Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-16:00
 • СБ-НД: вихідний

Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують. Автор Олена Мазур

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Всі знають про дентальні імплантати, завдяки яким відновлюють втрачені зуби, а ось про їх ортодонтичну міні-версію, пацієнтам відомо набагато менше. Що таке мікроімпланти, навіщо вони та яка користь для пацієнта, розповіла ортодонт відділення Porcelain на Подолі, Олена Мазур.


Що таке ортодонтичний мікроімплант


Мікроімплант — це мікрогвинт, який вкручують в кісткову тканину щелепи в якості опори для ортодонтичних пересувань зубів.
Довжина таких гвинтів коливається від 6 до 17 мм, діаметр 1,5-2 мм. Міні гвинти виготовляють з титану або його сплавів, мають гладку відполіровану поверхню та не зростаються з навколишньою кісткою, що дає можливість легко витягти їх в кінці лікування.


Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують. Автор Олена Мазур 1


Переваги використання мікроімплантів


Будь-яка з технологій в ортодонтії заснована на принципі переміщення зубів. Часто перед лікарем-ортодонтом виникає завдання: залишити опорні зуби нерухомими. Раніше, для цих цілей ортодонти застосовували різні громіздкі та незручні для пацієнта елементи. Так було до тих пір, поки не з'явилася технологія мікроімплантаціі.

Для переміщення зубів необхідно мати опорну точку. Такою опорою можуть служити зуби або мікроімпланти. При використанні зубів як опори, пересуваються не тільки зуби, що вимагають пересувань, але й опорні, що є відносним ускладненням лікування, впливає на терміни та ефективність.

Мікроімпланти є абсолютною опорою і ніколи не пересуваються разом з зубами, дозволяючи легко і швидко досягти бажаних пересувань зубів. Більш того, використання мікроімплантів дає ортодонту повний контроль над ходом та результатом лікування.

Метод дозволяє прискорити процес ортодонтичного лікування без необхідності нагромаджувати брекет-систему непотрібними конструкціями. Крім цього, мікрогвинти абсолютно непомітні в порожнині рота і не заважають власнику.


Показання


Мікроімпланти можуть вирішити практично будь-яке ортодонтичне завдання: • закриття проміжків між зубами;

 • корекція мезіального, дистального, відкритого, глибокого прикусу;

 • витягування ретенованих (непрорізавшихся) зубів.Мікроімпланти можуть використовуватися не тільки спільно з брекет-системою, але і самостійно для вирішення локальних проблем, наприклад відкриття місця для дентального імпланта.Цікавий факт: мінігвинти досить часто використовують при лікуванні на прозорих каппах-елайнерах Invisalign.В яких випадках мікроімпланти протипоказані?


Не дивлячись на простоту установки кнопки, до такого втручання є абсолютні та відносні протипоказання, які дублюють такі при ортолікуванні.


До абсолютних відносяться: • Декомпенсований цукровий діабет;

 • Психічні захворювання;

 • Хвороби кісткової системи;

 • Онкологія в період хіміотерапії.


До відносних протипоказань відносяться захворювання порожнини рота, які можна усунути — карієс і його ускладнення, запальні процеси, хвороби пародонту.


Скільки коштує мікроімплант для брекетів


Використання мінігвинтів впливає на кінцеву ціну ортодонтичного лікування в бік подорожчання, так як це відносно нова технологія, яка дозволяє більш швидко, прогнозовано та комфортно провести лікування. Крім цього, мікроімпланти дорогі у виготовленні самі по собі.
Для одного пацієнта може використовуватися не один мікроімплант, а 2-3-4, в залежності від складності початкової ситуації.


Процес мікроімплантаціі в клініці Porcelain


Установка ортодонтичного мікроімпланту займає до 15 хвилин часу. Використовується місцева анестезія, тому процес абсолютно не болючий. Наступні кілька днів пацієнт може відчувати легкий дискомфорт в місці установки гвинта, що є нормою.


Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують. Автор Олена Мазур 2


Догляд за мікроімплантами


Ортодонтичний гвинт не вимагає специфічного догляду. Рекомендації в перші дні після хірургічного втручання на слизовій стандартні: 1. Утримайтеся від прийому гарячої, солоної та гострої їжі;

 2. Гігієна порожнини рота повинна бути помірною, але ретельною;

 3. Після кожного прийому їжі бажано дбайливо споліскувати рот водою, щоб залишки їжі не скупчувалися на апаратурі;

 4. Паління безпосередньо впливає на загоєння слизової, тому від нього варто утриматися хоча б на перших порах;

 5. Дотримуватися всіх рекомендацій вашого лікаря-ортодонта.


Вилучення мікроімплантів


Виймання мікроімплантів проводять після завершення бажаних ортодонтических пересувань. Процедура займає всього 5 хвилин.


Ускладнення при установці


Як і в багатьох процедурах, при установці гвинтів, хоч і рідко, але можливі ускладнення: 1. В разі неправильного встановлення, можлива травматизація кореня зуба. Щоб уникнути цього, перед установкою лікар ретельно вивчає рентгенівський знімок та планує місце установки гвинта. У нашій практиці, ми використовуємо КТ, а значить можемо спланувати розміщення гвинта в 3D;

 2. Дестабілізація (розхитування) мікроімпланту. Також може бути наслідком неправильної установки гвинта або особливістю будови кісткової тканини. У таких випадках лікар витягує мінігвинт та обирає більш прийнятне місце для його постановки;

 3. Травматизація слизової оболонки порожнини рота, яка оточує конструкцію. Якщо це відбувається, пацієнтові призначають полоскання порожнини рота антисептиком та використання спеціальних ізоляційних (захисних) матеріалів. У деяких випадках, необхідне перевстановлення мінігвинта.


Відповіді на часті питання
Яка різниця між ортодонтичним та зубним імплантом?


Обидва гвинта виконані зі сплаву титану, але функції у них абсолютно різні. Імплант служить штучним коренем майбутнього зуба, в той час як мікроімплант — допоміжний елемент для ортодонтичного лікування.


Чи боляче ставити мікроімплант?


Процес установки мінігвинта є абсолютно безболісним, так як використовується місцеве знеболення. 


Скільки часу потрібно носити мікроімпланти?


Термін використання встановлює лікар-ортодонт, і залежить він від того, які завдання ставлять перед мікроімплантами. Мінімально, термін використання може бути від 2 місяців і більше.
Автор:

Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують. Автор Олена Мазур 3 Мазур Олена Сергіївна
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування
Мікроімпланти в ортодонтії: що це і навіщо використовують. Автор Олена Мазур 4

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування

Капи Invisalign — це прозорі та дуже тонкі знімні коригуючі зубні апарати, які називають також елайнерами або капами. Такий метод вирівнювання зубів був запропонований у 1999 році американською компанією Align Technologies.

Дізнатись більше про лікування