Види вінірів на зуби

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН, СР, ПТ, СБ: 9:00-16:00
  • ВТ, ЧТ: 12:00-19:00
  • НД: вихідний

Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Покриття зубів вінірами стає все більш затребуваною послугою естетичної стоматології. У цій статті ви дізнаєтеся все про види, матеріали і способи установки вінірів від головного лікаря відділення Porcelain на Лук'янівці, Марії Імшенецької.


Історія виникнення


Перші вініри почали використовувати ще в 20-х-30-х роках ХХ століття. Це був початок Золотого століття Голлівуду - час розквіту кінематографа США. Зірки того часу повинні були відповідати екранному образу, що сприяло просуванню фільму. З цією метою, актори йшли на різні хитрощі, щоб кіностудії допомагали їм. Від зміни імені та до дорогих пластичних операцій.

Роботи вистачало і стоматологам. Першим лікарем, виготовившим подобу вінірів був Чарльз Пінкус. Перші конструкції не були постійними, і використовувалися лише на час зйомок, як частина гриму. Не дивлячись на свою недосконалість, послуга була затребувана у акторів і кінодів, після чого і з'явився термін "голлівудська посмішка".

З роками, технологію продовжували удосконалювати і у 80-х роках, з розвитком естетичної стоматології, тонкі пластинки на зуби набули вже знайомі нам сьогодні вигляд і функціональність.

Такий вид ортопедичних конструкцій називають мікропротезуванням, адже вони встановлюються на зуби, які не потрібно повністю обточувати і не зачіпають сусідні зуби.


Види вінірів за способом установки


У щоденній практиці стоматологів поширені два основних види вінірів.


Прямі


Облицювання зуба проводиться композитним матеріалом, прямо в порожнині рота пацієнта, за один візит. Прямими вінірами можна назвати об'ємні реставрації зубів в зоні посмішки фотополімерними матеріалами. Це більш економічний варіант поліпшити зовнішній вигляд посмішки, але також і менш довговічний.


Непрямі


Цей вид означає класичне виготовлення індивідуальних керамічних накладок на зуби за участю зубного техніка, в кілька відвідувань. Готові пластинки фіксують на попередньо підготовлені зуби за допомогою стоматологічного цементу, створюючи єдину, надійну конструкцію. Переваги такого типу вінірів в їх натуральності та довговічності.


Різновиди вінірів за матеріалом


Коли в моді натуральність, все більше наших пацієнтів цікавить саме матеріал з якого зроблені вініри. Щоб їх посмішка мала гарний і здоровий вигляд, але і не повідомляла всім оточуючим, що це вініри. Матеріали з яких можна виготовити вініри:



  • Композит 

  • Кераміка


Композитні чи керамічні: які вініри краще поставити?


У своїй практиці, я, як і мої колеги, віддаю перевагу вінірами з кераміки (склокераміка E.max). Але давайте ознайомимося з особливостями матеріалів, щоб зрозуміти чому пацієнти обирають саме їх.


Композитні вініри


По-суті є фотополімерними реставраціями. Відповідно, мають всі плюси і мінуси звичайної пломби. Такі конструкції будуть менш естетичними, в порівнянні з керамічними, і не такими довговічними. Згодом композитний матеріал тьмяніє, втрачає блиск, є ризик відколів і зміни кольору. Термін служби - до 5 років максимум, далі буде потрібна їх заміна. Композитний вінір може виграти у керамічного тільки, як тимчасове рішення - це буде і дешевше і швидше за установкою - виготовляються в кріслі стоматолога за 1 візит.


Види керамічних вінірів


Керамічні вініри є золотим стандартом в естетичній стоматології не просто так. Поняття "кераміка", вона ж фарфор, включає в себе кілька видів: кад-кам вініри, пресована кераміка (склокераміка), кераміка на рефракторі. Кожен матеріал має свої показання до використання і переваги, але керамічні вініри завжди будуть відрізняти прекрасні естетичні властивості, довговічність і натуральність. Вони не втрачають блиск, не змінюють колір і не тьмяніють, з часом, а також набагато міцніше композитних. Накладки будуть радувати власника 10 і більше років, за умови правильного догляду за зубами.


Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька 1


Люмініри


Окремо варто згадати і про надтонкі накладки, які не вимагають обточування зубів. Для початку, давайте запам'ятаємо: справжні Lumineers - розроблені та виготовлені тільки компанією Cerinate в США. Все інше, що виробляють не в їх лабораторії, люмінірами не є, і використовує назву лише в якості маркетингової приманки. Другий момент - це відсутність високої художньої роботи зубного техніка по виготовленню накладок. Люмініри виготовляють досить стандартними, що позбавляє їх зовнішній вигляд натуральності та індивідуальних особливостей. 


Показання і протипоказання до установки вінірів


Вініри показані в переважній більшості випадків, коли необхідно поліпшити зовнішній вигляд зубів в зоні посмішки, а також відновити їх цілісність (форма, розмір, колір).

А ось протипоказання до установки вінірів часто пов'язані з більш серйозними захворюваннями в порожнині рота. До таких відносяться адентія жувальних зубів (відсутність), неправильний прикус, бруксизм, захворювання ясен. На щастя, більшість з них можна усунути, нехай і не швидко.


Як підготуватися до процедури установки вінірів?


Щоб нові реставрації радували вас довгі роки, слід правильно підготуватися. Процес мікропротезування починається з основ - професійної гігієни і повної санації порожнини рота. Помилково думати, що якщо вініри ставлять на передні зуби, то можна не лікувати жувальні. Далі, починається безпосередня робота по встановленню накладок.


Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька 2До установки керамічних вінірів. Проведено аналіз пропорції центральних різців


Етапи:



  1. Планування і візуалізація результату. За допомогою цифрових технологій, ми можемо змоделювати результат лікування ще до початку будь-яких робіт в роті пацієнта. Цифрова модель створюється на підставі фотографій обличчя і зубів пацієнта, де в спеціальній програмі створюється вид нових зубів. Таким чином, ми приміряємо посмішку на реальну людину. Я вважаю, це найважливіший етап, який дозволяє точно визначити очікування пацієнта і вчасно внести корективи в план лікування;

  2. Узгодження віртуального прототипу посмішки. Разом з пацієнтом ми дивимося варіанти і визначаємо, який з них беремо в роботу. Тільки отримавши впевнене "так" ми приступаємо до роботи з зубами;

  3. Підготовка зубів. Ми прибираємо всі уражені тканини (карієс), старий пломбувальний матеріал, і створюємо ложе для реставрації. Сьогодні, якісне препарування або обточування зубів під вініри просто неможливе без використання клінічного мікроскопа. Саме велике збільшення робочого поля дозволяє лікарю провести підготовку зуба на ювелірному рівні, зберігаючи якомога більше здорових тканин зуба; 

  4. Зняття відбитків. За допомогою відбиткової маси або ж цифрового сканера, ми створюємо моделі щелеп, які передаємо в роботу зубному техніку в лабораторію;

  5. Тимчасові вініри. Поки постійні конструкції в роботі у техніка, ми кріпимо на зуби тимчасові пелюстки з пластмаси. Зовні, вони майже не відрізняються від зубів, тому до установки кераміки, служать захистом поверхні емалі;

  6. Примірка і фіксація керамічних вінірів. На заключному етапі ми приміряємо готові накладки і якщо все влаштовує лікаря і пацієнта - проводимо їх фіксацію. Для цього ми застосовуємо спеціальний цемент, який надійно з'єднує зуб і вінір в єдине ціле.


Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька 3Той самий кейс вже після установки керамічних вінірів


Вартість мікропротезування


Ми розглянули типи вінірів та етапи установки, але вартість такого виду робіт є не менш важливою. Найбільш бюджетним варіантом будуть композитні реставрації. Ціни на керамічні облицювання будуть мінімум в два рази вище і залежать від:



  • виду кераміки;

  • кваліфікації та досвіду лікаря;

  • технічної оснащеності клініки і лабораторії - використання мікроскопа, сканера та ін. обладнання;

  • кількості вінірів;

  • термінів виготовлення - лабораторія має право зробити націнку за терміновість.


Я раджу уважно вивчати пропозиції на ринку стоматологий і зіставити всі перераховані вище фактори з ціною. Занадто низька вартість повинна насторожити.


Що дорожче: вініри або люмініри?


Якщо порівнювати ціни на ці два види облицювання, то безсумнівно люмініри будуть дорожчими (за умови, що це справжні мікропротези з США). Інше питання: чи варто переплачувати за бренд, коли є можливість отримати більш естетичний результат з вінірами, та ще й швидше?

До зустрічі у Porcelain!




Автор:

Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька 4 Імшенецька Марія Леонідівна
Головний лікар «Порцелян Лук'янівка», терапія, ортопедія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Для отримання форми майбутнього зуба ми можемо використовувати зняття відбитка зубів і цифрове сканування (віртуальний відтиск) за допомогою Cerec. Сканування є точнішим, швидшим і комфортнішим.

Дізнатись більше про лікування

Ми починаємо лікування з дизайну – створюємо ваш віртуальний прототип і «приміряємо» кілька видів посмішки. Разом обираємо найкращий варіант. Ви можете побачити, як будете виглядати ще до початку лікування.

Дізнатись більше про лікування

Наші лікарі працюють із передовими мікроскопами, що дозволяє їм виявити самі непомітні проблемні ділянки та максимально акуратно провести необхідне лікування.

Дізнатись більше про лікування
Види вінірів на зуби. Автор Марія Імшенецька 5

Вініри — це щадна альтернатива коронкам. Їх установлюють на передню частину депульпованого або живого зуба за умови збереження достатньої площі його поверхні. Зішліфовується тільки мінімальна частина зуба для кращого прилягання до пластинки. У середньому, товщина вінірів становить від 0,3 мм до 1,5 мм.

Дізнатись більше про лікування