044 593-77-87
график работы
  • ПН-ПТ: 09:00-21:00
  • СБ: 09:00-17:00
  • НД: вихідний

Чому після ендодонтичного лікування болить зуб. Автор: Андрій Колоша

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Всі пацієнти, що залишають стоматологічний кабінет після ендодонтичного лікування, переконані в тому, що зуб без нерва боліти не може. В принципі, в цьому є істина. Але все ж іноді біль може бути присутнім. Чому? Давайте розберемося.

Як проходить видалення нерва

Якщо в пам'яті у вас спливають жахи про закладання миш'яку в зуб, безсонні ночі і постійний біль - це в минулому. Ендодонтичне лікування вже давно перестало бути болючою і неприємною процедурою. Навпаки, пацієнти часто розслабляються та просто дрімають під час роботи лікаря-ендодонтиста.

Сучасний протокол лікування каналів проходить в два етапи:


  1. Знеболювання, ізоляція хворого зуба латексною хусткою - коффердамом, видалення пульпи (нерва), інструментальна та медикаментозна обробка каналів. Після чого в каналах на певний час, при необхідності, залишається лікарський препарат, а зуб закривається тимчасовою пломбою.

  2. Коли запальний процес стихає, лікар вилучає препарат і промиває канали дезінфікуючими розчинами, вимиваючи всі мікроби та залишки ліків. Коли канали стерильні, проводиться пломбування гарячою гутаперчею. Матеріал подається під тиском зі спеціального інструменту, та якісно заповнює собою навіть найменші відгалуження в каналах.

Чому після ендодонтичного лікування болить зуб. Автор: Андрій Колоша 1
Коли ендодонтичне лікування завершено, коронкову частину зуба відновлюють пломбою або ортопедичною конструкцією.

Біль після видалення нерва

Зазвичай, після першого етапу, коли пацієнт вже знаходиться з ліками в каналах, він може відчувати певний дискомфорт або біль ще деякий час, що є нормою.

Все пояснюється тим, що в процесі інструментальної обробки, пульпа в самому зубі видаляється, а продовження нерва знаходиться за межами верхівки зуба - в кістці. Пульпу з зуба відокремлюють від основного нерва, завдаючи неминучу травму тканин.
Такий біль має слабкий характер і з кожним днем стає менше. Після першого візиту лікар завжди попереджає про можливий дискомфорт та надає рекомендації щодо медикаментозного супроводу, в залежності від інтенсивності больових відчуттів

Біль після пломбування каналів

Існує поняття постпломбувального болю. Він має ті ж ознаки, що і після видалення нерва, але відновлення буде проходити довше. Нормою прийнято вважати термін до 2-3 тижнів.

Це пов'язано з тим, що зуб повертається в свій звичний функціональний режим після відновлення його анатомічної форми. Дискомфорт може виникнути в процесі прийому їжі або при сильному змиканні зубів - саме в ці моменти зуб отримує максимальне навантаження.
Найважливішим для пацієнта залишається стежити за тим щоб біль не збільшувався - це значить, що лікування пройшло успішно.

Як усунути біль після лікування?

По закінченню лікування зуба, ви завжди можете отримати рекомендації у свого лікаря. Як правило, в прийомі знеболюючих препаратів немає необхідності. Тим паче, не потрібно займатися самолікуванням - так можна тільки нашкодити собі.

Якщо дискомфорт і біль залишаються довше 3-х тижнів або починають збільшуватися - слід звернутися до вашого лікаря.

Будьте здорові!Автор: Андрій Колоша, лікар-ендодонтист "Порцелян Лук'янівка"

Чому після ендодонтичного лікування болить зуб. Автор: Андрій Колоша 2

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Лікування каналів під мікроскопом – це точне дослідження ураженого зуба для швидкого усунення джерела болю. Ця технологія дозволяє ефективно працювати зі складними випадками та відновлювати зуб після неякісної роботи.

Дізнатись більше про лікування