044 593-77-87
график работы
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Все що ви хотіли знати про керамічні вініри Автор: Андрій Турків

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Вперше я особисто зіткнувся із керамічними вінірами 6 років тому. До мене звернулася пацієнтка з проханням відреставрувати їй один передній зуб, який був потемнілий та вкритий старю реставрацією, що вже не відповідала естетичним вимогам. Мене надихнули відвідуванні курсі по естетичній стоматології та вивчення книг Мауро Фрадеані та Доменіко Массіроні, я зрозумів - це той клінічний випадок, коли потрібно застосувати суцільнокерамічну реставрацію, а в данному випадку трьох-четвертний вінір. Робота вийшла вдалою, пацієнтка задоволена, посмішка відновлена!

До чого такий ліричний вступ?

Справа в тому, що до сьогоднішнього часу, не тільки пацієнти, а й лікарі стоматологи, що займаються протезуванням, скептично відносилися до таких методик протезування, як тонкі керамічні реставрації. Були сумніви щодо їх міцності та довготривалого прогнозу. Надійнішими завжди вважился коронки, які фіксуються на цемент і покривають зуб по всьому периметру, таким чином справляючи враження надійної та міцної конструкції.

Але ці часи вже минули, методики змінилися, метаріали стали кращими, а протоколи лікування надійнішими. Тому, коли сьогодні ми ведемо мову про якісне протезування зубів, у всьому світі застосовують тонкі, суцільнокерамічні реставрації, що не потребують видалення нерва зубу або надмірного препарування (обточки зуба).

Сьогодні до мене звертаються люди що прагнуть ідеальної посмішки і мають самі високі вимоги. З чим це пов’язано?

У сучасному суспільстві краса, формує імідж успішної людини, тому люди готові інвестувати в свій зовнішній вигляд і, відповідно, зуби, адже відомо, що гарна усмішка формує загальний образ людиин та ще має особливий anti-age еффект, але про це окремо :)

Тому у своїй практиці для таких цілей я використовую керамічні вініри.

Керамічні вініри - це тонкі суцільнокерамічні пластинки, які кріпляться до передньої частини зубів. Товщина їх варіюється від 0.2 до 1 мм в залежності від початкового стану і положення зубів пацієнта.

Вперше в світі керамічні вініри стали застосовувати в 1920- 1930-х рр.

Це пов'язано з розвитком керамічних матеріалів та їх активного використання в стоматологічній практиці.

Далі у зв'язку із зростом естетичних вимог пацієнтів до реставрацій передніх і бічних зубів стали з'являтися нові матеріали, які забезпечують високу міцність і оптимальні естетичні характеристики.

Таким чином суцільнокерамічні конструкції стали невід’ємним інструментом сучасних стоматологічних практик!

Все що ви хотіли знати про керамічні вініри Автор: Андрій Турків  1

Які ж покази для встановлення керамічних вінірів?

За допомогою тонких керамічних вінірів можна легко виправити форму, положення, а також колір зубів, створивши таким чином ідеальну і яскраву посмішку.

Для того, щоб більш детально спланувати лікування, ми застосовуємо технологію DSD (digital smile design) - цифровий дизайн посмішки. На цьому етапі ми індивідуально плануємо форму і розмір майбутніх зубів конкретного пацієнта, проводимо аналіз естетики обличчя і разом з пацієнтом узгоджуємо фінальний дизайн майбутньої посмішки!

Що ж стосовно міцності цих тонких пластинок - вінірів?

Керамічні вініри дуже тонкі (0.2 - 0.6 мм) і відповідно дуже ламкі! Але ламкі вони до тих пір, поки лікар не зафіксував їх до Ваших зубів на спеціальний композитний цемент, який забезпечує дуже сильний і надійний хімічний зв'язок. Після фіксації вініра, Ви по суті, отримуєте новий зуб, який за своїми властивостями і структурою нічим не поступається натуральному зубу.

Вініри мають природну флуоресценцію, проводять, поглинають і відбивають світло так само, як і природна емаль. Такі тонкостінні реставрації можуть відповідати найвищим вимогам пацієнтів.

Хотілося б також наголосити, що всі ці сильні сторони керамічних вінірів можливі лише за певних умов:

лікар повинен детально планувати майбутнє лікування та чітко розуміти, який результат ми отримаємо на фініші

використовувати мінімально-інвазивну підготовку зубів

використовувати збільшення під час роботи (бінокулярні лупи або ж операційний мікроскоп)

Далі хочу поділитися деякими нашими клінічними випадками, які демонструють індивідуальний, комплексний підхід до складного естетичного лікування із застосуванням керамічних вінірів та концепції DSD:

Все що ви хотіли знати про керамічні вініри Автор: Андрій Турків  2

Все що ви хотіли знати про керамічні вініри Автор: Андрій Турків  3

P.S.: Наші пацієнти отримують в подарунок професійну фотосесію після установки вінірів;)

До зустрічі в «Порцелян», Андрій Турків