Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 09:00-21:00
 • СБ: 09:00-17:00
 • НД: вихідний

Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський

ПОВЕРНУТЬСЯ ДО ПУБЛІКАЦІЙ

Видалення зубів мудрості часто стає складним випробуванням для пацієнта. Крім медичних особливостей видалення, це завжди і емоційне навантаження для пацієнта. Щоб процедура пройшла комфортно, безболісно і без хвилювань, стоматологи рекомендують медикаментозний сон (седацію).


Про всі переваги процедури розповідає лікар-куратор, хірург Олександр Маліновський.


Коли необхідне видалення зубів мудрості під наркозом?


Для проведення хірургічного втручання в медикаментозному сні є кілька основних показань: • дентофобія, панічний страх процедур

 • блювотний рефлекс у пацієнта

 • великий обсяг робіт, складність — видалення декількох зубів, атипове видалення ретинованих (непрорізаних) зубів

 • захворювання ЦНС

 • гіперактивні люди

 • особисте бажання пацієнта не знати, не бачити, не відчувати і не брати участь у цьому заході


Підготовка до процедури


Успіх операції залежить від якісної підготовки до неї. Визначити положення зуба у кістці, його коренів і спланувати механіку екстракції необхідно в 3-х проекціях, для чого проводиться комп'ютерна томографія (3D рентген).


Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський 1


Чому для хірургічного втручання недостатньо панорамного рентгену? Ортопантомограмма є 2D — плоским зображенням, де ми бачимо положення зуба і коренів лише в одній площині.

Для проведення процедур в медикаментозному сні, необхідно також врахувати всі особливості організму, для цього попередньо лікар направить вас на загальні аналізи.


В день операції: • Не можна приймати їжу і пити за 4 години до процедури

 • Заборонено водіння авто після процедури

 • Робочі зустрічі та будь-які завдання, що вимагають точних дій і ясного розуму, ми наполегливо рекомендуємо відкласти на наступний день.Введення в сон


Послуга медикаментозного сну дозволяє пацієнтові уникнути стресу і насолоджуватися снами під час операції.


Вже більше 10 років в клініці Porcelain ми використовуємо препарат Севоран (США) — газ, який пацієнт вдихає через маску. Через кілька подихів, пацієнт засинає, стан організму стабілізується — минає тривога і страх.


Медикаментозний сон повністю контролюється досвідченим анестезіологом. Обов'язково відслідковуються такі показники як: пульс, дихання, тиск, насичення крові киснем. Вся процедура проводиться в спеціальному хірургічному блоці, обладнаним необхідною апаратурою для наркозу і реанімації.


Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський 2


В особливо складних втручаннях, хірургу асистують два асистенти, кожен член команди відповідає за певну ділянку роботи, згідно протоколу.


Після закінчення видалення, пацієнта переводять в комфортну палату для відпочинку.


Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський 3


Газ Севоран виводиться з організму легенями в незмінному вигляді, тому пробудження після седації відбувається протягом наступних 15-30 хвилин. Можливі відчуття легкої сонливості, запаморочення і нудота, які швидко проходять.


Метод видалення


У 8-х зубів особлива система будови коренів. На тривалість і метод видалення впливає розташування зубів у верхній або нижній щелепі, а також чи закінчилося формування коренів цих зубів.
Після введення пацієнта в сон, проводиться місцеве знеболення області видалення. Ясна розсікають, забезпечуючи доступ до зуба, проводиться його видалення, потім хірург зашиває лунку.

Завдання хірурга провести видалення якомога швидше і найменш травматично. Це дозволяє знизити набряк після, і скоротити період відновлення.


Плазмоліфтінг при видаленні


У Porcelain, для досягнення найкращих результатів після складних видалень, а також імплантації зубів, ми використовуємо плазмоліфтінг.

Про плазмоліфтінг світ дізнався в 2004 році, і в першу чергу, як про косметологічну процедуру. Однак, методика виявилася корисною і в інших сферах медицини, особливо в хірургічній стоматології.


Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський 4


Метод полягає у використанні плазми крові пацієнта (аутоплазми), яка містить підвищену концентрацію тромбоцитів. Як відомо, тромбоцити мають антибактеріальні і відновлюванні властивості, а значить загоєння проходить швидше.


Забрану кров пацієнта поміщають у центрифугу, де апарат відокремлює плазму. Згусток потім поміщають в лунку видаленого зуба, що сприяє швидкій регенерації тканин на клітинному рівні.


Після видалення


У нормі, після процедури пацієнт може відчувати набряк і болісність місця видалення, підвищення температури в перші два дні, утруднене відкриття рота, а також незначну кровоточивість лунки. Однак, ризик виникнення ускладнень особливо високий саме в перші дні після процедури, тому правильний післяопераційний догляд дуже важливий.


Яких рекомендацій слід дотримуватися після видалення зуба мудрості? • Їжа — утримайтеся від прийому їжі в перші години після видалення. Перебуваючи під анестезією, не кусайте нечутливі місця (щоки, губи, язик). Не вживайте гарячу їжу і напої, виключіть з раціону гострі страви.

 • Спорт — в перші 10 днів відкладіть фізичні навантаження, не відвідуйте сауну, тренажерний зал, басейн. Не піддавайтеся тривалому перебуванні на сонці, не відвідуйте солярій.

 • Гігієна порожнини рота — якість і швидкість загоєння рани будуть залежати від вашої чистки зубів. У першу добу — уникайте інтенсивного полоскання порожнини рота для збереження згустку крові в рані. Робіть ротові ванночки із застосуванням антисептичного розчину. Чистіть зуби м'якою зубною щіткою. З другого дня і до моменту зняття швів ополіскуйте рота після кожного прийому їжі, не менше 3-х разів на день.

 • Медикаменти — в залежності від складності видалення, стоматолог може призначати медикаментозний супровід тривалістю до п'яти днів. Не забувайте приймати призначені препарати, і пам'ятайте, що курс антибіотиків не можна переривати.


На 7-10 день після операції, хірург-стоматолог проводить контрольний огляд і зняття швів.


Тепер ви знаєте особливості процедури. Не відкладайте видалення, приходьте в Porcelain!
Автор:

Як проходить видалення зубів мудрості під загальним наркозом Автор: Олександр Маліновський 5 Малиновський Олександр Володимирович
ортопедична стоматологія, хірургія, імплантологія.

ПОСЛУГИ З
СТАТТІ

Занурення в медикаментозний сон здійснюється за допомогою американського газу Севоран. В результаті досягається заспокоєння пацієнта, загальне розслаблення, стан легко переривається сну протягом всієї операції.

Дізнатись більше про лікування

На віртуальному прототипі голови пацієнта лікар тестує хід операції та визначає кращий метод її проведення.

Дізнатись більше про лікування

Час, коли ріжуться зуби мудрості, багато хто з нас згадує з тремтінням. Досвідчені хірурги «Порцелян» легко проводять видалення навіть найскладніших зубів. Безболісно та безпечно.

Дізнатись більше про лікування