Вектор-терапія

044 593-77-87
Графік роботи
 • ПН-ПТ: 9:00-17:00
 • СБ: 10:00-16:00
 • НД: вихідний

Вектор-терапія

Записатися на прийом

Вектор-терапія – це більш глибоке чищення, ніж зняття каменів і нальоту.

Пародонт – це цілий комплекс тканин, що оточує кожен зуб. Складається із зв’язки, ясен, цементу зуба, періодонта та альвеолярних відростків. Його основна роль – фіксувати та утримувати зуб у кістковій лунці. Крім того, він забезпечує кровопостачання за рахунок великої кількості кровоносних і лімфатичних судин, містить багато нервових рецепторів, дозволяє рівномірно розподіляти жувальне навантаження по всьому зубному ряду та захищає від інфекцій.

 

Хвороби пародонта

Лікарі-пародонтологи займаються діагностикою, лікуванням і профілактикою хвороб пародонта, серед яких найчастіше зустрічаються запальні захворювання – пародонтити, а також дистрофічні процеси (пародонтоз).

Розвиток хронічного запалення супроводжується руйнуванням навколозубних тканин, що може призвести до втрати зубів. За статистикою, найчастіше пародонтити діагностують у вагітних і пацієнтів із цукровим діабетом.

 

Тяжкість пародонтиту визначається:

 • - глибиною пародонтальної кишені;
 • - ступенем зменшення кісткової тканини;
 • - рухливістю зубів.

 

У перебігу захворювання розрізняють кілька стадій, а його наслідки не обмежуються ротовою порожниною. Можливі порушення в роботі травної системи, знижується імунітет, виникають серцево-судинні захворювання, страждає психоемоційна сфера.

 

Основні симптоми пародонтиту: кровоточивість, неприємний запах із рота, підвищена рухливість зубів, запалення ясен, зниження їх рівня та видовження шийки зуба, що спричиняє естетичні проблеми.

 

Основна причина розвитку запальних процесів – це незадовільна гігієна і скупчення хвороботворних мікроорганізмів на підясенній поверхні кореня зуба. Живильним середовищем для них є залишки їжі. Під час розпаду бактерій, що утворюють біоплівку, виділяється велика кількість токсинів, які запускають імунні реакції та руйнують пародонт. Тому основна тактика профілактики пародонтиту і перша стадія терапії – це професійна гігієна. Лікування потрібно починати якомога раніше, і основна його мета – це видалення з поверхні зубних відкладень, бактерій, збудників інфекції та відновлення зубоясенного прикріплення.

 

Лікування захворювань пародонта

Сучасне лікування пародонтиту та пародонтозу на початковій стадії передбачає відмову від оперативного втручання на користь консервативних методів очищення приясенних кишень за допомогою ультразвукових та інших апаратних методик.

 

Вектор-терапія – це найщадніший метод, в основі якого лежить вплив ультразвуку та спеціальної суспензії гідроксиапатиту кальцію, яка підвищує ефективність очищення кореня, а пародонтальна кишеня інтенсивно обробляється та промивається.

Векторне чищення зубів як перший етап лікування дозволяє позбутися під’ясенних і над’ясенних зубних відкладень, впоратися із запаленням м’яких тканин і відполірувати поверхню кореня.

У нашій клініці використовується вдосконалена система Вектор (апарат Vector виробництва Dürr Dental, Німеччина). 

ЕТАПИ

01
Зняти наліт і зубний камінь.

Спочатку обов’язково знімаємо м’який наліт і зубний камінь за допомогою Air-Flow і ультразвуку.

02
Визначити стадію запалення ясен.

Для цього під час чищення гігієніст заміряє глибину ясенної кишені навколо кожного зуба.

03
Провести глибоке чищення коренів.

Спеціальною насадкою лікар проводить між яснами та коренями зубів. Кінчик насадки збирає мікроорганізми та токсини, які викликають запалення. Поверхня кореня ретельно полірується та очищується. Прийом триває від 2 до 3 годин.

04
Контроль ясен через 3 місяці.

Перевіряємо, як почуваються ясна, і складаємо план дій щодо профілактики запалення.

Результати вектор-терапії

Лікування пародонтозу Вектором дозволяє уникнути ще більшого оголення шийки зуба та досягти зменшення глибини пародонтальних кишень за рахунок прикріплення ясен.

 

Пацієнти відзначають:

 • - зменшення кровоточивості;
 • - відсутність неприємного запаху;
 • - відчуття чистоти ротової порожнини.

 

Для закріплення ефекту та попередження загострень пародонтиту необхідно регулярно проходити огляд і повторювати підтримувальні процедури.

Особливості Porcelain

Вектор-терапія: вектор в стоматології, векторна чистка зубів - Porcelain 1

Переваги методу:

 

 • - лікар може контролювати амплітуду коливань насадки під час чищення, що знижує травматичність процедури;
 • - частинки суспензії якісно полірують поверхню кореня навіть у важкодоступних місцях;
 • - відсутня аерозольна хмара;
 • - кишеня інтенсивно промивається без пошкодження м’яких тканин;
 • - ефективно видаляються бактерії, біоплівка, зубний камінь.

 

Лікування пародонтиту апаратом Вектор проходить безболісно, немає підвищеної чутливості після чищення, тому пацієнти ставляться до цього методу позитивно. Необхідності в анестезії також немає.

Лікування ясен апаратом Вектор відбувається на мікрорівні. Гідроксіапатит має антимікробну, протизапальну та стимулюючу дію, тому тканини швидко відновлюються після процедури.

ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ

Вектор-терапія: вектор в стоматології, векторна чистка зубів - Porcelain 2
Лічман Денис Валерійович
Лікарі-Куратори, Пародонтологи, Хірурги, Загальна практика
Вектор-терапія: вектор в стоматології, векторна чистка зубів - Porcelain 3
Колякіна Аліна Олегівна
дитячі лікарі, Пародонтологи, Лікарі-куратори, Загальна практика
Вектор-терапія: вектор в стоматології, векторна чистка зубів - Porcelain 4
Нецька Юлія Сергіївна
Лікарі-Куратори, Гігієністи, Пародонтологи, Загальна практика

А ТЕПЕР ЦІНИ

Вектор-терапія
6300 грн

Обробка двох щелеп

МІФИ І ВІДПОВІДІ НА ЗАПИТАННЯ

 • 1. Чим вектор відрізняється від кюретажа і професійної гігієни?

  Професійна гігієна - це профілактика, зняття зубного нальоту з поверхні зубів та підясенного краю, а кюретаж - це полірування кореня зуба за допомогою ручних інструментів (кюрет).

 • 2. Як часто мені потрібна вектор - терапія ? Чи потрібна повторна вектор-терапія? Чи потрібен мені кюретаж та гігієна якщо я роблю вектор?

  Вектор - терапія пародонтологічних кишень проводиться один раз в 4-6 місяці, за умови що не було проведено процедуру кюретаж. Під час проведення вектор - терапії відбувається лише очищення пародонтологічних кишень, а під час проведення процедури кюретаж відбувається загоєння та зменшення глибини кишень.Під час проведення вектор - терапії та кюретажу, гігієна є не лише необхідною, а обов'язковою процедурою.

 • 3. Чи болісна ця процедура?

  Процедура вектор - терапія є абсолютно безболісна.

 • 4. Чи зможу я повернутись до звичного способу життя в той же день?

  Пацієнт може одразу повернутись до звичного способу життя, тому що після проведення вектор - терапії не відбувається травмування ясен.

ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ

АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ

залишити заявку