Видалення зуба мудрості

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН, СР, ПТ, СБ: 9:00-16:00
  • ВТ, ЧТ: 12:00-19:00
  • НД: вихідний

Видалення зубів

Записатися на прийом

Комфортне рішення для «важких» зубів.

Час, коли ріжуться зуби мудрості, багато хто з нас згадує з тремтінням. Досвідчені хірурги «Порцелян» легко проводять видалення навіть найскладніших зубів. Безболісно та безпечно.

ЕТАПИ

01
Консультація та діагностика

Первинний огляд у стоматолога, рентгенологічне дослідження, за наявності показань – прийняття рішення про видалення зуба мудрості.

02
Підготовка.

Санація ротової порожнини, професійна чистка зубів.

03
Видалення.

Хірургічне втручання здійснюється під місцевою анестезією. У разі ускладненого доступу, ймовірного великого обсягу втручання або у разі одночасного видалення декількох зубів можливе застосування медикаментозного сну.

04
Накладання швів.

Після закінчення операції накладаються шви, даються рекомендації щодо догляду за лункою зуба, призначаються протизапальні, знеболювальні та антибактеріальні препарати.

05
Огляд та зняття швів.

Зняття швів на 7-10 день після операції, огляд і подальші рекомендації, спостереження протягом 2 тижнів.

Зубами мудрості називають восьмі в зубному ряду з двох боків на верхній і нижній щелепах, рахуючи від лінії між центральними різцями. Вони мають таку саму будову, як й інші багатокореневі зуби – моляри. Їх максимальна кількість у людини – 4. Закладаються вони після народження, а прорізуються зазвичай останніми, в 18-27 років і пізніше, тому їх і назвали «зубами мудрості».

 

Проте у процесі еволюції у зв’язку зі значними змінами в харчуванні та способі життя людини щелепи значно зменшилися в розмірах. У деяких людей це призвело до того, що останнім у ряду зубам мудрості просто нікуди прорізуватися та рости, тому вони так і не з’являються. Інший варіант – «вісімки» поступово відсувають сусідні, сьомі, зуби та все ж таки прорізуються, проте процес затягується на декілька років і часто супроводжується неприємними відчуттями – болем, набряком, порушеннями прикусу.

 

Видаляти чи не видаляти?

У світовій практиці поширено видалення зубів мудрості тільки-но вони прорізуються або ще знаходяться в яснах. Але потрібно пам’ятати, що видалення зубів мудрості – це складна хірургічна маніпуляція, яка може супроводжуватися певними труднощами. Тому наші стоматологи підходять до цього питання індивідуально і обговорюють можливі шляхи вирішення.

У тих випадках, коли восьмі зуби правильно розташовані, є здоровими та не викликають жодного хвилювання, їх вважають за краще зберегти. А приводом для їхнього видалення має бути певний стан.

 

Коли рекомендовано видалення зубів мудрості

 

  1. - Перікоронарит

Часто прорізування останніх постійних зубів супроводжується ускладненнями. Найпоширеніше з них – це запалення тканин, що оточують «вісімки». Під час росту і прорізування зуба на поверхні ясен виникає бугор зі слизовою оболонкою, так званим «капюшоном». Він постійно травмується, в цій зоні може розвиватися запальний процес, якому сприяє велика кількість бактерій у ротовій порожнині. Якщо під «капюшон» зуба мудрості потрапляють залишки їжі, то запалення може перейти в гнійну фазу, а це говорить про розвиток перікоронариту.

Водночас біль в області зуба різко посилюється, може розповсюджуватись в область скроні або вуха, хворобливі відчуття переходять на щоку, горло. Запалення може торкнутися прилеглих лімфовузлів, лицьових нервів і м’язів. Можуть з’явитися ознаки загальної інтоксикації – підвищена температура, головний біль, слабкість. Ясна набрякають, слизова оболонка червоніє, з-під «капюшона» під час натискання може витікати гній. У цьому випадку видалити зуб мудрості необхідно якомога швидше.

  1. - Карієс

Це наступна за частотою проблема. Восьмі зуби зазвичай тісно притиснуті до сьомих, міжзубні проміжки практично відсутні, а процедуру догляду ускладнено. Тому створюються сприятливі умови для каріозного ураження. Лікувати ці зуби досить складно. Тому діагностований карієс також нерідко стає причиною видалення зуба мудрості. Якщо немає якісної гігієни зубів мудрості, то відповідно сусідні зуби регулярно залишаються недостатньо очищеними, а це передумова до розвитку карієсу на сусідніх зубах. Видалення 8 зуба допомагає вирішити цю проблему.

  1. - Скупченість зубів і порушення прикусу

Оскільки місця для «вісімок» часто недостатньо, то вони рухають сусідні корінні зуби до центру, через що зміщуються й інші зуби. Змінюється їхнє розташування відносно один одного, що призводить до порушення прикусу, що вимагає ортодонтичного лікування.

Крім тиску на сусідні зуби, ріст восьмих зубів може стати джерелом постійних ниючих, давлячих, а періодично і стріляючих болів.

Тоді лікар може прийняти рішення, наскільки є необхідним видалення вісімок. Щоб остаточно переконатися в неправильному рості зуба, роблять панорамний знімок, а також, якщо є можливість, – КТ (комп’ютерну томографію)

  1. - Утворення кісти нижньої щелепи

Іноді під час зростання восьмого зуба, в щелепі утворюється кіста. Її існування може бути безсимптомним, і тоді її виявляють випадково під час рентгенологічного дослідження. Водночас її ріст часто супроводжується болем. Якщо в порожнині кісти накопичується рідина, то може з’явитися інфекція, що у результаті призводить до нагноєння та розвитку флюсу. Тоді зуб мудрості однозначно видаляється.

  1. - Хронічна травма щоки та слизової

Коли зуб росте в бік щоки, вона може травмуватися гострими краями або під час жування. У деяких випадках це призводить до формування незагойної ранки або розвитку рубцевої тканини. Можуть виникати й інші зміни слизової порожнини рота, які потребують лікування.

  1. - Ретенція або дистопія

Ретенція – це стан, коли зуб так і не прорізався і повністю знаходиться під яснами. Це призводить до постійних болів, тиску на тканини, набряку ясен. Ретеновані зуби можна виявити під час рентгенографії. Залежно від клінічної ситуації приймається рішення про їх видалення.

Дистопія – нахил зуба та інші варіанти його неправильного розташування. Такий стан може стати причиною всіх наведених вище ускладнень, тому є показанням до операції з видалення «вісімки».

 

Як видаляють зуби мудрості

Якщо є показання, то пацієнту призначають планову операцію з видалення зуба мудрості, до якої ретельно готуються. Це дозволяє уникнути ускладнень і неприємних сюрпризів.

Видалення зуба мудрості в Києві проводять у стоматологічних клініках, які оснащені необхідним діагностичним і лікувальним обладнанням, а лікарі мають відповідну кваліфікацію. Це повноцінне хірургічне втручання, яке нерідко ускладнюється неправильним розташуванням зуба, сплетінням коренів, близьким розташуванням сусідніх зубів, травматичністю операції для м’яких тканин.

 

Вартість видалення зуба мудрості залежить від обсягу операції, передопераційної підготовки, виду анестезії. Вартість може збільшитися, якщо знадобилося атипове видалення зуба або застосовувалися методи з відновлення дефекту кісткової тканини.

 

Ускладнення після видалення зуба мудрості:

  • - кровотеча;
  • - альвеоліт;
  • - синдром сухої лунки – відсутність згустку крові, який захищає кістку і нерви після видалення зуба;
  • - перфорація (прокол) верхньощелепної пазухи;
  • - ушкодження нерва.
  •  

Що робити після операції

У перші 24 години після хірургічного втручання не можна курити, вживати гостру, гарячу і холодну їжу, алкоголь. Не рекомендується відвідування спортзал, лазню, сауну, басейн. Необхідно дотримуватися всіх рекомендацій лікаря. Крім того, потрібно тимчасово припинити інтенсивні полоскання, чищення зубів, щоб не зруйнувати кров’яний згусток у лунці.

Після загоєння ранки та зняття швів достатньо ретельного догляду за порожниною рота і профілактичних оглядів 2 рази на рік для професійного чищення, зняття зубних відкладень і раннього виявлення стоматологічних захворювань.

Особливості Porcelain

Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 1

Ретельна підготовка дозволяє провести видалення швидко і якомога менше тримати надріз відкритим. Це сприяє швидкому відновленню тканин і меншій набряклості.

Видаленням зубів займаються тільки досвідчені лікарі-хірурги. У складних випадках операція видалення зубів не має єдиної техніки. Саме досвід і знання хірурга дозволяють приймати правильні рішення в різних ситуаціях.

Наші лікарі можуть видалити відразу навіть усі чотири зуби мудрості, поки ви будете спати. Лікування уві сні ми також радимо людям, які відчувають непереборний страх перед лікуванням, панічний страх стоматологічного крісла та інструментів.

ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ

Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 2

Країна навчання: Німеччина

Воронін Максим Валерійович
Лікарі-Куратори, Імплантологи, Хірурги, Загальна практика
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 3

Країна навчання: Угорщина

Павленко Ярослав Ігорович
Лікарі-Куратори, Імплантологи, Хірурги, Загальна практика
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 4

Країна навчання: Чехія

Базик Станіслав Іванович
Лікарі-Куратори, Імплантологи, Хірурги, Загальна практика
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 5
Маліновський Олександр Володимирович
Лікарі-Куратори, Імплантологи, Хірурги, Загальна практика
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 6
Лічман Денис Валерійович
Лікарі-Куратори, Пародонтологи, Хірурги, Загальна практика
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 7
Стеценко Тарас Олександрович
Лікарі-куратори, Хірурги, Загальна практика, дитячі лікарі

А ТЕПЕР ЦІНИ

Видалення зуба мудрості
6270 грн
Видалення постійного зуба - від
4240 грн

Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ

Дитину занурюють не у повноцінний наркоз, а у початкову фазу (седацію). Її центральна нервова система не відключається, вона сама дихає, рухається та легко прокидається, як під час звичайного сну.

Дізнатись більше про лікування
Видалення зуба мудрості: ціна в Києві - клініка Porcelain 8

Наразі стоматологічні клініки прагнуть того, щоб лікування було не тільки ефективним і безпечним, а й комфортним для пацієнта.

Сучасні методики анестезії можуть забезпечити повне знеболювання, але іноді не справляються зі страхом перед лікуванням або видаленням зубів. Лікування зубів із седацією – це комфортне рішення таких питань.

Дізнатись більше про лікування

Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.

Дізнатись більше про лікування

МІФИ І ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

  • 1. У чому різниця між звичайним і атиповим видаленням?

    Атипове видалення проводитися коли використання стандартних інструментів недостатньо.

  • 2. Чи необхідно приймати медикаменти після видалення?

    Після видалення зубів мудрості призначається медикаментозна терапія з використанням антибіотиків, протизапальних і знеболюючих препаратів.

  • 3. Чи можна видалити відразу всі 4 зуба мудрості або краще видаляти їх по одному?

    Краще видалити відразу 4 зуба під медикаментозним сном. Це легше психологічно і не потрібно буде приймати медикаменти після кожного разу.

  • 4. Які рекомендації після видалення зубів мудрості?

    Крім медикаментозної терапії, на певний час (до тижня) доведеться обмежити себе від занять спортом, перельотів і вживання грубої їжі.

  • 5. Для чого застосовується плазмоліфтінг при видаленні зуба мудрості?

    Використання плазмоліфтінга при видаленні дозволяє прискорити регенеративні механізми організму, а внаслідок прискорити загоєння.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ

залишити заявку