Фторування зубів

044 593-77-87
Графік роботи
  • ПН-ПТ: 9:00-17:00
  • СБ: 10:00-16:00
  • НД: вихідний

Фторування зубів

Записатися на прийом

Фторування зубів – це надійний, швидкий і безболісний метод попередження карієсу, а також лікування його на стадії плями.

Ураження зубів карієсом вважається одним із маркерів загального стану здоров'я дитини. Поширеність каріозного ураження в дітей досить висока і становить від 72 до 94%. Тому профілактика карієсу як і раніше залишається однією з головних задач стоматології. 

ЕТАПИ

01
Підготовка.

Для визначення ділянок демінералізації та початкового карієсу зуби підсушують, а потім наносять на їхню поверхню спеціальний розчин, який дозволяє виявити каріозні плями й дефекти емалі.

Для обробки зубів перед фторуванням їх спочатку промивають водою, потім підсушують повітрям.

Зуби рясно змочують рідиною, надлишки якої видаляють сухим тампоном.

02
Покриття.

На виявлені змінені ділянки наносять фторовмісне покриття з кальцієм, яке забезпечує захист і проникнення мінералів углиб емалі.

Якщо використовується гель, то він наноситься за допомогою капи, яка попереджає проковтування засобу й підвищує ефективність. У дитячих кабінетах наших клінік найчастіше застосовується APF gel, який підходить для фторування зубів у дітей від 3 років. Залежно від віку добирається час дії препарату – від 1 до 4 хвилин.

Ефективність використання фторовмісних препаратів обумовлена дією фтору на всі ланки патологічних змін при карієсі. Особливо важливим є його вплив на швидкість мінералізації емалі, оскільки саме її порушення, тобто демінералізація, стає одним із пускових механізмів захворювання.

 

Фторовмісний розчин при нанесенні на емаль під дією активатора створює лужне середовище, за рахунок чого прискорюється її ремінералізація. Що вища концентрація іонів фтору, то швидше йде цей процес. Окрім того, зуб отримує додатковий захист від втрат кальцію, який може тривати від 6 місяців до 2 років після обробки. Також емаль відновлює свою прозорість, що сприяє усуненню крейдяних плям (початкових проявів карієсу).

 

Додатково препарати, які використовуються для фторування зубів, можуть справляти бактерицидний ефект, а також зменшують чутливість емалі до різних подразників – як холодних, так і гарячих.

 

Для місцевого застосування використовуються різні лікарські форми фторовмісних препаратів – розчини, гелі, пасти, лаки. Вони можуть відрізнятися за тривалістю і кратністю застосування, концентрацією активного фтору й іншими характеристиками. Найбільш ефективним вважається глибоке фторування, у тому числі молочних зубів.

 

 Фторування зубів в Києві: ціна покриття зубів фторлаком дітям і дорослим | Porcelain 1

 

Показання до фторування зубів

 

Метод фторування зубів застосовується для:

  • - профілактики карієсу тимчасових (молочних) і постійних зубів,
  • - герметизації фісур із ефектом глибокої мінералізації,
  • - лікування початкового карієсу на стадії плями,
  • - профілактики й лікування некаріозних уражень емалі, наприклад, при неправильному чищенні зубів або травмах,
  • - лікування гіперчутливості емалі зубів,
  • - профілактики вторинного карієсу, оскільки навіть новітні пломбувальні матеріали не завжди можуть забезпечити повну герметизацію каріозної порожнини,
  • профілактики карієсу до й після використання ортодонтичних конструкцій.

 

Обробка твердих тканин зуба методом фторування проводиться після професійної гігієни й оцінки стану емалі.

 

За необхідності процедуру потрібно повторити через 2 тижні, а потім щорічно або двічі на рік. 

Після процедури не можна їсти й пити протягом 30-60 хвилин, також не рекомендується чистити зуби. Контрольні огляди проводяться мінімум 2 рази на рік.

Вартість фторування залежить від того, обробляються одна чи обидві щелепи, стану зубів, а також від використовуваного препарату. Усі ці питання обговорюються з лікарем після огляду.

Особливості Porcelain

У разі значних зубних відкладень або великих дефектів емалі в дорослих у Porcelain застосовується Cervitec® F у формі лаку. Він не тільки захищає від карієсу й підвищеної чутливості зубів, але й має антимікробну дію.

А ТЕПЕР ЦІНИ

1 щелепа
440 грн
2 щелепи
880 грн

Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ

Навіть якщо ви чистите зуби вранці та ввечері, на них утворюється наліт, який можна зняти тільки за допомогою професійного чищення спеціальними розчинами. Важливо пам’ятати, що кожні 6 місяців гігієну необхідно повторювати.

Дізнатись більше про лікування
 Фторування зубів в Києві: ціна покриття зубів фторлаком дітям і дорослим | Porcelain 2

Професійний догляд за зубами дозволяє впоратися з проблемами, які в домашніх умовах вирішити неможливо. Навіть якщо у вас немає помітних відкладень зубного каменю, на емалі, на шийках зубів може бути стійкий наліт, пігментація, які неможливо видалити за допомогою зубної щітки та флосу. Не завжди ці утворення можна помітити самостійно, але вони можуть нашкодити емалі та пародонту.

Дізнатись більше про лікування

Чистка зубів ультразвуком застосовується для видалення затверділого нальоту (зубного каменю), а також як підготовка до інших професійних стоматологічних процедур. Ультразвукова хвиля дозволяє швидко видалити всі тверді відкладення, не травмуючи ясна та емаль, що не завжди вдається у разі механічного або хімічного чищення.

Дізнатись більше про лікування

ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ

залишити заявку