Капи

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Капи для вирівнювання зубів

Записатися на прийом

Вирівнювання зубів без брекетів

Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).

ЕТАПИ

01
Консультація та діагностика

Першим етапом будь-якого ортодонтичного лікування є огляд, діагностика та санація ротової порожнини. Карієс і хвороби ясен потрібно пролікувати, і лише потім можна встановлювати капи. Також пацієнтові проводять професійне чищення зубів.

02
Зняття зліпку

Лікар-ортодонт оцінює показання до виготовлення кап і робить зліпок зубів. Для цього виготовляються робочі гіпсові моделі або віртуальні 3D-моделі.

03
Узгодження плану

За зліпками, рентгенівськими знімками та фотографіями пацієнта проводиться аналіз і складається план лікування. Кінцевий результат візуалізується за допомогою комп’ютерної обробки й узгоджується з пацієнтом.

04
Виготовлення кап

Лікування розбивають на проміжні результати, так звані комп’ютерні сетапи, з яких за допомогою 3D-друку виготовляється індивідуальний набір твердих моделей. Саме вони є основою для формування низки елайнерів у потрібній кількості.

05
Вирівнювання зубів

У процесі корекції лікар контролює ступінь змін, етапи лікування та змінює капи.

Капа для зубів — це знімна конструкція, яка використовується для поступового й послідовного переміщення зубів із метою вирівнювання. Їхнє основне призначення — формування прикусу, максимально близького до фізіологічного. Це важливо, тому що будь-які порушення, пов’язані з положенням верхнього й нижнього зубних рядів відносно один одного, можуть стати причиною підвищеного стирання, зменшення їхнього терміну служби, небажаних змін овалу обличчя, головного болю та інших патологічних явищ.

 

Капи виготовляють індивідуально зі спеціального прозорого матеріалу за зліпками або сканами зубів пацієнта. Вони дуже тонкі, щільно прилягають до зубних рядів, спричинюють менший дискомфорт, ніж брекети, під час використання та догляду.

 

Капи для вирівнювання зубів зазвичай рекомендуються підліткам із 14 років, але іноді таке лікування можуть призначати й раніше — з 12 років. Їх слід носити 20–22 години на добу, а зміни можна помітити вже через 1–2 місяці.

Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 1

 

Показання до застосування кап:

 1. Треми (відсутність контакту між бічними поверхнями зубів) і діастеми (проміжок понад 1,5 мм між передніми зубами). Такі дефекти можуть не турбувати пацієнта, тому він не завжди звертається за допомогою.  Однак вони сприяють розхитуванню зубів, нерівномірному навантаженню, підвищують ризик розвитку карієсу, захворювань ясен і подальшого порушення прикусу, тому потребують виправлення. Рішення про необхідність корекції приймає лікар.
 2.  
 3. Різні повороти або скручуваність передньої групи зубів. Найчастіше виникають через те, що для правильного положення зубам бракує місця. Тоді капи сприяють тому, щоб зуби змістилися в правильному положенні.
 4.  
 5. Помірна інтрузія передніх зубів. Це явище занурення зуба в лунку, яке ще називають вбитим вивихом. Причиною може бути падіння або удар по різцевій частини зуба.
 6.  
 7. Перехресний прикус невеликого ступеня. Патологія може бути пов’язана як із вродженими, так і набутими причинами, включно з карієсом, важким періодонтитом, порушеннями прорізування зубів. Водночас нижній і верхній зубні ряди перехрещуються. Виявляється асиметрією обличчя, постійним прикушуванням слизової, схильністю до стирання зубів.
 8.  
 9. Продовження лікування за допомогою брекет-систем. Виробники постійно вдосконалюють системи елайнерів, але важкі порушення прикусу, скручуваність зубів, переміщення або інтрузії понад 2 мм вимагають складнішого тривалого лікування. Зазвичай його починають з установлення брекетів. Капи в цьому разі використовуються на фінальному етапі.

 

Є й певні протипоказання для використання елайнерів. Серед них важкі хвороби внутрішніх органів і нервової системи, психічні розлади, гостра стадія пародонтозу та інших захворювань порожнини рота, аномалії розвитку щелеп, зуби, що не прорізалися.

 

Елайнери застосовуються в тих випадках, коли брекети не показані, наприклад за потреби перемістити лише 1–2 зуби або за їх надмірної рухливості, коли брекети завдають занадто великого тиску.

 

Сучасні технології виготовлення елайнерів передбачають цифрове моделювання та високоточний комп’ютерний друк, що практично виключає можливі помилки. Лікування проходить під контролем лікаря-ортодонта, який використовує для цього спеціальне програмне забезпечення. Побачити результат можна ще до початку корекції за допомогою програм комп’ютерної візуалізації.

 

Вартість кап залежить від того, наскільки серйозні порушення потрібно виправляти, кількості елайнерів на курс і компанії-виробника.

Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 2

 

Види кап

Елайнери можуть відрізнятися за матеріалом, методом виготовлення та іншими характеристиками. Капи для виправлення прикусу можуть бути:

 • Стандартними. Вони випускаються за певним шаблоном і готові до застосування. Їх перевагою є невисока ціна, але й результат можна отримати тільки за мінімальних порушень прикусу. У професійній стоматології їх не використовують.
 • Індивідуальними. Найбільш ефективні, виготовляються за зліпками або 3D-моделлю щелепи для кожного пацієнта. Змінюються залежно від клінічної ситуації кожні два тижні до досягнення потрібного результату.

 

Догляд за капами

Перед установленням кап пацієнт отримує всі рекомендації з догляду. Елайнери досить щодня промивати проточною водою та очищати зубною щіткою. Потрібно стежити за температурою води, бо капи можуть деформуватися під впливом високої температури. Навіть якщо немає видимих забруднень, чищення обов’язкове. У разі порушення цього правила на поверхні можуть накопичуватися мікроби, що підвищує ризик розвитку карієсу. Також втрачається естетичний вигляд кап.

Зуби потрібно чистити у звичайний спосіб, бажано після кожного вживання їжі. Також рекомендується використовувати зубну нитку. Емаль під час використання кап не пошкоджується та не стирається. Професійне чищення проводиться один раз на 3–6 місяців.

 

Термін лікування

Переміщення зубів, навіть незначне — це дуже повільний процес, тому лікування за допомогою ортодонтичних кап досить тривале. Мінімальний термін — це 4–6 місяців, у разі складніших порушень може досягати 2,5 року. Для прискорення змін можливе поетапне лікування, коли спочатку призначають брекет-системи, а потім елайнери.

Іноді достатньо 1–2 місяців, щоб за регулярного використання помітити перші результати.

 

Вартість лікування

Вартість кап залежить від матеріалу та кількості елайнерів, потрібних на курс лікування. Навіть якщо пацієнт знаходиться в Києві або іншому місті України, для нього виготовляються оригінальні капи типу системи Інвізілайн за індивідуальним замовленням у США. З одного боку, це гарантує якість, а з іншого — робить цей метод лікування дорогим.

Особливості Porcelain

Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 3
 • Зубну капу можна легко зняти перед прийомом їжі чи для чищення зубів, вона практично непомітна.
 • Елайнери — це один із найестетичніших ортодонтичних методів, який передбачає мінімальне втручання в життя пацієнта й допомагає досягти результату — ідеальної посмішки.
 • Знімні апарати виготовляються з прозорих гіпоалергенних матеріалів, не травмують емаль, комфортні (не подразнюють слизову оболонку ротової порожнини) та гігієнічні.
 • Капи не змінюють дикцію та овал обличчя, їх застосування поєднують з іншими видами лікування.
 • Заміну проводять швидко й легко, відразу виготовляють весь набір, залежно від плану лікування.
 • Низку кап на весь курс лікування виготовляють за 2–3 тижні.

ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ

Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 5

Країна навчання: Японія

Прощин Наталія Іванівна
Ортодонти
Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 6

Країна навчання: Туреччина

Фурман Вікторія Сергіївна
Ортодонти
Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 7

Країна навчання: Італія

Мазур Олена Сергіївна
Ортодонти

А ТЕПЕР ЦІНИ

Консультація ортодонта
760 грн
Капи для вирівнювання зубів від
4850 грн

Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ

Час, коли ріжуться зуби мудрості, багато хто з нас згадує з тремтінням. Досвідчені хірурги «Порцелян» легко проводять видалення навіть найскладніших зубів. Безболісно та безпечно.

Дізнатись більше про лікування
Капа для зубів: капи для вирівнювання зубів в клініці Porcelain 8

Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.

Дізнатись більше про лікування

Капи Invisalign — це прозорі та дуже тонкі знімні коригуючі зубні апарати, які називають також елайнерами або капами. Такий метод вирівнювання зубів був запропонований у 1999 році американською компанією Align Technologies.

Дізнатись більше про лікування

МІФИ І ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

 • 1. Чи працюєте ви з американською системою "Invisalign"?

  Так! Система успішно застосовується в нашій клініці. Також наші лікарі-ортодонти ліцензовані компанією-виробником.

 • 2. Що краще брекети або капи?

  Капи можливо використовувати при порівняно невеликих викривленнях, при масштабних переміщеннях без брекетів не обійтися.

 • 3. У чому відмінність "Invisalign" від звичайних кап?

  На відміну від більш дешевих кап для вирівнювання зубів, які виготовляються в зуботехнічних лабораторіях, капи Invisalign розроблені та виготовлені в США. Відмітна особливість - використання запатентованого матеріалу SmartTrack.
  Ваше лікування складається з набору майже непомітних, знімних елайнеров, які ви будете міняти один раз в 2 тижні. Кожен елайнер (капа) виготовлена ​​індивідуально для ваших зубів. Разом зі зміною елайнеров ваші зуби будуть теж змінювати своє положення, крок за кроком щотижня і так до того моменту, коли приймуть фінальне положення, яке буде визначено вашим лікарем.

 • 4. Чи можна використовувати "Invisalign" дітям?

  Технічно-це можливо, але потрібно розуміти, що ця система на відміну від брекетів заснована на відповідальності самого пацієнта перед самим собою. Будь який день пропуску в носінні капп є неприйнятним, тому дітям найчастіше рекомендується лікування за допомогою брекет-системи. Сама ж система "Invisalign" підходить дітям з 12 років.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ

залишити заявку