Герметизація фісур

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Герметизація фісур

Записатися на прийом

Профілактична процедура, яка зменшує ризик появи карієсу.

Заглиблення в зубах (фісури) покривають спеціальним герметиком, який запобігає потраплянню туди їжі та, як наслідок, розвитку мікробів. Допомагає захистити жувальні зуби на 1,5-2 роки.

ЕТАПИ

01
Професійне чищення.

Зубна поверхня ретельно очищається від нальоту та бактерій, а потім висушується повітрям.

02
Промивання зуба від бактерій спеціальним розчином.
 1. Обробка фісури розчином ортофосфорної кислоти для адгезії герметика.
03
Нанесення герметика.

Фісури заповнюються рідким матеріалом.

04
Засвічування фотополімерною лампою.
 1. Закріплення (затвердіння герметика) за допомогою фотополімерної лампи та шліфування.
05
Покриття фтором.

Покриття фтором.

Герметизація фісур – це метод захисту зубів від карієсу, який полягає в заповненні борозенок та інших природних анатомічних заглиблень, розташованих на поверхнях молярів (жувальних зубів) і премолярів, спеціальними матеріалами – герметиками.

 

Завдання – створити бар’єр для бактерій, які спричиняють карієс, зменшити ймовірність скупчення залишків їжі, зміцнити емаль завдяки вмісту фтору в герметику.

Ефективність процедури в поєднанні з правильним доглядом і комплексною профілактикою захворювань порожнини рота може сягати 90 % і вище, що дозволяє знизити ймовірність каріозного ураження жувальних поверхонь зубів.

 

Що таке герметики?

 

Герметик (силант) – це матеріал, призначений для заповнення фісур зубів. Він здатний проникати навіть у найвужчі заглиблення до самого дна.

 

Існують різні види герметиків: цементні, композитні, фотополімеризувальні, а також компомери. Вони відрізняються складом, а також способом затвердіння – хімічним або за допомогою світла.

 

Сучасні герметики, які застосовуються в клініці Porcelain, біосумісні із тканинами зуба, щільні та білі, дозволяють зберегти естетику та контроль стану емалі під ними. Вони містять фтор, який може додатково захистити зубну поверхню.

Їх можна застосовувати для герметизації постійних зубів у дітей та у дорослих, оскільки вони не мають негативного впливу на обмінні процеси і сприяють мінералізації емалі.

Герметизація фісур: ціна в Києві на герметизацію зубів - Porcelain 1

 

Показання

 

Залежно від анатомічних особливостей визначаються показання для герметизації фісур зубів:

 • - воронкоподібні фісури – відкриті, з достатньою мінералізацією емалі, в яких майже не затримуються залишки їжі, оскільки ротова рідина їх вільно омиває, ризик карієсу мінімальний, тому герметизація зазвичай не рекомендується;
 • - конусоподібні – можливі затримки харчових залишків і мікроорганізмів, мінералізація може бути недостатньою, відразу після прорізування стоматолог може рекомендувати курс місцевого застосування мінераловмісних препаратів, а потім герметизацію;
 • - краплеподібні, поліпоподібні – погано мінералізовані поверхні, їжа може надовго затримуватися у заглибленнях, високий ризик каріозного ураження, необхідна герметизація або профілактичне пломбування.

 

Отже, герметизація фісур дітям і дорослим показана:

 

 1. 1. У дитячому віці – як профілактика каріозного ураження слабомінералізованих постійних зубів незабаром після прорізування.
 2. 2. У будь-якому віці – за наявності глибоких фісур молярів і премолярів, які важко очищаються під час традиційних гігієнічних процедур із використанням щітки і пасти.

 

Протипоказане запечатування фісур за наявності каріозних уражень.

 

 Герметизація – це абсолютно безболісна процедура, яка проводиться із дотриманням всіх необхідних етапів. Тільки за таких умов герметик буде повноцінно виконувати свої функції.

 

Як часто потрібно робити герметизацію фісур?

Зазвичай ефекту від процедури, яку провели для захисту від карієсу зубів, що недавно прорізалися, достатньо, щоб завершився процес мінералізації емалі.

Герметик, нанесений на поверхню, зберігається в незміненому вигляді до 2 років і довше. За необхідності герметизацію повторюють.

 

Вартість герметизації залежить від матеріалів, що використовуються, зубів, які потрібно обробити, та інших чинників. Ціна уточнюється після стоматологічного огляду, оцінки стану зубів і визначення показань.

 

Доглядати за зубами після обробки стає простіше. Регулярні огляди і професійне чищення – обов’язкові умови ефективної профілактики карієсу.

Особливості Porcelain

Герметизація фісур: ціна в Києві на герметизацію зубів - Porcelain 2

Зменшує ризик появи карієсу на 40-60 %.

У середньому займає 5-10 хвилин на зуб.

Безболісна процедура.

У майбутньому герметик стирається сам механічним способом.

ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ

Герметизація фісур: ціна в Києві на герметизацію зубів - Porcelain 4
Боровкова Ірина Володимирівна
дитячі лікарі, Лікарі-куратори, Загальна практика
Герметизація фісур: ціна в Києві на герметизацію зубів - Porcelain 5
Колякіна Аліна Олегівна
дитячі лікарі, Пародонтологи, Лікарі-куратори, Загальна практика

А ТЕПЕР ЦІНИ

Покриття герметиком молочного зуба (1 зуб)
530 грн
Покриття герметиком постійного зуба (1 зуб)
790 грн

Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ

Сьогодні матеріали для виготовлення пломб робляться з найдрібніших часточок – нанокомпозитів. Вони дозволяють передати всі властивості натурального зуба – прозорість, міцність, індивідуальні відтінки та візерунки емалі.

Дізнатись більше про лікування
Герметизація фісур: ціна в Києві на герметизацію зубів - Porcelain 6

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування

МІФИ І ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

 • 1. В якому віці рекомендують герметизація фісур?

  У молочному прикусі коли прорізалися перші молочні моляри (приблизно в 1,5 -2,5 року). У постійному прикусі коли прорізалися постійні моляри.

 • 2. Як надовго вистачає герметизації фісур?

  Залежно від індивідуальних звичок і харчових переваг. Герметик зберігається на поверхні зуба близько 4х років.

 • 3. Якщо фісури загерметизовані - значить карієсу ніколи не буде?

  Карієс може з'явиться і на інших поверхнях зуба (наприклад на бічних), тому так необхідна регулярна професійна та особиста гігієна, використання зубної нитки під час щоденної індивідуальної гігієни.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ

залишити заявку