Технологія OccluSense® для визначення оклюзії .
Дослідження якості оклюзії — це не лише діагностика змикання зубів, але й вивчення суб’єктивних та об’єктивних симптомів, причин їх виникнення та розвитку, клінічної картини захворювання у конкретного пацієнта, його фізичного та психічного здоров’я, встановлення ступеня змін, які становлять сутність захворювання.
Визначення оклюзії може варіюватися від статичного контакту зубів один з одним до виконання життєво важливих функцій, як-от жування, дихання, мовлення, ковтання.
Вузьке визначення терміну оклюзії — стикання зубних рядів один з одним при скороченні м’язів обличчя та русі нижньої щелепи. У статичному стані це взаєморозташування зубів носить назву прикус.
Однак наука стоматологія стверджує, що визначення оклюзії не повинно обмежуватися контактами зубів та їх взаємним розташуванням, а має враховувати динамічні, морфологічні та функціональні відносини між усіма компонентами жувальної системи — не лише зубами та підтримуючими тканинами, але також нервово-м’язовою системою, скронево-нижньощелепним суглобом і черепом.
Контроль оклюзії полягає в перевірці таких чинників:
- - Рівномірне (з однаковою інтенсивністю) стикання зубів. Жоден з них не має приймати на себе надмірне навантаження.
- - Передні зуби спрямовують задні при будь-якому русі щелепи.
- - Відсутність травмування слизової оболонки ротової порожнини, м’якого піднебіння.
- - Функціональні рухи відбуваються без перешкод. Відсутні проблеми з пережовуванням твердої їжі, артикуляцією, диханням, немає клацання та болісних відчуттів при русі щелепи.
- - Правильність форми та розташування різців. Відсутність діастем або скупченості. Це впливає на їх нормальне стикання при функціональних рухах.
- - Відсутність змін форми обличчя (переднього або заднього положення підборіддя, асиметричності верхньої та нижньої губ).
Існує загальна згода щодо того, що бокові зуби повинні мати однаковий, одночасний двосторонній контакт в положенні без натягу суглоба. Способи усунення оклюзивних порушень можуть бути різними.
При патологіях оклюзії можливі стирання та руйнування зубів і коронок, пошкодження пародонта, зміни форми обличчя. Можуть розвиватися гінгівіт, стоматит, відбуватися розхитування та рання втрата зубів.
Перевірка правильності оклюзії
У системі OccluSense® застосовується одноразовий гнучкий електронний датчик товщиною 60 мікрон (майже вдвічі тонше аркуша паперу А4) з кольоровим покриттям, здатний реєструвати розподіл тиску в точках контакту в статичному стані та в динаміці. При цьому можлива фіксація 256 рівнів тиску. До того ж для наочності червоне покриття датчика залишає сліди в місцях контакту на зубах пацієнта.
За допомогою цієї системи легко зафіксувати не лише небажані контакти зубів. Завдяки мобільному додатку стоматолог у реальному часі в різних кольорах бачить графічний розподіл оклюзійного тиску при жуванні в усій зубній дузі. Це полегшує планування індивідуального лікування пацієнта. Записи зберігаються на iPad. Їх можна переглядати, експортувати в будь-який час, порівнювати дані до та після лікування.
За необхідності для контролю оклюзії додатково застосовують лабораторні та інструментальні методи дослідження:
- - інтра- та екстраоральна рентгенографія;
- - томографія;
- - інтраоральна панорамна рентгенографія.
Методи корекції оклюзії
Дефекти оклюзії можна виправити в будь-якому віці, але у дітей лікування відбувається швидше. Наша клініка застосовує такі методи:
- - Ортодонтичні пластинки. Вони можуть бути знімними. У цьому випадку пластини виготовляються з гіпоалергенного пластику та кріпляться за допомогою гачків. Незнімні являють собою металевий або пластиковий каркас із кільцями (кріпленнями на зуби). Пристрої ефективні при молочному та змінному прикусі, тобто, для дітей до 12 років. Щоб виготовити таку пластину, пацієнту роблять рентген щелеп і зліпок. Після фіксації здійснюється активація.
- - Трейнери. Це знімні прозорі силіконові конструкції, які надіваються на зуби. Трейнери є ефективними коригуючими системами, які виправляють зубощелепні дефекти у дітей віком 5–6 років. Трейнери застосовуються при незначних порушеннях оклюзії або в разі неможливості встановлення брекетів. Для дітей вони особливо ефективні та відновлюють правильне носове дихання, нормалізують функцію ковтання, положення язика для покращення дикції.
- - Ортодонтичні капи або елайнери. Ці знімні конструкції виготовляються з пластику. У процесі лікування послідовно використовують кілька кап.
- - Брекет-системи. Це ортодонтичні незнімні пристрої, які встановлюються з зовнішнього або внутрішнього боку зубного ряду. Брекети складаються зі спеціальної дуги та замків або скоб для кріплення на зуби. Вони застосовуються як для дітей, підлітків, так і для дорослих людей. Сучасні брекет-системи можуть бути металевими, керамічними, сапфіровими.
- - Хірургічна операція. Вона проводиться у випадках, коли інші способи неефективні. Пацієнту під загальною анестезією розсікають кісткову тканину в зоні викривлення та проводять корекцію.
Вартість корекції оклюзії
Ціна процедури визначення оклюзії за допомогою апарату OccluSense® — 1300 грн. При цьому наш лікар-куратор проведе повний огляд пацієнта, дасть необхідні рекомендації.
А вартість виправлення дефектів оклюзії залежить від багатьох чинників, наприклад:
- - Необхідність попереднього лікування порожнини рота.
- - Спосіб корекції.
- - Складність і специфічність конструкції встановлюваних пристосувань або оперативного втручання.
Досить поширеною є думка, що виправити оклюзію можна лише в дитячому або юнацькому віці. Це не так. Спеціалісти нашої клініки за допомогою інноваційних методик допоможуть впоратися з проблемами навіть літніх людей. Запишіться на консультацію!
Особливості Porcelain
У клініці для перевірки оклюзії застосовується сучасний портативний діагностичний прилад OccluSense® від виробника Bausch, Німеччина. Цей пристрій реєструє розподіл тиску на поверхнях стикання зубів. Спосіб поєднує традиційний метод контролю за допомогою паперу або фольги з сучасними цифровими технологіями.
ЛІКАРІ, ЯКІ ВИКОНУЮТЬ ЦЮ ПОСЛУГУ
А ТЕПЕР ЦІНИ
Вам можуть знадобитися ДОП. ПОСЛУГИ ТА ТЕХНОЛОГІЇ
Неправильний прикус є проблемою не тільки естетики усмішки та обличчя, але і функціональною, що призводить до серйозних наслідків для всього організму.
Найпоширеніший ортодонтичний метод виправлення прикусу й інших порушень зубного ряду — це брекети. Однак підходять вони не всім і завдають певні незручності пацієнтам. Це підштовхнуло розвиток нових технологій в ортодонтії. Альтернативою незнімним брекет-системам стало використання кап (елайнерів).
Обирайте з 5 видів брекет-систем: металеві, пластмасові, керамічні, лінгвальні та комбіновані (передні зуби – кераміка, бічні – метал). Система складається із замків (брекетів), які крі
Мета нашої першої зустрічі – зрозуміти, чого ви хочете, який вид лікування є необхідним і скільки це буде коштувати.
Мета діагностики – підготувати правильний план лікування. Для цього потрібно визначити, як розташовані кістки, працюють м’язи обличчя, та що можна поліпшити в усмішці клієнта.
ІСТОРІЇ ТА ВІДГУКИ ПАЦІЄНТІВ
ДЛЯ ЗАПИСУ НА ПРИЙОМ ТЕЛЕФОНУЙТЕ
АБО ЗАЛИШТЕ ЗАЯВКУ ЧЕРЕЗ ФОРМУ ЗАПИСУ