044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Пульпіт у дітей: що важливо знати батькам - Porcelain

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Що найчастіше приводить вас в кабінет стоматолога? - на жаль, зубний біль. Дітям, такі візити даються особливо важко, адже і зуб болить, і є страх перед майбутнім лікуванням з уколом.


Щоб такої ситуації не виникло з вашим малюком, давайте визначимо, звідки з'являється зубний біль і як йому запобігти.


Чому зуб починає боліти?


Пульпіт у дітей - це запалення пульпи (в народі - нерва) зуба. Найчастіше виникає через ураження пульпи зуба мікроорганізмами та їхніми токсинами, через невилікуваний карієс.


Багато батьків вважають, що якщо молочні зуби явище тимчасове, то лікувати їх не потрібно. Насправді, молочні зубки вимагають найретельнішого догляду. Вся справа в їх будові: корені у них ширше, стінки тонше, а розміри менше, ніж в постійних зубах. Тому, навіть самий маленький на вигляд карієс, може стати причиною болісного запалення досить швидко - всього за кілька тижнів.


Пульпіт у дітей: що важливо знати батькам - Porcelain 1


Види пульпіту


Існує кілька класифікацій пульпіту молочних зубів, але для батьків важливо розрізняти 2 форми - хронічний та загострення хронічного (рідше гострий) пульпіт.
Давайте розглянемо їх детальніше:  • Хронічний пульпіт - часто проявляється тільки порожниною в зубі, яку можна помітити при огляді або при проведенні рентгенографії зубів. Протікає безсимптомно, але під впливом факторів навколишнього середовища (переохолодження, стресу, загального захворювання) може переходити в гостру фазу - загострення хронічного пульпіту.

  • Загострення хронічного (рідше гострий) пульпіту - на відміну від хронічного, супроводжується болем в зубі. Біль зазвичай сильний, мимовільний, розвивається частіше вночі. Пульпіт в гострій фазі вимагає лікування у дитячого стоматолога, якщо ж напад болю розвинувся вночі - прийому знеболюючого (наприклад, Ібупрофен сироп у віковому дозуванні).


Небезпека дитячого пульпіту криється в тому, що в половині випадків, він протікає абсолютно безболісно, а отже - непомітно. Однак, відсутність симптомів не означає відсутність прогресування запального процесу в зубі.


Як лікувати пульпіт у дітей


Існує два методи лікування пульпіту у дітей - ендодонтичне лікування (лікування кореневих каналів) і хірургічне (видалення зуба).


Пульпіт у дітей: що важливо знати батькам - Porcelain 2


Ендодонтичне лікування передбачає видалення пульпи зуба, але збереження самого зуба - часткове видалення пульпи (методика пульпотомії) або повне видалення пульпи (методика пульпектоміі).

Обидві методики можливо здійснити із збереженням життєздатності пульпи (вітальні методики) з використанням місцевої анестезії або без збереження життєздатності пульпи (девітальної методики) з використанням сильнодіючих хімічних речовин.

Сучасними медичними протоколами, рекомендовано використовувати вітальні методики лікування пульпіту з використанням місцевої анестезії. Вибір методики лікування пульпіту визначається лікарем після ретельного обстеження.

Хірургічне лікування - видалення зуба, використовується в певних випадках за показаннями. Наприклад, якщо зуб сильно зруйнований і немає можливості його повноцінно і якісно відновити, або в разі розвитку пульпіту в зубі, який повинен незабаром природно помінятися на постійний. Показання до видалення зуба визначає лікар після огляду і додаткового обстеження.


Якщо не лікувати пульпіт


Наслідком непролікованного пульпіту може бути загибель пульпи і розвиток більш складного запального процесу - періодонтиту. А це вже пряма загроза зачаткам постійних зубів. Саме тому, важливо відвідувати дитячого стоматолога раз в 3-6 місяців, для планового огляду і проведення профілактики карієсу, а також лікування карієсу на ранніх етапах його розвитку.


Щиро раджу, не відкладати на потім візит до стоматолога. Це позбавить Вас і дитину від багатьох проблем в майбутньому.


Здорових посмішок Вам і малюкам!

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування
Пульпіт у дітей: що важливо знати батькам - Porcelain 3

Сучасні батьки добре знають – лікувати молочні зуби потрібно!

За перших ознак карієсу молочних зубів у дитини рекомендуємо не відкладати візит до стоматолога.

Дізнатись більше про лікування

Заглиблення в зубах (фісури) покривають спеціальним герметиком, який запобігає потраплянню туди їжі та, як наслідок, розвитку мікробів. Допомагає захистити жувальні зуби на 1,5-2 роки.

Дізнатись більше про лікування