044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Секрети правильного домашнього догляду за порожниною рота. Автор: Аліна Колякіна

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Мало хто знає, що стан порожнини рота на 50% залежить від регулярних візитів до стоматолога, а ще 50% - це домашні звички, які з нами з дитинства та на які ми вже не звертаємо уваги. У цій статті, ви дізнаєтеся, як правильно підтримувати красу та здоров'я усмішки кожен день в домашніх умовах.


Чому догляд за зубами такий важливий?


Добре, коли батьки та стоматологи з самого початку навчили нас якісно доглядати за порожниною рота. Але часто, на жаль, це швидше виняток, ніж правило.

Ось кілька причин поліпшити регулярний догляд за порожниною рота: 1. Неякісне або несвоєчасне видалення залишків їжі формує на зубах стійку плівку з мікроорганізмів - м'який зубний наліт, який сприяє розвитку карієсу.

 2. Згодом, м'який наліт починає кальцифікацію, утворюючи зубний камінь.

 3. У свою чергу, зубний камінь і м'який наліт провокують запалення ясен - гінгівіт.

 4. Зубний наліт, як і недоглянутий манікюр або зачіска - сильно погіршує зовнішній вигляд, а також дихання.

 5. Лікувати захворювання ясен, карієс або його ускладнення набагато довше і дорожче, ніж щодня підтримувати здоров'я посмішки.


Саме тому, в Porcelain, ми приділяємо особливу увагу урокам гігієни незалежно від вашого віку. Під час вашого візиту, допомагаємо підібрати індивідуальні засоби гігієни, які відповідають саме вашим потребам.


Індивідуальна гігієна порожнини рота


Класичний догляд за зубами вдома - це регулярне чищення двічі в день: вранці і ввечері. Багато хто звик чистити зуби відразу після пробудження. Відкриємо секрет: в ранковий час, зуби слід чистити після сніданку, а не до нього. Якщо ж, з якихось причин, вам зручніше гігієна до сніданку, то після прийому їжі слід прополоскати рот водою і знову почистити зуби.
Вечірньої пори чистка проводиться після останнього прийому їжі, потім можна пити тільки воду.Поширена помилка - приділяти увагу зубам, які знаходяться в лінії посмішки на шкоду іншим зубам. Протягом мінімум 2-х хвилин увага до кожного зуба має розподілятися рівномірно.Основні засоби гігієни


Щоденний догляд за зубами виконується обов'язковими інструментами для гігієни, такими як зубна щітка і правильно підібрана зубна паста.

Зубна щітка
Інструмент першої важливості. При цьому, щоб нам не заявляли маркетологи відомих брендів - однаково якісно можна очистити зуби як звичайною ручною (мануальною) щіткою, так і найдорожчою ультразвуковою. Головне - це техніка чистки, якій ми навчаємо кожного пацієнта після професійної гігієни в Porcelain.

Ось кілька секретів, які вже сьогодні поліпшать якість вашого домашнього догляду за порожниною рота: • Щітку слід тримати під кутом в 45 градусів до зубів.

 • Бічну поверхню зубів очищаємо вимітаючими рухами від ясен до краю зуба і додаємо кругові рухи

 • Жувальну поверхню зубів очищаємо рухами вперед-назад

 • Щоб не пропустити якусь ділянку, радимо поділити умовно щелепи на 4 частини - починаємо чистити кожен квадрант від центру до бічних зубах.


Зубна паста
За великим рахунком, паста лише допомагає в очищенні нальоту. Тому не так важливо, яка марка зубної пасти вам подобається більше. Однак, якщо стоматолог порекомендував якусь певну (зі фтором, кальцієм, на основі рослинних трав або ж з вираженими антисептичними властивіостями), така паста повинна підбиратися індивідуально, грунтуючись на певній клінічній ситуації.

Якщо ви використовуєте пасти для відбілювання - робити це краще грунтуючись на рекомендаціях стоматолога. Такі пасти часто містять більш агресивні речовини, в порівнянні зі звичайною пастою. Щоб не пошкодити емаль і не викликати чутливість, чистити зуби відбілюючою пастою можна не частіше, ніж раз на тиждень.


Додаткові засоби гігієни


Розглянемо допоміжні, але при цьому обов'язкові елементи щоденної гігієни.

Секрети правильного домашнього догляду за порожниною рота. Автор: Аліна Колякіна 1
Міжзубний йоржик або зубна нитка
Зубною ниткою необхідно користуватися регулярно і щодня! Обробляючи кожен міжзубний проміжок (так, навіть якщо там нічого не застрягло :)) протягуючими рухами, дозволяючи при цьому нальоту і залишкам їжі вийти через контактний пункт зубів.

Аналогом зубної нитки є іригатор - він дозволяє очистити важкодоступні ділянки між зубами навіть у домашніх умовах, коли звичайна зубна нитка не проходить. Іригатор обов'язковий для людей з коронками на імплантатах - що гарантує ретельне очищення та як наслідок стабільність конструкції на довгі роки.

Очищувачі для язика
Язик вимагає очищення не менше, ніж зуби. Ефективно і швидко знімає наліт спеціальний скребок. Проводити зняття нальоту слід від кореня до кінчика язика, з невеликим, комфортним натиском.

Ополіскувач для порожнини рота
Завершує ритуал щоденного догляду за порожниною рота - ополіскувач.
Обполіскувати їм порожнину рота необхідно не менше 40 секунд, інакше він на 80% (!) втрачає свої антибактеріальні властивості.
І якщо ви одного разу спробували якийсь ополіскувач та вам категорично не сподобалося, швидше за все ви просто ще не знайшли потрібний.


Професійна гігієна порожнини рота


Домашній догляд за зубами не скасовує професійну гігієнічну чистку, чек-ап стоматолога та профілактику захворювань пародонту. Робити це необхідно кожні пів року.

Якщо ви слідуєте рекомендаціям вашого стоматолога та регулярно проводите професійну гігієну - ви не тільки стежете за своїм здоров'ям, а й зводите до нуля можливі неприємні відчуття під час процедури, скорочуєте тривалість і часом навіть вартість процедури!

Будьте здорові і до зустрічі в Porcelain!
Автор:

Секрети правильного домашнього догляду за порожниною рота. Автор: Аліна Колякіна 2 Колякіна Аліна Олегівна
дитячі лікарі, терапія, пародонтологія, Ортопедична стоматологія

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування
Секрети правильного домашнього догляду за порожниною рота. Автор: Аліна Колякіна 3

Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.

Дізнатись більше про лікування

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування
Секрети правильного домашнього догляду за порожниною рота. Автор: Аліна Колякіна 4

Професійний догляд за зубами дозволяє впоратися з проблемами, які в домашніх умовах вирішити неможливо. Навіть якщо у вас немає помітних відкладень зубного каменю, на емалі, на шийках зубів може бути стійкий наліт, пігментація, які неможливо видалити за допомогою зубної щітки та флосу. Не завжди ці утворення можна помітити самостійно, але вони можуть нашкодити емалі та пародонту.

Дізнатись більше про лікування

Чистка зубів ультразвуком застосовується для видалення затверділого нальоту (зубного каменю), а також як підготовка до інших професійних стоматологічних процедур. Ультразвукова хвиля дозволяє швидко видалити всі тверді відкладення, не травмуючи ясна та емаль, що не завжди вдається у разі механічного або хімічного чищення.

Дізнатись більше про лікування