044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-16:00
 • СБ-НД: вихідний

Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Красива усмішка, грає велику роль в нашому образі. Всі ми хочемо бути впевненими в собі і мати привабливу зовнішність. Саме на посмішку, найчастіше звертають увагу при першій зустрічі.


Але не всіх природа нагородила рівними зубами, і приблизно 80% людей потребують виправлення прикусу. А найкраще з цим справляються ортодонтичні брекет-системи. Про них і поговоримо докладніше.


Що таке брекети і як вони працюють


Брекет-система - це ортодонтична конструкція, яка призначена для корекції положення зубів і прикусу в цілому. Вона складається з декількох основних елементів, кожен з яких, має свою роль і функцію в процесі лікування. • замок (брекет)

 • дуга

 • лігатура (кріплення дуги до замочку)


Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 1


Брекет-система працює за принципом тяги. На кожен зуб приклеюють брекет, в який фіксується дуга. Дуги виготовляють зі спеціального металу, який має "пам'ять", і приймає задану форму. Поступово, дуга починає тиснути на зуб, за допомогою "пам'яті" матеріалу.
Сила тиску залежить від товщини самої дуги. Лікування завжди починають з найтонших дуг і поступово збільшують силу тиску.


Які проблеми вирішує лікування на брекетах • скупченість зубів

 • збільшені проміжки між зубами, щілини

 • зміщення і нахили зубів в наслідок проведеного видалення

 • неправильне змикання зубів і щелеп

 • аномалії прикусу


Ортодонтичне лікування на брекетах, часто є підготовчим етапом перед протезуванням, імплантацією, а також частиною естетичного лікування перед установкою вінірів.


Які бувають брекети


Незважаючи на те, що ортодонтія сама по собі молода наука, перші брекети використовували ще в кінці 19-го століття. Це були громіздкі конструкції, які мало походили на сучасні мініатюрні і непомітні брекети. Зараз, сучасна ортодонтія пропонує великий вибір систем, з різних матеріалів.


Лігатурні і безлігатурні брекети


Такі брекети розрізняють за типом кріплення основних елементів: дуги і замочка.
Лігатурні брекети передбачають використання лігатур - спеціальних фіксаторів, якими кріплять дугу до замку.


Безлігатурні або самолігуючі брекети - найбільш сучасний вид, в якому сам замочок вже містить фіксатор.


Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 2


Матеріал брекетів


Всього є п'ять видів: метал, кераміка, сапфір, пластик і комбіновані, які поєднують керамічні брекети для передніх зубів і метал для бічних.


Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 3


Така різноманітність, дає можливість вибрати брекети відповідно до своїх побажань, фінансових можливостей і способу життя.


Які брекети краще?


Кожна брекет-система має свої переваги і недоліки.Лігатурні брекети містять додаткові кріплення, які впливають на естетику, гігієну і терміни лікування. Але при цьому, вони надійні, та коштують менше.


Безлігатурні брекети, по праву вважаються найбільш сучасними і технологічними. За рахунок вбудованого кріплення, тертя між дугою і брекетом мінімальне, що позитивно впливає на термін лікування. Самолігуючі брекети виглядають більш акуратно і за ними легше доглядати, в плані щоденної гігієни.
Ортодонти все частіше віддають перевагу і рекомендують саме безлігатурні брекети.


Що ж стосується матеріалу брекетів, слід враховувати їх зовнішній вигляд. Керамічні та сапфірові брекети, виглядають найбільш непомітно і красиво. Металеві, не дивлячись на свій зовнішній вигляд, прекрасно справляються зі своїм завданням. Мало хто при виборі брекетів усвідомлює, що повне звикання до них і нового зовнішнього вигляду, відбувається всього за тиждень-два, і потім вони стають звичними і рідними.


Протипоказання


У будь-якого лікування є протипоказання, і виправлення прикусу брекетами не виняток.


Відносні протипоказання цілком можна усунути перед установкою брекетів: • карієс і його ускладнення

 • захворювання ясен, такі як пародонтит, пародонтоз I - II ступеня

 • погана гігієна порожнини рота


Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 4


Абсолютними протипоказаннями, є серйозні захворювання: • онкологія

 • захворювання крові

 • патології кісткової тканини

 • захворювання імунної системи

 • пародонтит, пародонтоз III - IV ступеня


Чи можна виправити посмішку без брекетів?


Прогрес не стоїть на місці, і крім брекетів, є ще кілька варіантів виправлення прикусу і естетики усмішки.


Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 5 • Елайнери - найпопулярніший метод вирівнювання зубів, після брекетів. Секрет їхнього успіху простий - вони абсолютно непомітні. Це знімні, прозорі капи з пластика. Одна каппа змінює положення зуба, приблизно на 0,5 мм. Тому, для корекції прикусу, використовується серія кап для кожної щелепи.До мінусів елайнерів, можна віднести дуже обмежені показання до застосування, і їх досить високу вартість, в порівнянні з брекетами.

 • Ультратонкі керамічні вініри - не можна вважати це альтернативою брекетів, але у випадках невеликої корекції положення зубів, проміжків між ними - це відмінний варіант.
  Вініри не виправлять скелетні патології, але можуть також змінити висоту прикусу, коли це необхідно, за умови тотального протезування.


Який би метод виправлення прикусу ви не обрали, пам'ятайте, що 80% успіху лікування завжди залежать від лікаря і дотримання вами його рекомендацій. У Порцелян, за красу усмішки відповідає команда з п'яти досвідчених лікарів-ортодонтів, які підберуть метод, для виправлення будь-якої ситуації.
Автор:

Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 6 Дмитренко Андрій Сергійович
ортодонтія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.

Дізнатись більше про лікування

Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування
Види брекетів та їхні відмінності Автор: Андрій Дмитренко 7

Капи Invisalign — це прозорі та дуже тонкі знімні коригуючі зубні апарати, які називають також елайнерами або капами. Такий метод вирівнювання зубів був запропонований у 1999 році американською компанією Align Technologies.

Дізнатись більше про лікування