26 грудня 2019
Композитні або фотополімерні матеріали вже давно посіли перше місце у сучасній практиці лікарів-стоматологів, витіснивши такі матеріали, як метал (амальгама) та різні види цементів. Фотополімерні пломби дозволяють встановити максимально непомітну реставрацію, колір якої підбирається до натурального відтінку зубів.
На сьогодні ми використовуємо найсучасніший композит Enamel plus HRi. Про його переваги для пацієнта та особливості встановлення — далі у статті.
В чому особливості матеріалу Enamel plus?
Enamel plus — це композит нового покоління - нанокомпозит. Його частинки є в 4 рази меншими, ніж у звичайних пломб.
Окрім того, це перший та єдиний композит, який має коефіцієнт світлозаломлення та щільність ідентичний показникам натуральної емалі.
Використовується матеріал для реставрацій як передніх, так і бокових зубів. Але зауважимо, що саме використання Enamel plus у естетично значущій зоні, дозволяє створити реставрації високої якості, та навіть передати природну прозорість ріжучого краю зуба. Жоден інший композит не здатний на це.
Ще одна особливість матеріалу — “ефект хамелеона”. Завдяки своїм хімічними властивостями, матеріал може підлаштуватися під колір зуба, та виглядати натурально при будь якому освітленні.
Показання до відновлення зубів фотокомпозитом
При всіх перевагах сучасних пломб, ними рекомендується відновлювати лише невеликі дефекти, що за обсягом складають до 30% тканин зуба.
Причинами постановки пломб є:
- Карієс зубів
- Некаріозні ураження (ерозії, гіпоплазія, флюороз та ін.)
- Аномалії форми та кольора зубів
- Сколи зубів внаслідок травм
- Заміна старих пломб з відновленням анатомічної форми зубів.
Протипоказанням до встановлення композитних пломб є значні дефекти зубів, що складають більше 30-50% від поверхні коронкової частини зуба. В таких випадках на допомогу приходять керамічні реставрації — вкладки. Вони здатні відновити анатомічну цілісність та жувальну ефективність зуба, але на відміну від пломб, вкладки виготовляють техніки у лабораторних умовах. Керамічні вкладки будуть більш довготривалими, ніж композит, також і значно дорожчими.
Етапи встановлення пломби
Фотополімерна пломба встановлюється в рамках одного візиту до лікаря, тривалістю від 30 до 60 хвилин, в залежності від складності випадку.
Після знеболення та видалення уражених тканин зуба, лікар виконує наступні етапи:
- Ізоляція зуба від слини. На цьому етапі використовується кофердам — латексна серветка, призначена для ізоляції одного або декількох зубів від решти ротової порожнини під час лікування. Недотримання цієї вимоги може призвести до змочування робочої області слиною та порушення герметичності майбутньої реставрації, що призводить до виникнення вторинного карієсу та випадіння пломби.
- Підготовка порожнини зуба — після ізоляції зуба, виконується кислотне протравлювання його поверхні за допомогою ортофосфорної кислоти, створюючи шорсткість поверхні, для кращого з’єднання з матеріалом пломби. Після чого наносять адгезивну систему.
- Встановлення пломби — лікар підбирає колір майбутньої реставрації виходячи з натурального відтінку емалі. Потім відбувається почергове нанесення фотокомпозитного матеріалу в порожнину та моделювання поверхні зуба. Матеріал засвічується фотополімерною лампою, під дією світла якої твердіє.
- Полірування — заключним і не менш важливим етапом постановки пломби є фінішне полірування. Поверхня пломби полірується спеціальною пастою, видаляються надлишки матеріалу, та закриваються місця з'єднань. Після цього поверхню покривають захисним лаком, відтворюючи природний блиск емалі зуба.
Рекомендуємо перед початком будь якого лікування відвідати гігієніста та зняти зубний наліт.
Догляд за пломбами та термін служби
Часто пацієнти вважають, що встановлена пломба повинна мати пожиттєвий строк служіння. Але насправді, середній строк служби пломби з сучасного матеріалу складає 5-7 років. Крім цього, на термін служби реставрації може впливати багато факторів, таких як бруксизм (скрегіт зубами), шкідливі звички гризти ручки, неправильний прикус та ін.
Доглядати за пломбованими зубами потрібно так само, як і за звичайними. Чистити двічі на день, використовувати флоси та ополіскувачі. Важливий елемент догляду за зубами в цілому — профілактичні відвідування гігієніста та стоматолога кожні півроку.
Дотримання цих простих рекомендацій допоможе вам мати здорову та красиву усмішку довгі роки.
Чекаю зустрічі у клініці "Порцелян Поділ"!
Автор:
ПОСЛУГИ З
СТАТТІ
Сьогодні матеріали для виготовлення пломб робляться з найдрібніших часточок – нанокомпозитів. Вони дозволяють передати всі властивості натурального зуба – прозорість, міцність, індивідуальні відтінки та візерунки емалі.
Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.
Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.
Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.
Головна відмінність цього виду пломб – у матеріалі. Кераміка ідеально схожа на емаль зуба за всіма своїми властивостями. Такий вид пломб – сучасна альтернатива композитним пломбам.
НЕ ЗАБУДЬТЕ ПІДПИСАТИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ