Дієвий метод лікування захворювань ясен – гінгівіту та пародонтиту.
Кюретаж пародонтальних кишень проводять для видалення зубного каменю, нальоту та патологічно змінених м’яких тканин під яснами, які неможливо видалити під час чищення.
Згладжування поверхні коренів зубів сприяє закріпленню ясен до поверхні та зменшенню глибини кишень.
ЕТАПИ
Кюретаж в стоматології застосовується як один із методів хірургічного лікування пародонтиту.
Пародонтит – це запальне захворювання тканин, що оточують зуб і утримують його в кістковій тканині. Незважаючи на розвиток профілактичного напрямку в стоматології, його поширеність після 35-40 років досягає майже 100%, серед яких випадків із тяжким перебігом десь 20-40%.
На розвиток запалення в тканинах пародонта впливають безліч факторів, серед яких недостатня гігієна порожнини рота, гострі краї пломб, дефіцит вітамінів, нераціональне харчування, паління, професійні шкідливості та несприятливі умови навколишнього середовища, стреси і спадкова схильність, відсутність правильно відновлених контактних пунктів між зубами.
Найбільш важливим фактором є дія мікробного фактора, зубні відкладення і початкова стадія запалення ясен без відповідного лікування. Додатковою умовою для розвитку пародонтиту може бути порушення кровообігу, а також різні порушення функцій зубощелепної системи.
Пародонтит може бути гострим і хронічним, локальним і генералізованим. Також розрізняють легку, середню і важку ступінь захворювання.
Найбільш поширені симптоми хвороби – свербіж, кровоточивість, підвищена чутливість і рихлість ясен, дискомфорт під час пережовування їжі, біль. На більш пізніх стадіях оголюються і стають чутливими шийки зубів, з’являється рухливість і розхитування зубів. У запущених випадках пародонтит може закінчитися втратою одного або декількох зубів.
Лікування залежить від ступеня вираженості процесу і включає нехірургічні та хірургічні методи.
При цьому дуже важливим є якісний і регулярний домашній догляд.
Показання та протипоказання
Хірургічні методи, в тому числі кюретаж ясен, застосовуються за хронічного пародонтиту середньоважкого та важкого ступеня, коли потрібне чищення глибоких кишень ясен.
Кюретаж ясен може бути відкритого і закритого типу.
Його мета – повноцінне очищення пародонтальної кишені від патологічного вмісту. Видаляються грануляції, під’ясеневий зубний камінь, уражений цемент, скупчення мікроорганізмів (під’ясеневих бляшок).
Закритий кюретаж проводиться за необхідності чищення пародонтальних кишень глибиною до 4-5 мм. Це класичний метод, однак він не завжди дозволяє повністю видалити під’ясеневі зубні відкладення, зруйнований цемент кореня зуба або розростання слизової, оскільки хірург не має достатнього огляду операційного поля.
Відкритий кюретаж – це різновид під’ясеневого кюретажу, який дозволяє отримати чисту різану рану на внутрішній поверхні ясенної стінки пародонтальної кишені, що полегшує її загоєння і подальше рубцювання кишені.
Протипоказання до закритого кюретажу пародонтальних кишень:
- - гостре запалення в зоні операції,
- - абсцес,
- - занадто тонкі стінки кишені,
- - глибина кишень більше 5 мм,
- - значна рухливість зуба,
- - аномальне розташування зубів,
- - гострі інфекції, важкі супутні захворювання.
Догляд після процедури
Після процедури можливі кровоточивість і набряк, які зазвичай самостійно проходять протягом доби. Щоб зменшити ці прояви, прикладають лід до щоки протягом 2-3 годин після операції на з перервами по 15 хвилин.
Лікар може призначити знеболюючі препарати і антибіотики для попередження розвитку інфекції. Також необхідно багато пити.
Протягом декількох днів після кюретажу рекомендується м’яка їжа комфортної температури, рекомендується уникати паління, алкоголю, а також важких фізичних навантажень.
Чистити зуби потрібно акуратно, не зачіпаючи область рани, полоскати рот теплою водою після кожного вживання їжі. Шви зазвичай знімають на 7-14 день. Після – обов’язковий контрольний огляд лікаря, а також навчання навичкам індивідуальної домашньої гігієни.
Кюретаж – це ефективний хірургічний метод, який дозволяє зупинити прогресування пародонтиту і врятувати зуби.
Особливості Porcelain
Наші пародонтологи проводять комплекс процедур, спрямованих на зменшення запалення ясен. Це дозволяє зупинити процес руйнування кістки у разі пародонтиту.
Чіткий контроль із боку лікаря – ми фіксуємо статус ясен і відстежуємо динаміку змін.
ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ
А ТЕПЕР ЦІНИ
Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
Наразі стоматологічні клініки прагнуть того, щоб лікування було не тільки ефективним і безпечним, а й комфортним для пацієнта.
Сучасні методики анестезії можуть забезпечити повне знеболювання, але іноді не справляються зі страхом перед лікуванням або видаленням зубів. Лікування зубів із седацією – це комфортне рішення таких питань.
Регулярне чищення зубів є обов’язковою процедурою для дітей, яка допомагає прибрати наліт і уникнути серйозних захворювань ротової порожнини.
МІФИ І ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ
-
1. Скільки разів мені доведеться робити кюретаж?
Кюретаж - ця процедура в більшій кількості випадків є одноразовою, все залежить від глибини пародонтологічних кишень.
-
2. Яка різниця між відкритим та закритим кюретажем?
Відкритий кюретаж відрізняється від закритого тільки тим що під час його проведення відшаровуються ясеневий клапоть задля досягнення більшої ефективності.
-
3. Скільки часу триває кюретаж?
Тривалість процедури кюретаж залежить від складності ситуації (глибини кишень) та кількості залучених до запального процесу зубів. В середньому процедура триває від 30 хвилин до 1.5 години.
-
4. Чи зможу я посміхатись та працювати на наступний день? Яку їжу можна вживати ? Скільки часу заживають ясна після кюретажу?
На наступний день після проведення процедури (закритий кюретаж) пацієнт не відчуває жодних неприємних відчуттів. Після закритого кюретажу перших 3 дні не можна вживати суху, тверду їжу (сухарі, чіпси, горішки). На наступний день після відкритого кюретажу пацієнт може відчувати дискомфорт у яснах від накладених швів, самі ж ясна зазвичай не турбують. Небажане потрапляння травмуючої, твердої їжі на прооперовані ділянки. Лікар після втручання призначає певні гігієнічні засоби (м’яка щітка, зубна паста з антисептиком , розчин для полоскання). Ясна загоюються на 7-10 день після процедури.
-
5. Чи можливий медикаментозний супровід?
Медикаментозний супровід можливий при проведенні будь якої вище перерахованої процедури.
ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ
АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ