16 лютого 2018
Як кажуть, весна красна квітами і ... авітамінозом. Чи не найприємніший стан, з яким, упевнений, стикалися багато. Отже, що відбувається з нашим організмом в цей період?
Загальне самопочуття:
- Дефіцит Омега-3, найважливішої поживної речовини і «корисного жиру», небезпечний для людського організму погіршенням імунітету: звідси передвесняна епідемія ГРВІ та грипу.
- Слабкість, запаморочення, болі в суглобах - організм оповіщає про нестачу цинку, калію і заліза.
- Втома, низька продуктивність і швидка стомлюваність, підвищена тривожність, постійні головні болі, скачки артеріального тиску і м'язові судоми - саме так організм реагує на нестачу магнію.
Зовнішні ознаки:
- Через нестачу кератину погіршується стан шкіри - таке звичне для всіх лущення, може знижуватися гострота зору. Крім цього, дефіцит вітаміну А, зокрема ретинолу і каротину, виражається появою зморшок і раннім старінням шкіри, можлива лупа.
- Кожна дівчина помічає, як погіршується стан нігтів і волосся навесні, без достатньої кількості кальцію і вітаміну Е. Нестача останнього, також сприяє появі пігментації на шкірі, найчастіше на поверхні рук.
Психологічний стан:
- Сонливість і неможливість сконцентруватися можуть бути причиною недостачі вітамінів групи В.
- Недостача гамма-аміномасляної кислоти чревата порушенням сну, гальмуванням розумових процесів, розвитком депресивних станів і загальним нестійким нервово-психічним статусом.
- Дефіцит вітаміну D може призвести до загальної дратівливості.
Основні помилки, які тільки погіршують «весняний» стан:
- У гонитві за вітамінами, багато хто поспішає купувати перші сезонні овочі і фрукти. Тільки не забувайте, що разом зі свіжими огірками та помідорами, такими довгоочікуваними, ви ще й споживаєте забійну дозу нітратів.
- Не захоплюйтеся аптечними вітамінними комплексами, БАДами та іншими харчовими добавками. Не кожен організм нормально сприймає такі елементи. Самолікування рідко призводить до бажаного ефекту. У будь-якому випадку, краще консультуватися з фахівцем і приймати вітаміни за призначенням.
- Не засмічуйте свій організм жирною їжею. Після зими буде корисно збалансувати свій раціон і перейти на більш правильне і легке харчування.
Весняне меню
Отже, на що робити упор при складанні весняного раціону, щоб він був максимально корисний для вашого організму:
- Морепродукти наситять необхідними для організму йодом, фосфором і Омегою 3;
- До горіхів, що містять в собі вітаміни групи В і магній, додайте оливкову, лляну олію, насіння Чіа - ваша шкіра явно подякує;
- Сезонні овочі - капуста, морква, редис, зелень, зокрема шпинат, петрушка, кріп і рукола: тут ціла палітра вітамінів;
- Цитрусові навесні ще «правильні» і містять достатню кількість вітаміну С.
Окрім вітамінів
У будь-якому випадку, не бійтеся зайвий раз звертатися до лікарів. Здавалося б - такий дріб'язковий авітаміноз - сам пройде. Однак пам'ятайте: всі ці ж симптоми можуть свідчити про інші захворювання. Тому для свого заспокоєння не буде зайвою здача всіх планових аналізів.
Те ж стосується і ротової порожнини. По-перше, зустріньте весну з новою зубною щіткою, також можна змінити зубну пасту. Відвідавши стоматолога, упевніться у відсутності таких підступних захворювань, як карієс і гінгівіт - навесні всі хвороби мають властивість загострюватися.
Слідкуйте за своїм організмом, дотримуйтеся режиму правильного харчування і відмовтеся від шкідливих звичок на користь прогулянок на свіжому повітрі - і тоді ви зустрінете весну легко і тільки з позитивними емоціями!
Здорових і щирих посмішок!
Автор:
ПОСЛУГИ З
СТАТТІ
Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.
НЕ ЗАБУДЬТЕ ПІДПИСАТИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ