Вкладки на зміну звичайним пломбам

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Вкладки - конструкції, за допомогою яких можна відновити, реставрувати втрачені тканини зуба внаслідок карієсу, або не каріозних пошкоджень. Такі конструкції можуть виготовлятися з композитних, керамічних матеріалів і з різних стоматологічних металевих біосплавів. Композитні вкладки не мають достатню міцність і практично нічим не відрізняються від пломб, а металеві навпаки - достатньо функціональні і зносостійкі, але, на жаль, не естетичні, що для більшості пацієнтів не є прийнятним.

Що таке керамічні вкладки?

На сьогодні, керамічні вкладки під своєю назвою об'єднують різноманітність керамічних матеріалів, які повністю відповідають естетичним і функціональним вимогам, як лікаря, так і пацієнта. Можливість вибору матеріалу при відновленні різних дефектів збільшило їх застосування, так як можна вибрати умовно м'які або ж більш тверді керамічні матеріали, які в свою чергу мають різні естетичні показники. Невеликим недоліком, який в подальшому втрачається в численних плюсах є те, що для вкладки, як кінцевого продукту необхідно два візити. При першому безпосередньо необхідно підготувати порожнину рота і отримати відбитки. За допомогою відбитків виготовляються необхідні конструкції. А в другій візит відбувається фіксація реставрації.

Таким чином, Ви отримуєте гарну усмішку в 2 візити, причому перерва між першим і другим візитом всього 2-3 дні!

Чому керамічні вкладки такі популярні?

Основними позитивними сторонами вкладок є:

Зносостійкість. Керамічні вкладки прослужать Вам довгі роки.

Точність. Вкладки виготовлені із застосуванням комп'ютерних технологій, що гарантує ідеальне поєднання з справжнім зубом.

Естетичність. Дозволяє не відрізнити реставрацію від справжнього зуба.

Можливість створення абсолютно правильною анатомії, що важливо в міжзубних просторах, які можуть постійно докучати систематичним забиванням харчових залишків і подальшої складністю їх видалення.

Крім того, ступінь довіри до керамічних вкладок підняли фіксуючі цементи, до яких на даний момент немає претензій. Різноманітність цементів для фіксації вкладок дозволяє задовольнити найвибагливішого стоматолога і додасть упевненості в тому, що «останній млинець не буде комом» (тобто пацієнт не принесе вкладку в руках).

Космічна технологія CerecВкладки на зміну звичайним пломбам 1

Значним проривом в роботі стоматологів стала система CEREC від компанії Sirona (Німеччина), яка об’єднала в собі комп'ютерні та цифрові технології, а також прискорила процес виготовлення реставрацій і ортопедичних конструкцій. Крім того, система Cerec позбавляє від відбиткових ложок, і в підсумку пацієнт не відчуває жодного дискомфорту при знятті відбитків.

Такі інновації дозволили пробудити у пацієнтів інтерес і усвідомлення того, що все може бути не настільки болісно! Важливим є те, що ця технологія дозволяє заощадити 15-30 хвилин прийому, а до виготовлення необхідної конструкції можна приступити вже через кілька хвилин після сканування. Сам пацієнт може стати активним «художником» своєї майбутньої реставрації.

Керамічні вкладки залишаються конструкцією вибору - правильного, надійного, довговічного вибору.

Автор статті: Олександр Маліновський, лікар-куратор, ортопед, хірург