21 січня 2022
Неправильний прикус формується у дитинстві, до причин належать спадковість, шкідливі звички у дитини, а також порушення дихання. Незважаючи на це, деякі батьки не поспішають на прийом до ортодонта та чекають, коли дитина виросте. Лікар-ортодонт клініки Porcelain на Подолі, Олена Мазур розповіла про найкращий вік для знайомства з ортодонтом, з якого віку ставлять брекети для дітей і чи можна поставити їх на молочні зуби.
Коли варто вести дитину до ортодонта
Перший візит до ортодонта краще планувати не в конкретний вік, а саме на момент початку зміни прикусу. Зазвичай, цей процес починається у дітей 5-5,5 років. Провести знайомство з лікарем важливо, навіть якщо візуально батьків нічого не турбує. Більшість порушень формування правильного змикання щелеп можна легко скоригувати, якщо вчасно звернути на них увагу.
Наступний важливий етап — 7-9 років. Це оптимальний вік для проведення корекції прикусу ортодонтичними апаратами-пластинками. Поки кістки та структура щелеп знаходяться в активній фазі зростання, ортодонт може керувати процесом за допомогою пластинок. З їхньою допомогою створюються необхідні умови для прорізування постійних зубів у майбутньому, а також формування гармонійного профілю обличчя дитини. У нашій практиці ми використовуємо знімну та незнімну апаратуру, як найбільш сучасну та ефективну.
Коли дітям ставлять брекети: показання та вік
У період змінного прикусу ортодонт може встановлювати часткові брекети. Хороший вік для цього — 7-10 років, коли вже прорізалися постійні передні різці та перші моляри. Таку часткову систему називають 2х4 — брекети фіксують на постійні 4 різця і на два перші моляри (6-і зуби). Мета методу — створити кращі умови для прорізування інших постійних зубів, коли пластинки вже не дадуть потрібного результату. Часткові брекети встановлюють і як підготовку до повноцінного ортодонтичного лікування в старшому віці.
Коли лікування брекетами найефективніше?
Оптимально ставити брекети у період активного зростання дитини — 11-13 років. Це другий тимчасовий період, що найбільше підходить для встановлення незнімної системи дітям. На відміну від знімних апаратів брекети не можна зняти самостійно. Тому ми отримуємо стабільну роботу конструкції на весь період. У цьому випадку, використовуючи активне зростання організму, ортодонтичне лікування дасть максимальний ефект.
Чи можна ставити брекети на молочні зуби?
В окремих випадках, для вирішення локальних проблем брекети можна поставити на молочні зуби. Такий метод застосовують на обмежений термін. В інших випадках установка брекетів проводиться на постійні зуби, навіть у дитячому віці. Справа в будові молочних зубів: вони мають короткі корені, які розсмоктуються ближче до зміни зуба. Якщо поставити на них брекети, це може завадити їхній фізіологічній зміні, оскільки вони просто не призначені для таких навантажень.
Як довго діти носять брекети
Термін виправлення прикусу на брекетах в змінному прикусі мінімально може становити 6 місяців, досягаючи в підлітковому віці 1-1,5 років. У складніших випадках термін носіння системи може тривати до 2-х років.
З урахуванням тривалості процесу, батькам потрібно уважно стежити за тим, як дитина доглядає за зубами. На контрольному огляді ми часто звертаємо увагу маленького пацієнта те, де він погано вичищає наліт. Якісно очищати зуби та всі замочки на зубах необхідно двічі на день. Крім цього, не забуваємо про професійну гігієну у клініці. Зазвичай відвідувати гігієніста потрібно кожні 6 місяців, але в деяких випадках дітям ми рекомендуємо робити це частіше: кожні 3-4 місяці.
Які брекети краще для дитини
Брекет-системи виготовляють із різних матеріалів, таких як метал, кераміка та комбіновані варіанти. Підліткам дуже важлива зовнішність та їх самовираження. Але, у разі дитячого ортодонтичного лікування, гарні прозорі брекети — не означає краще.
Для дитини оптимально обрати металеву брекет-систему, і ось чому:
- Вибір такого матеріалу полегшує контроль гігієни. На світлих керамічних або сапфірових брекетах дитина пропускатиме скупчення зубного нальоту, що вплине на якість гігієни та стан зубів;
- Бувають випадки, коли діти з необережності сколюють брекети. Таке може статися під час їжі, активних ігор та відпочинку, спорту. У разі сколу металевий замочок майже завжди залишається цілим і його можна повторно зафіксувати на зуб. Кераміка ж є крихким матеріалом і існує ризик поломки самого брекету. Заміна елемента системи не є гарантійною та додатково оплачуватиметься батьками.
Якщо ще років 10 тому брекети могли викликати сором, то сьогодні сучасні діти носять їх з гордістю, адже це модно та красиво. Виділитися та кастомізувати свої скобки можна кольоровими гумками-лігатурами. Міняти такі резиночки потрібно кожні 2 тижні, так що дитині точно це не набридне і вона може обирати новий колір щоразу.
Доступні сьогодні методики та технології дозволяють виправити прикус у будь-якому віці. Але у юних пацієнтів провести лікування можливо швидше і з меншою кількістю маніпуляцій, запобігши появі ускладнень для всього організму.
Здорових усмішок та до зустрічі в Porcelain!
Автор:
ПОСЛУГИ З
СТАТТІ
Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.
У батьків є один вибір: корекція знімними апаратами (пластинки) в віці від 6 до 10 років, або тривале лікування на брекетах в старшому віці.
Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.
НЕ ЗАБУДЬТЕ ПІДПИСАТИСЬ НА НАШУ РОЗСИЛКУ