитина просто втомиться, а якщо Ви заведете його з порога прямо в кабінет, це лише посилить стрес.

 9. Перед тим, як посадити дитину в крісло, дайте їй можливість озирнутися, походити по кабінету, задати питання. Розкажіть лікарю про те, що любить дитина, які мультики дивиться, якими іграшками грається.

 10. Якщо дитина зовсім маленька, то краще сісти в крісло удвох, посадивши її на руки. Маленький пацієнт буде відчувати себе більш комфортно.

 11. Не в якому разі не сваріть дитину і не змушуйте відкрити рот, якщо вона сама того категорично не хоче. Краще ще раз записатися на прийом, а поточний присвятити просто знайомству дитини з лікарем і тими речами, які є в кабінеті.

 12. Заздалегідь підготуйте недорогий та приємний подарунок для малюка. Крім того, що лікар по закінченню огляду або лікування подарує від себе маленький презент за хоробрість, дитині буде безмірно важливо отримати заохочення і похвалу від найближчих і рідних людей.
У “Порцелян”, ми працюємо з дітками вже 20 років, та довго думали, як допомогти їм не боятися. І нещодавно знайшли рішення!


Перший візит дитини до стоматолога - 12 порад батькам Автор: Марина Вороніна 2


Ми взяли команду «Замкненні» - кращих в Києві розробників квестів, активних мам і розробили детективний квест«Пригоди Космозуба». Мета квесту - завести дитину в кабінет стоматолога, захопити завданнями і забути про страх від виду білих халатів та інструментів. Адже насправді тут, в кабінеті, є багато чого цікавого!

У квесту є головний герой, карта, спецефекти і завдання на логіку. Квест буде точно цікавий дітям 4-7 років, триває 1,5 години і починається на Андріївському узвозі. Завершення гри - в клініці "Порцелян" на Воздвиженській ". І навіть якщо дитина була налякана, це можна згладити і змінити, головне діяти в тандемі зі стоматологом і бути впевненим у позитивному результаті! Це була бонусна порада :)
Автор:

Перший візит дитини до стоматолога - 12 порад батькам Автор: Марина Вороніна 3 Вороніна Марина Анатоліївна
дитяча стоматологія

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Дитячий детективний квест, розроблений командою «Під замком» і Porcelain, допомагає дітям поглянути на похід до стоматолога як на пригоду та веселу історію.

Дізнатись більше про лікування
Перший візит дитини до стоматолога - 12 порад батькам Автор: Марина Вороніна 4

Сучасні батьки добре знають – лікувати молочні зуби потрібно!

За перших ознак карієсу молочних зубів у дитини рекомендуємо не відкладати візит до стоматолога.

Дізнатись більше про лікування