Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain

044 593-77-87
график работы
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Багато хто мріють про білосніжну усмішку, адже від природи вона дана не всім. Ми купуємо відбілюючі пасти та гелі, смужки для домашнього догляду, хтось проводить професійне відбілювання, заради бажаного результату.

Але давайте розберемо, від чого насправді залежить колір посмішки, чому пожовкли зуби з віком та як це змінити?


Натуральний колір зубів


Зубна емаль сама по собі майже прозора, та колір зуба, в основному, визначається дентином. Він може мати колір від світлого жовтого аж до темно-коричневого. Дентин просвічує через емаль і ми бачимо саме його відтінок, визначаючи як колір зубів.

Часто, можна помітити, що зуби набувають більш жовтий відтінок з віком. Цьому є пояснення. Вся справа в товщині та щільності емалі - у молодих людей цей шар, як правило, більш рівномірний, щільний і сильний. Дентин менш помітний і посмішка візуально має світлий відтінок.

У людей же середнього та старшого віку, з часом, відбуваються зміни в структурі і щільності тканин зуба. Емаль стирається, стоншується, покривається мікро-тріщинами. Змінюється і стан дентину, від чого зуби стають темнішими.

Крім описаних факторів, слід враховувати і те, як на колір впливає будова зуба. Ви напевно помічали, що зуб завжди буде темніше біля ясен та світліше до краю. Ріжучий край завжди напівпрозорий і пропускає світло. 


Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain 1


Колір зубів у дітей


Окремо варто розглянути природний колір зубів у дітей. Молочні зуби відрізняються від постійних будовою, товщиною стінок, коріння і в тому числі кольором. Здорові тимчасові зуби будуть мати білий, іноді з холодним відтінком колір.

У випадку з появою постійного прикусу у дітей, його жовтизну можна пояснити спадковістю. Зверніть увагу, що дуже часто форма та колір зубів дитини, буде дуже подібна до одного з батьків.


Причини, за якими зуби жовтіють


Крім природних факторів, що визначають колір посмішки, є і зовнішні. Вплинути на колір, в тому числі і пожовтіння, можуть наступні причини:  1. Перенесені хвороби під час вагітності - не всі знають, але формування зачатків зубів у плода починається ще в утробі матері. Тому деякі захворювання та їх лікування можуть впливати на стан зубів дитини після народження;

 2. Прийом деяких медичних препаратів - найчастіше, такими препаратами є антибіотики тетрациклінового ряду. Побічний ефект у вигляді жовтизни, від тривалого або неправильного прийому називають "тетрациклінові зуби";

 3. Наявність захворювань шлунково-кишкового тракту та внутрішніх органів - чимало системних захворювань впливають на здоров'я та зовнішній вигляд посмішки;

 4. Утворення зубного нальоту - в даному випадку, емаль не страждає на пряму, а лише покривається щільним шаром нальоту, який змінює колір. Однак, якщо наліт не прибрати, він твердне і може викликати карієс;

 5. Карієс та його ускладнення - каріозні процеси починаються зі стадії плями. Сірі або білі плями на емалі з часом прогресують, повністю змінюючи колір зуба до темно-коричневого або навіть чорного;

 6. Травми зубів - часто скарга полягає в різкому потемнінні одного зуба, частіше переднього. Це пов'язано з пошкодженням або загибеллю пульпи (нерва), через що всередині зуба утворюється гематома, яка забарвлює його тканини;

 7. Проведене ендодонтичне лікування - раніше білий зуб може стати жовтим і тьмяним в тому випадку, якщо лікар використовував застарілі пломбувальні матеріали або провів видалення пульпи не належним чином;

 8. Паління - жовта або коричнева емаль відразу видає завзятого курця. Смоли нікотину просочують структуру зубів та осідають на їх поверхні щільною плівкою, видалити яку не можна без допомоги гігієніста-стоматолога;

 9. Часте вживання фарбувальних напоїв - чай, кава, червоне вино, соки і кола містять барвники та пігменти, які впливають на колір зубів. Додайте до цього високу кислотність цих напоїв та її вплив на емаль - і отримаєте жовті зуби.


Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain 2


Як відбілити жовті зуби?


Якщо зуби завжди були жовтими або змінили колір з часом, буде природним бажання зробити їх світліше. Однак, будь-який вплив слід обговорити спочатку зі стоматологом. Важливо зрозуміти причину змін кольору, оцінити стан емалі і в залежності від цього, проводити подальші процедури.


Метод перший — професійна гігієна


Професійне чищення зубів в стоматології, може усунути відразу кілька причин пожовтіння емалі. Процедура проводиться для зняття зубного нальоту і очищення поверхні зубів та під'ясенного простору. Фахівці використовують комбіновані методи - ультразвукові коливання та повітряно-абразивний потік air flow. Таким чином, можна повернути усмішці її природний вигляд і колір.

Результат буває настільки разючим, що деякі пацієнти приймають гігієну за відбілювання, хоча гігієніст просто очищає поверхні зубів без втручання в їх структуру.


Метод другий — домашнє професійне відбілювання


Сьогодні існує велика кількість засобів відбілювання для самостійного використання. Однак, в цій статті ми розглядаємо тільки найбільш безпечні і перевірені, а саме - професійні методи.

Професійне домашнє відбілювання, передбачає використання гелю безпечної концентрації та індивідуальних кап на зубні ряди. Залежно від початкової ситуації в порожнині рота і побажань пацієнта - лікар призначає курс процедур для проведення вдома самостійно. Якщо слідувати рекомендаціям лікаря, відбілювання проходить без ускладнень і поступово надає видимий, тривалий результат.ФАКТ: жовті зуби від природи, найкраще піддаються відбілюванню. Складніше відбілити сірі або коричневі.Метод третій — клінічне відбілювання


Для тих, хто віддає перевагу результату тут і зараз, кращим вибором буде кабінетне відбілювання. Процедура проводиться за один сеанс, повністю під контролем лікаря. Відбілюючий гель на зубах, активують спеціальним апаратом (лампою холодного світла), за рахунок чого, відбілювання жовтих зубів відбувається швидше, ніж при домашньому методі. 


Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain 3


У перший тиждень після офісного відбілювання, важливо дотримуватися "білої" дієти - не вживати фарбувальні напої та їжу, утриматися від куріння. 


Як зберегти білизну посмішки та уникнути пожовтіння? 1. Регулярна гігієна вдома і у гігієніста. Важливо не дозволяти нальоту накопичуватися на зубах;

 2. Відмова від куріння - шкоди від цієї звички значно більше, ніж задоволення;

 3. Скоротити вживання газованих та фарбувальних напоїв, або хоча б їх вплив на емаль (пийте через соломинку). Якщо ви не можете відмовитися від чашки кави вранці, обов'язково добре прополощіть рота після;

 4. Профілактичні огляди у стоматолога кожні 6 місяців.

 5. Якщо у вас є системні захворювання - не займайтеся самолікуванням та проходьте регулярний чек-ап у свого лікаря.


Будьте здорові!

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Швидке професійне відбілювання у клініці за допомогою системи Beyond.

Дізнатись більше про лікування
Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain 4

Варіант, якщо у вас дуже чутлива емаль, але потрібно зробити відбілювання.

Дізнатись більше про лікування

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування
Чому жовтіють зуби та як це виправити - Porcelain 5

Професійний догляд за зубами дозволяє впоратися з проблемами, які в домашніх умовах вирішити неможливо. Навіть якщо у вас немає помітних відкладень зубного каменю, на емалі, на шийках зубів може бути стійкий наліт, пігментація, які неможливо видалити за допомогою зубної щітки та флосу. Не завжди ці утворення можна помітити самостійно, але вони можуть нашкодити емалі та пародонту.

Дізнатись більше про лікування

Чистка зубів ультразвуком застосовується для видалення затверділого нальоту (зубного каменю), а також як підготовка до інших професійних стоматологічних процедур. Ультразвукова хвиля дозволяє швидко видалити всі тверді відкладення, не травмуючи ясна та емаль, що не завжди вдається у разі механічного або хімічного чищення.

Дізнатись більше про лікування