Ретейнери на зуби після брекетів

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Ортодонтичне лікування складається з двох етапів: активного періоду та стабілізації досягнутого результату. І якщо в першому, як ми знаємо, ортодонти використовують брекети, елайнери або пластинки, то в другому — ретейнери. Що це таке, які види ретейнерів бувають і як довго їх носити — розповідаємо в цій статті ортодонта Porcelain на Лук'янівці — Вікторії Фурман.


Що таке ретейнери?


Ретенційна апаратура відноситься до ортодонтичних конструкцій, які використовують для стабілізації ортодонтичного лікування та фіксації групи зубів в заданому положенні. Ретейнери ставлять після зняття брекетів або закінчення курсу лікування елайнерами.


Види ретейнерів 


Всього існує два види: знімні і незнімні. Вони можуть бути використані окремо, одночасно або частково. 


Знімні ретейнери


З назви ми розуміємо, що їх можна надіти і зняти. Являють собою капи з термопластичного матеріалу, дуже схожі на елайнери для переміщення зубів. Виготовляють їх в лабораторії, індивідуально під зубні ряди пацієнта. Ретенційні капи рекомендовано носити постійно в перші тижні після зняття брекетів, і далі тільки в нічний час протягом 6 місяців.


Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман 1


Незнімні ретейнери


Незнімний ретейнер навпаки, самостійно зняти не можна. Це стандартна конструкція з медичної сталі, виготовлена у вигляді тонкого дроту. Фіксація ретейнера проводиться на внутрішню поверхню зубного ряду спеціальним клеєм. Для фіксації зубів всієї щелепи, встановлюють лінгвальний ретейнер на 6 передніх зубів.


Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман 2


Ретейнер чи знімна капа — що поставити?


Перш ніж порівняти плюси і мінуси ретейнерів після брекетів, слід уточнити, що метод підбирає тільки ортодонт. Саме лікар знає всі особливості типу прикусу пацієнта, його схильності до рецидиву і відповідає за результат лікування.

На практиці, обидва методи використовують однаково часто і вони не вимагають тривалого звикання, їх не видно. До мінусів конструкцій, можна віднести те, що знімні ретейнери можна зламати або загубити, а незнімний може відклеїтися і доставляти дискомфорт в порожнині рота.


Чи обов'язково ставити ретейнери після брекетів?


Щоб відповісти на це питання, потрібно трохи детальніше розглянути процес виправлення прикусу. Під час ортодонтичного лікування відбувається не просто вирівнювання зубів, але і переміщення всього їх "фундаменту" — зв'язок, що утримують зуби, кісткової тканини, судин та ін. Це тривалий і поступовий процес, який формує нову форму змикання щелеп і зубів між собою.

Після того, як брекети знімають, дуга більше не тисне на зуби. Наше тіло — живий організм, в якому все має пам'ять, в тому числі і зуби, які прагнуть повернутися в звичне для них положення. Саме тому, після закінчення ортодонтичного лікування необхідний період стабілізації. Для цього використовують ретейнери, які без активного тиску (як у брекетів або елайнерів) просто фіксують зуби в поточному положенні.

Обійтися зовсім без ретенційного періоду не можна, так як це теж обов'язкова частина ортодонтичного лікування, що впливає на результат.


Як доглядати за ретейнерами?


Людина, яка вже пройшла виправлення прикусу, звик і знакла, що чистити зуби і ортодонтичну апаратуру в роті потрібно набагато ретельніше. Чищення зубів з ретейнером після брекетів вимагає такого ж підходу. Наші рекомендації по догляду:


Знімні • Одягайте знімний ретейнер тільки після чистки зубів або прополоскавши рота після їжі;

 • Зберігайте капи в спеціальному твердому боксі, який йде в наборі;

 • Знімайте під час прийому їжі, гарячих і теплих напоїв;

 • Регулярно чистіть ретенційні капи зубною щіткою з усіх боків, можна з пастою або звичайним милом;

 • Ніколи не піддавайте капи впливу високих температур — це може пошкодити їх та деформувати. 


Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман 3


Незнімні • Приділяйте підвищену увагу гігієні порожнини рота, так як зняти і почистити ретейнер окремо не можна;

 • Використовуйте міжзубні дентальні йоржики, зубну нитку і ополіскувач, щоб очистити простір навколо ретейнера та між зубами, на які він встановлений;

 • Не використовуйте зубочистки;

 • Не пропускайте професійну гігієну у стоматолога, вона показана носіям ретейнерів мінімум два рази на рік. 


Що робити якщо відклеївся ретейнер?


Якщо трапилося, що дротик відколовся і заважає в роті, найбільш правильним буде звернутися до свого лікаря-ортодонта, який проведе корекцію апаратури.


Скільки потрібно носити ретейнери після зняття брекетів?


Чи потрібно носити ретейнери пожиттєво? Насправді всі ситуації індивідуальні та залежать значною мірою від рекомендацій лікаря. Що може впливати на тривалість ретенційного періоду? • Складність ортодонтического випадку

 • Вік пацієнта

 • Рівень гігієни та наявність шкідливих звичок у пацієнта

 • Пародонтологічний статус (стан ясен)

 • Наявність ортопедичних конструкцій в роті — вінірів, коронок


Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман 4
Як правило, ортодонти рекомендують носити ретейнер не менше, ніж термін ортодонтичного лікування, тобто від 1,5 - 2 років. Будьте готові, що лікар враховує і організованість пацієнта. Якщо ви часто пропускали візити для контролю лікування, то ретейнери можуть бути показані вам на більш тривалий термін, як гарантія збереження результату.


Скільки коштує ретейнер?


Ціна може відрізнятися і залежати від типу конструкції. Наприклад, щоб виготовити знімні апарати, необхідно зняти відбитки, за якими в лабораторії виготовлять ретенційні капи, що робить собівартість вище. У той час як установка ретейнера незнімного враховує роботу ортодонта. У Porcelain вартість ретейнерів приблизно однакова і обов'язково прораховується на етапі зняття брекетів.
Автор:

Ретейнери на зуби після брекетів. Автор Вікторія Фурман 5 Фурман Вікторія Сергіївна
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування

Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).

Дізнатись більше про лікування